Průvodce pro Nizozemsko - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Evropa

Nizozemsko: průvodce

22°C
Aktuálně
10°C
Průměrně

Nizozemsko

Hodnocení průvodce: 9.6

Objevte tradice, kouzelnou přírodu, přemíru nejrůznějších květin a pohodovou atmosféru. Tohle všechno vás čeká při návštěvě Nizozemska, které je mnohdy označováno jako Holandsko. Země spojená s uměním promítajícím se do všech sfér. Od architektury, přes umělecká díla, až po přírodní rázy. Dovolená v Nizozemsku bude z velké části ovlivněna tradicemi místních obyvatel. Spatřit můžete hlavní symboly této země, mezi než bezpochyby patří větrné mlýny, nezapomenutelný noční život, ale také širá pole plná tulipánů. Nizozemsko vás donutí užít si svou vysněnou dovolenou, a to především za pomoci stovek kavárniček rozesetých ve velkých městech. Pohádková atmosféra jen umocní dojem z této unikátní destinace.

Nizozemsko sousedí pouze se dvěma evropskými státy. Jsou to Německo a Belgie. Z třetí strany je omíláno Severním mořem. Především jihozápad země je spjat s lesnatými oblastmi. Země je oproti mořské hladině položená celkem nízko, což mimochodem dokazuje i nejvyšší vrchol Vaalserberg vysoký jen 321 metrů nad mořem. Krajina, potažmo geografie země si vás získá všudypřítomnými oblastmi plnými přenádherných květin. Ne nadarmo je Nizozemsko hlavním dodavatelem květin po celém světě.

Průvodce pro oblíbené destinace: Nizozemsko

Co navštívit v Nizozemsku

Čas v Nizozemsku můžete trávit nejrůznějšími způsoby. Ve městech jsou pro vás připraveny parky, spousta vyžití pro děti, ale také příležitosti k nakupování a k realizaci nočního života. Milovníci romantiky si určitě nenechají ujít zážitek na některém z městských vodních kanálů, kam lze vyrazit s lodí. Vydat se můžete třeba po stopách slavných umělců, jichž pochází z Nizozemska opravdu velké množství. A pokud patříte k milovníkům moře, pláže jsou plné zábavních programů, včetně adrenalinových sportů, kam patří například bungee jumping. Nejrozšířenější a nejvyhledávanější aktivitou v Nizozemsku je pravděpodobně cyklistika. Díky rovinaté krajině můžete na kole jezdit kdekoliv, nejenom uličkami překrásných měst.

Mapa Nizozemska je doslova nabytá spoustou nejrůznějších pokladů. Od národního parku Hoge Veluwe, až po největší květinovou zahradu Keukenhof. Navštívit můžete spoustu měst spjatých s řadou zajímavostí. V hlavním městě Nizozemska Amsterdamu je to například Muzeum Van Gogh, čtvrť Jordaan, dům Anny Frankové, čtvrť červených luceren a možnosti plavby lodí městem. Svou historii má i město Haarlem nebo Haag, kde je palác Huis ten Bosch a obrazárna Mauritshuis. Minout byste neměli ani město Rotterdam, kde najdete obojživelný autobus Splashtours, Muzeum Boijmans van Beuningen a prosklené tržiště Markthal Rotterdam.

Místní kuchyně

V Nizozemsku si pochutnáte především na tradičních a místních surovinách, mezi které patří maso z dobytka, z drůbeže, ale také brambory, zelenina všeho druhu a mořské plody. Milovníci polévek by měli ochutnat Humkescep, což je jemně zahuštěná polévka. Dále tu hrachovou nebo z pověstných hnědých fazolí. Populární jsou syroví sledi Haring, ale také Stroopwafel neboli vafle na hodně způsobů. Mlsat můžete i při pojídání lívanečků s máslem a cukrem nazývaných Poffertjes. A pokud navštívíte Nizozemsko v zimě, určitě vám bude servírován pokrm Hutspot, což je přední hovězí maso z hrudi s bramborem, mrkví a cibulí. A sladkou tečkou na konec? Tou je Tompoes neboli žloutkové řezy.

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé