Evropa

Průvodce pro Belgii

15°C
Aktuálně
10°C
Průměrně

Belgie

Hodnocení průvodce: 9.7

Belgie je architektonickým pokladem Evropy. Země plná nečekaného bohatství, které se skrývá v mnoha podobách. Ať už jsou to venkovské zámky, písečné pláže na severu, nádherné kavárny a středověká podoba historických měst. Tohle všechno je Belgie v celé svojí kráse, jež disponuje řadou míst zapsaných na seznamu UNESCO. Proslulé pivo, lahodná čokoláda, impozantní stavby a dech beroucí přír

Belgie je architektonickým pokladem Evropy. Země plná nečekaného bohatství, které se skrývá v mnoha podobách. Ať už jsou to venkovské zámky, písečné pláže na severu, nádherné kavárny a středověká podoba historických měst. Tohle všechno je Belgie v celé svojí kráse, jež disponuje řadou míst zapsaných na seznamu UNESCO. Proslulé pivo, lahodná čokoláda, impozantní stavby a dech beroucí příroda. Dovolená v Belgii bude spojena s různorodostí a kontrasty. Ty můžete zpozorovat na mnoha místech. Od těch jasně viditelných, až po kulturní a topografické. Belgie má svůj značný půvab a historickou velkolepost, jíž podlehne naprosto každý. Země menší rozlohy, která svou velikost dohání tím, co vám může v rámci dovolené zprostředkovat.

Belgie neboli Belgické království se skládá ze tří odlišných oblastí. Není to jen historicky rozmanitá centrální část země, ale také pobřežní roviny nebo naopak hornaté krajiny. Nejznámějšími představiteli jsou Ardeny. Neopomenutelné jsou i vodní toky Belgie, mezi něž se rozhodně řadí řeka Šelda a Máza. Nejvyšším bodem Belgie je pohoří Signal de Botrange s výškou 694 metrů nad mořem. Pro Belgii je díky její rozloze typické hustší zalidnění.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Brusel
Úřední jazyk nizozemština
Rozloha 30 528 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat v Belgii

Pokud se budete pohybovat na severu země, objevíte bezpočet pláží, kde se budete věnovat relaxaci a vodním sportům. Narazit můžete na fotografická mola a rybářské přístavy. Rybolov je tak jednou z dalších nabízených aktivit. V okamžiku, kdy se octnete v centrech měst, budete se oddávat nakupování. Kapitolou samou o sobě jsou bleší trhy. V Belgii lze vyrážet především za poznáním, a to nejenom tím kulturním, ale i za uměním. Spousta zábavy se najde pro dospělé a pro děti. Navštívit můžete například hromadu překrásných parků a přírodních rezervací.

Vaším odrazovým můstkem při projíždění Belgie by se mělo stát hlavní město země, kterým je Brusel. V jeho útrobách si vychutnejte náměstí Grand Place, Královský palác a gotickou Radnici. Pověstná je i soška čůrajícího chlapečka Manneken Pis. Z dalších historických měst vede Gent s hradem Gravensteen, středověké město Bruggy, ale i Antverpy. V něm se nachází náměstí Gröte Markt, muzeum diamantů a katedrála Panny Marie. Vašemu pohledu nesmí ujít ani radnice v městě Leuven. V této lokalitě se mimo jiné nachází slavný pivovar Stella Artois. A pokud byste hledali vyžití pro vaše děti, pak se vydejte do zábavního parku Walibi.

Místní kuchyně

Belgická kuchyně je z části ovlivněna okolními zeměmi. Její obyvatelé si zakládají na kvalitních pokrmech, takže se můžete domoci lahodného gastronomického zážitku. Velice často narazíte na ryby nebo jedlé slávky. Ty jsou připravovány na spoustu způsobů. Mezi oblíbené deserty patří sýry. Pochutnat si ještě můžete na paštikách z kachních jater, bylinkových omáčkách, ale i na jídle z rychlého občerstvení. Téměř na každém kroku jsou dostupné belgické hranolky. V jídelníčku místních obyvatel hrají celkem důležitou roli i vafle nebo čokoláda. Takže snídaně a deserty jsou připravovány jednoznačně na sladko. Mezi oblíbené polévky patří kuřecí nebo rybí vývary. Hodně často je konzumováno maso hovězí a králík.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Belgie

 • od 18 190 Kč
  Dukes Palace Brugge
  Belgie
 • od 6 824 Kč
  Theater Hotel Brussels
  Belgie - Brusel
 • od 17 590 Kč
  Grand Hotel Casselberg
  Belgie
 • od 7 172 Kč
  Siru
  Belgie - Brusel
 • od 10 353 Kč
  Leopold Hotel Brussels Eu
  Belgie - Brusel
 • od 13 336 Kč
  Le Chatelain Boutique
  Belgie - Brusel
 • od 10 952 Kč
  Saint Nicolas
  Belgie - Brusel
 • od 5 805 Kč
  Adagio Acces Brussels Europe
  Belgie - Brusel
 • Ibis Brussels Gare Midi
  Belgie - Brusel
 • Queen Anne
  Belgie - Brusel
 • od 9 000 Kč
  Des Colonies
  Belgie - Brusel
 • od 2 778 Kč
  Zeepark Zeepolder I
  Belgie

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé