Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Bělorusko: průvodce

18°C
Aktuálně
5.5°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
BY flag

Bělorusko

Hodnocení průvodce: 8.8

Bělorusko je východní zemí Evropy, která leží na pomyslné hranici mezi východem v podobě Ruska a západními zeměmi. Tento fakt se prolíná do tamního prostředí, v němž mimo jiné najdete pohostinné občany a okusíte skutečné krásy této země. Dovolená v Bělorusku bude v první řadě spojena s úchvatnou krajinou, ať už jde o husté lesní porosty, malebné pole nebo místní vesnice. Ty jsou velice stylové a tradiční. Při cestě do této země máte samozřejmě na výběr, jakým směrem se bude ubírat vaše cestování. V Bělorusku můžete poznávat faunu i flóru prostřednictvím dvou národních parků. Návštěva Běloruska bude zkrátka výjimečná v mnoha ohledech, ať už místními krásami, tak i pomyslnou integrací v rámci daného světadílu.

Bělorusko sousedí hned s několika zeměmi. Je to Rusko, Ukrajina, Lotyšsko, Litva a Polsko. Nejvyšším bodem je Dzjaržynskaja hara s výškou 345 metrů nad mořem. Země se nachází spíše v nížinném pásu Východoevropské roviny. Známé jsou především vodní toky Běloruska, mezi které patří Dněpr, Němen, Západní Dvina, ale také Lovati. Díky tomu máte logicky možnost navštívit i řadu jezer, jakými jsou Asvějské jezero a jezero Narač.

Průvodce pro oblíbené destinace: Bělorusko

Co navštívit v Bělorusku

Bělorusko je specifickou zemí Evropy, která je mimo jiné spojena i s několika oblíbenými aktivitami, kvůli nimž turisté navštěvují právě tuto zemi. Je to například pověstné saunování. Tomu se můžete oddávat na mnoha překrásných místech a v odlišných typech zařízení. Pokud by vás to přestalo bavit, tak kvantum vodních ploch je zárukou kvalitního rybaření. Milovníci této aktivity si jistě přijdou na své. Nakonec vede také poznávání, objevování a treky. Vybírat si můžete spoustu tras a známých míst, jež ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky.

Jestliže chcete poznat pravou tvář Běloruska, zastavte se v jeho hlavním městě Minsk. Tam se nachází kupříkladu Náměstí nezávislosti, kostel Sv. Simona a Heleny, třída Františka Skaryny, chrám svatého Alexandra Něvského a Muzeum velké vlastenecké války. Pak navštivte Bělověžský prales, kde se pasou velká zubří stáda. Za zmínku stojí i městečko Grondo, kde je dřevěný kostel sv. Borise a Hliba. Ve městě Brest pak objevíte unikátní bránu do stejnojmenné pevnosti a budovu Bílého paláce. Z pohledu přírody jednoznačně vede Národní park Braslavská jezera, Pripjaťský národní park a Národní park Naračský. Díky němu vám neunikne jezero Narač.

Místní kuchyně

V Bělorusku si pochutnáte na spoustě místních specialit. Připravit byste se měli na to, že v nich poměrně často narazíte na brambory, smetanu a kopr. To jsou hodně populární ingredience. Ostatně, národním jídlem Běloruska jsou Draniki, což jsou speciální bramboráčky s masem a houbami. Vychutnat si samozřejmě můžete i další rozšířené pokrmy v zemi. Je to kupříkladu Cholodnik, což je letní polévka, Ucha v podobě rybí polévky a nám celkem známý Boršč. Ten se v Bělorusku dělá buď s bílým zelím nebo červenou řepou. Je pravdou, že Bělorusko je pomyslným polévkovým národem, což dokazuje i polévka ze šťovíků Šci, masový vývar Soljanka a polévka z kyselých okurek Rossolnik.

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé