Časté otázky cestovatelů do Nizozemska | cKlub.cz
Evropa

Časté otázky cestovatelů do Nizozemska

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar není vhodný pro placení za služby a zboží v Nizozemsku. Raději si jej vyměňte za místní měnu, kterou je euro.
Dá se platit eurem?
Eurem zaplatíte naprosto všude, protože je oficiální měnou v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinou se domluvíte na hodně místech, a to především v hlavním městě a těch větších. Jsou to i turisty vyhledávané lokality, kde je poměrně rozšířená angličtina.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Když se vysloví Nizozemsko, každý si okamžitě představí ten nejznámější dopravní prostředek, kterým je kolo. A tomu tak opravdu je. Pokud cestujete po městě, rádi jej zvolíte. Mnohdy je využíváno i na delší vzdálenosti, protože v zemi existuje přemíra udržovaných cyklistických tras. Ve městech jsou pak alternativou taxi služby a městská hromadná doprava, ať už jde o autobusy, metro nebo tramvaje. Delší vzdálenosti je vhodné řešit buď za pomoci husté železniční sítě nebo dálkových autobusů. V obou případech se vám dostane odpovídajícího komfortu a pohodlí. Kromě kola si můžete půjčit také motocykly nebo auta a cestovat tak na vlastní pěst. Ceny mohou být trochu vyšší. Jedním z důležitých dopravních kanálů je i voda, kde si lze půjčit člun nebo loď. V rámci ostrovů a pevniny je lodní doprava celkem hodně rozšířená.
Jaká je dostupnost internetu v Nizozemsku?
Nizozemsko je vyspělou zemí, která nabízí bezplatný internet na mnoha místech. Od letiště, přes hotely, až po kavárny, restaurace a podobné oblasti. Ve větších městech nebudete mít s připojením pravděpodobně žádný problém. Mimo města se pak spoléhejte na služby českých operátorů, kteří vám budou data účtovat stejně, jako v České republice.
Jaká je průměrná doba letu z letiště Václava Havla?
Do Amsterdamu se z letiště Václava Havla přepravíte asi za 1,5 hodiny letu.

Oblíbené hotely: Nizozemsko

 • od 6 949 Kč
  Květinový park Keukenhof s návštěvou Amsterdamu
  Nizozemsko - Amsterdam
 • od 2 299 Kč
  Adventní Amsterdam a festival světel
  Nizozemsko - Amsterdam
 • od 2 699 Kč
  To nejlepší z Amsterdamu
  Nizozemsko - Amsterdam
 • od 2 999 Kč
  Květinový park Keukenhof
  Nizozemsko - Amsterdam