Evropa

Očkování do Běloruska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Do Běloruska nepotřebujete žádné povinné očkování. Jako většině cestovatelů při návštěvách ostatních zemí lze doporučit dobrovolná očkování, mezi něž se řadí očkování proti žloutence typu A, očkování proti žloutence typu B a očkování proti tetanu, jehož platnost je vhodné si zkontrolovat.

Zdravotní rizika v Bělorusko

Bělorusko není spjato s žádnými výraznějšími zdravotními riziky. Obávat se nemusíte žádných atypických onemocnění a podobných problémů. Většina odborníků varuje pouze před návštěvou na jihovýchodě. A to konkrétně před tamními lesy, které byly poznamenány katastrofou v Černobylu. Pokud byste se v období dešťů vydávali do jakýchkoliv zalesněných částí Běloruska, počítejte s vyšším výskytem komárů, jež mohou být celkem obtěžující. Efektivní je použití repelentů.

Čistota vody z vodovodu

Pití kohoutkové vody v Bělorusku není sázkou na jistotu. Někteří cestovatelé s ní neměli problém, jiní naopak ano. Jako naprosté minimum je doporučováno pít alespoň převařenou vodu z vodovodu. Pokud chcete mít jistotu nebo se vydáváte mimo města, nakupujte balenou vodu.