Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Bezpečnost v Bulharsku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Bulharsko bezpečné?

I když je Bulharsko součástí Balkánského poloostrova, což vybízí k jistým obavám, není tomu tak. Bulharsko je považováno za bezpečnou zemi s normální kriminalitou, jako kdekoliv jinde. Samozřejmě ve vybraných oblastech je vhodné dávat si větší pozor.

Platí zde obecná pravidla při nošení dražších cenností a většího množství peněz. Tyto věci si dobře hlídejte hlavně na tržnicích, kde se mohou vyskytovat kapesní zloději. Stejně tak neodkládejte cenné věci na sedačky v autě a podobná místa. Pozor byste si měli dát i při využívání některých služeb, jakými jsou například taxi služby, směnárníci apod. Občas to na vás zkusí s nadsazením vyšších cen.

Na co si dát v zemi pozor?

V Bulharsku na vás nečekají žádná zásadnější omezení. Jako turisté byste však měli respektovat některá místní pravidla, jimiž potěšíte nejenom tamní obyvatele, ale dostane se vám i přívětivého a vřelého jednání. Zvyknout si musíte například na to, že tykání je Bulharsku velice běžné a rozšířené, aniž byste se s danou osobou blíže znali. Myslete také na to, že souhlas se v Bulharsku provádí zavrtěním hlavy a nesouhlas přikyvováním, tedy zcela naopak než u nás.

Při návštěvách místních obyvatel je zvykem donést alespoň nějakou drobnost. Při stravování nechte jíst nejprve nejstaršího člena rodiny. Konzervativnější oblékání řešte pouze při návštěvách církevních objektů.

Postoj k alkoholu

V Bulharsku neplatí žádné neobvyklé zákazy spojené s konzumací alkoholu. Dostupný je samozřejmě jen osobám nad 18 let. Na druhou stranu řidičům je tolerována hranice do 0,5 promile. Nejvýznamnějším alkoholickým nápojem v zemi je víno, které zde má velkou tradici. Narazit můžete i na jiné alkoholické pití – pálenky Mastika, Boza, Rakije, ale také pivo Zagorka, Ariana nebo Shumensko.

Podmínky vstupu do země a další opatření související se šířením Covid-19

Všechna proticovidová opatření byla v Bulharsku zrušena. Vstup do země je bez omezení, tzn. není třeba předkládat jakýkoliv doklad o bezinfekčnosti.

Důležité kontakty

Velvyslanectví Sofie

Posolstvo na Českata Republika

G.S.Rakovski No.100

1000 Sofia

Tel.: +359 2 948 68 00

Email: sofia@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Bulharsko

 • 8,3Skvělé
  Penzion Margarita
  Bulharsko - Primorsko
 • 8,8Skvělé
  Sunset Beach
  Bulharsko - Pomorie
 • 8,6Skvělé
  Penzion Mečta
  Bulharsko - Kiten
 • 8,1Skvělé
  Hotel Mpm Boomerang
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 8,3Skvělé
  Star
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 8,3Skvělé
  Hotel Zornica Residence
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 8Skvělé
  Hotel Vermona
  Bulharsko - Primorsko
 • 8,1Skvělé
  Sunny Day
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 8,1Skvělé
  Penzion Ivajlo
  Bulharsko - Primorsko
 • 8,1Skvělé
  Hotel Iberostar Sunny Beach Resort
  Bulharsko - Slunečné Pobřeží
 • 8,5Skvělé
  Hotel Dalia
  Bulharsko - Nesebar
 • 7,7Dobré
  Primasol Sunlight Sunrise
  Bulharsko - Zlaté Písky