Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Niger: průvodce

29°C
Aktuálně
29°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
NE flag

Niger

Hodnocení průvodce: 7.2

Niger je nepřehlédnutelnou součástí saharské Afriky. Bohužel spousta vojenských převratů a povstání vyústila k hladomorům a bezpečnostní situace v zemi se pro cestovatele značně zkomplikovala. Jeho dřívější podoba však měla jasnou formu, kterou tvořily hlavně karavany na okraji Sahary. Překrásná pohoří, skalní umění a přemíra písku. Dovolená v Nigeru vás dokázala vtáhnout do zcela jiné a unikátní atmosféry, na níž se podepisovala i dřívější přívětivost a otevřenost tamního obyvatelstva. Středověký charakter země je dnes narušen možnými útoky na turistky a je jen velice málo míst, jejichž původní atmosféru můžete čerpat plnými doušky.

Jak už prozrazuje mapa Nigeru, většina území je pokryta pouští a pískem. Známá je například pánev Talak a Ténéré. Jedinou významnou řekou je Niger, podle níž vlastně došlo k pojmenování této velké oblasti s rozlohou až 1,2 milionu km2. V některých částech Nigeru dochází k pozvolnému zvyšování terénu a začínají se objevovat náhorní plošiny. Zmínit je třeba masiv Tarazit, vulkanické pohoří Aïr a nejvyšší horu Nigeru, jíž je Mont Gréboun s výškou až 2 012 metrů nad mořem.

Co navštívit v Nigeru

Když se budete pohybovat kolem řeky Niger, určitě se hodně nevšedním zážitkem stanou rybářské výpravy. I samotné pouště jsou pro běžného cestovatele fascinující a lze se na nich věnovat nejrůznějším aktivitám. Od písečného surfování, přes fotografování až po jízdu na motocyklu, čtyřkolce nebo v terénním vozu. Ujít byste si neměli nechat slavnosti tamních nomádských kmenů, které ve vás vyvolají slastné pocity. Ve velkých městech pak jednoznačně vede nakupování.

Hodně proslulý je Národní park „W“, který se může pyšnit velice bohatou a pestrou faunou a flórou. Zajet se můžete podívat do přírodní rezervace Aïr a Ténéré, kde se projedete na velbloudovi tamní krajinou. Zajímavé je také pouštní město Agadez, kde žijí převážně Tuaregové. Toto město je symbolicky označováno jako vstupní brána do Sahary. Právě zde nahlédnete na původní stavby Starého města a můžete se podívat na Velkou mešitu. Minout byste neměli ani město Zinder, kde se nachází sultánův palác, regionální muzeum a také pověstná televizní anténa Zinder TV Mast. Spoustu architektonických skvostů můžete objevovat v hlavním městě Nigeru, kterým je Niamey. Jde o centrum řemeslníků Wadata, mešitu Grand Mosque of Niamey, Nigerské národní muzeum a podobně. A kdybyste toužili po tom, spatřit tradiční tanec gerewol, vydejte se na slavnosti do města Ingall.

Místní kuchyně

V Nigeru narazíte jak na tradiční gastronomii, tak tu koloniální, jež pochází hlavně z Francie. Důkazem toho jsou hovězí a kozí kousky masa na jehlách, ale také česnekové fazolky a další speciality. Pokud chcete dát přednost nigerské kuchyni, určitě se ve vašem jídelníčku objeví takové ingredience, jakými jsou kukuřice, kaše, tamní chléb, rýže a maniok. Z tamních pokrmů můžete ochutnat například sladké brambory v omáčce Koudagou, sušené hovězí maso s kořením Kilishi, chléb s rajčatovou omáčkou Fari Masa a grilované banány. Pestrost tamních jídel je skutečně fascinující a na své přijde bezpochyby každý strávník.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce