Průvodce pro Bulharsko | cKlub.cz
Evropa

Bulharsko: průvodce

12°C
Aktuálně
12°C
Průměrně

Bulharsko

Hodnocení průvodce: 8.5

Předností Bulharska si v posledních letech začíná všímat stále více turistů. Tato země je doslova přírodním skvostem a dokáže nabídnout každému něco. Jsou to třeba věhlasné pláže s jemným pískem protínající řadu přímořských letovisek u Černého moře. Atraktivita těchto lokalit je mnohdy spojena s nočním životem, zábavou a řadou nejrůznějších aktivit. Oproti tomu máte možnost poznat odvrácenou tvář Bulharska, kterou tvoří převážně hory a lesy. Dokonalá a nezkrotná příroda nabízí spoustu poznávání, panoramatických výhledů a odlišných druhů cestování. Dávná historie Bulharska se mimo jiné protíná s náboženským uměním a řadou pamětihodností.

Při poznávání Bulharska okusíte její rozmanitost, ryzí přirozenost a v některých případech dnes už i ojedinělou krásu. Za zmínku stojí horské masivy, kam patří například pohoří Pirin, masiv Vytoša, pohoří Rila a mnohé další. Opakem toho bude Dolnodunajská nížina nebo Hornothrácká nížina. Jsou to i Stara planina či Karpaty, jež ve vás probudí dobrodružství a touhu po adrenalinu a poznávání.

Průvodce pro oblíbené destinace: Bulharsko

Co navštívit v Bulharsku

V Bulharsku se můžete věnovat nejrůznějším aktivitám. Jedni zvolí vodní hrátky u moře, návštěvy aquaparků, druzí zase vsadí na sport libovolného typu – tenis, volejbal, cyklistické výlety, ale také sporty v multifunkčních halách. Jestliže však chcete odjíždět z Bulharska s pocitem dokonale prozkoumané země, vymaňte se s přímořských letovisek a objevte zajímavá místa ve vnitrozemí. Mapa Bulharska jich totiž skrývá více než dost.

Pokud jde o významné památky a lokality této destinace, určitě stojí za návštěvu staré město Nesebar tyčící se na skalnatém poloostrově. Navštívit můžete například Rilský klášter s jeho osobitou architekturou nebo Katedrálu svatého Alexandra Něvského. Ta se nachází v pověstné Sofii. Město Sopozol vás ohromí svými typickými uličkami ve starém stylu a Bojanský kostel zaujme celkovým zpracováním. Navštívit můžete i řadu přírodních míst, mezi které patří Národní park Pirin, Ďáblovo hrdlo nacházející se v pohoří Rodopy, pověstné údolí růží a pohoří Vitoša.

Místní kuchyně

Bulharsko se pyšní velice všestrannou a různorodou kuchyní, jež se liší ve vnitrozemí a u moře. V přímořských oblastech narazíte především na ryby, ve vnitrozemí pak na maso a zeleninu. I tato země má několik svých výjimečných pokrmů, mezi které se řadí určitě Balkánský sýr, šopský salát nebo lahodný bulharský chléb. Mezi polévkami vede ta studená Tarator, dršťková Škembe a rybí polévka Ribena Supa. Pokud jde o maso, nejčastěji objevíte jeho grilovanou podobu a karbanátky. Zelenina je pak hlavní přílohou většiny jídel. V mnohém nahrazuje klasické knedlíky a těstoviny, na něž jsme zvyklí hlavně v Česku. Za vyzkoušejí stojí jídla zvaná Burek, Kofte, Banica, Musaka, Gjuveč nebo Sarma.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Bulharsko

 • 8,9Skvělé
  Slavey
  Bulharsko - Zlaté Písky
 • 8,3Skvělé
  Penzion Margarita
  Bulharsko - Primorsko
 • 8,8Skvělé
  Sunset Beach
  Bulharsko - Pomorie
 • 8,6Skvělé
  Penzion Mečta
  Bulharsko - Kiten
 • 8,1Skvělé
  Hotel Mpm Boomerang
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 8,3Skvělé
  Star
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 8,3Skvělé
  Venera Family Hotel
  Bulharsko - Sveti Vlas
 • 8,3Skvělé
  Hotel Zornica Residence
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 7,6Dobré
  Gladiola
  Bulharsko - Zlaté Písky
 • 8Skvělé
  Hotel Vermona
  Bulharsko - Primorsko
 • 7,7Dobré
  Nadja
  Bulharsko - Primorsko
 • 8,1Skvělé
  Sunny Day
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.8Skvělé