Evropa

Průvodce pro Rakousko

-1°C
Aktuálně
11.4°C
Průměrně

Rakousko

Hodnocení průvodce: 9.3

Rakousko přináší krásy měst, ale také venkovského života. Destinace primárně stvořená pro vysokohorskou turistku a lyžování. Země s významným kulturním dědictvím, které má podobu nejenom umění, ale i důležitých světových pamětihodností. Z překrásných měst se můžete celkem snadno dostat k ledovcům, hlubokým lesům a na hřebeny přírodních skvostů, jež ve vás vzbudí pocit pohody a naplnění.

Rakousko přináší krásy měst, ale také venkovského života. Destinace primárně stvořená pro vysokohorskou turistku a lyžování. Země s významným kulturním dědictvím, které má podobu nejenom umění, ale i důležitých světových pamětihodností. Z překrásných měst se můžete celkem snadno dostat k ledovcům, hlubokým lesům a na hřebeny přírodních skvostů, jež ve vás vzbudí pocit pohody a naplnění. Mapa Rakouska je plná zajímavých míst, které vám přinesou spoustu nevšedních zážitků.

Naplánujte si dovolenou v Rakousku a poznejte tuto zemi do nejmenšího detailu. Až šedesát procent země je pokryto horami a kopci, což dokazují Vysoké Taury, Tyrolské Střední Alpy, Jižní vápencové Alpy, ale i Vídeňský les. Rakouské Alpy však nejsou jedinou pýchou této země. Jsou to také mnohé nížiny v oblasti Dunaje nebo jihovýchodní část ve Štýrsku. Ke geografickým přednostem patří rozhodně Panonská pánev, Český masiv, ale i Karpatské předpolí.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Vídeň
Úřední jazyk němčina
Rozloha 83 879 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Rakousko

Co lze dělat v Rakousku

Rakousko je zemí nekonečných možností. Pakliže jsou vaším cílem pohybové aktivity, můžete se spolehnout na to, že spoustu z nich budete realizovat na překrásných místech. Je to například turistika, cyklistika, wellness, koupání v horských jezerech nebo zimní lyžování. Ať už vyrazíte do Rakouska v jakémkoliv ročním období, vždy na vás bude čekat něco příjemného. Vášnivé cestovatele nadchne bezpochyby přemíra kostelů, klášterů, zámků a hradů.

Populární je například medvědí soutěska v Rakousku či dech beroucí města jakými jsou Salzburg, Innsbruck a Graz. Jestliže hledáte ideální místo pro zimní radovánky, zavítejte do Zel lam See. Pěknou podívanou nabízí okolí jezera Dachstein, ale i Obří ledovcová jeskyně. Vaší pozornosti by neměly uniknout lázně Laa, Údolí Wachau, vinná oblast Weinviertel a hlavní město Vídeň. Tam můžete obdivovat zábavní park Prater, Zámek Schönrunn, Muzeum Albertina, Pavilon motýlů Schmetterlinghauss a Dóm sv. Štěpána. Pokud byste náhodou hledali Orlí hnízdo v Rakousku, musíte počítat s tím, že si zajede kousek do Německa.

Místní kuchyně

Rakušané jsou považováni za velké gastronomické požitkáře. S nadšením používají maso všeho druhu a k tomu nejlépe zeleninu, obiloviny, mléko, vejce a houby. Možná právě díky těmto ingrediencím vznikly v Rakousku ty největší speciality, jež jsou v podstatě tradičními jídly země. Jmenovat lze například Vídeňský řízek z telecího masa v trojobalu, Tyrolská gröstl, což je hovězí maso s bramborem a volským okem, Guláš převzatý z maďarské kuchyně, Tafelspitz neboli hovězí špička v zeleninovém vývaru a Špecle. To jsou těstovinové noky se sýrem. Na své si přijdete i jako milovníci sladkého, protože v Rakousku se připravují vynikající a lahodné deserty. Populární jsou Mozartovy koule, Císařský trhanec, žemlovka, štrúdl a Sacherův dort.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Rakousko

 • od 3 726 Kč
  9Výjimečné
  Hotel St. Florian V Kaprunu - 200 M Od Lanovek
  Rakousko - Kaprun / Zell am See
 • od 8 457 Kč
  9,4Výjimečné
  Hotel Zur Burg
  Rakousko - Kaprun / Zell am See
 • od 3 380 Kč
  8,6Skvělé
  Hotel Haas
  Rakousko - Bad Gastein
 • od 7 950 Kč
  9,2Výjimečné
  Falkensteiner Club Funimation Katschberg
  Rakousko - Katschberg
 • od 3 460 Kč
  8,8Skvělé
  Gasthof Kirchenwirt Gosau
  Rakousko - Horní Rakousko
 • od 2 380 Kč
  8,3Skvělé
  Landgasthof Torrenerhof
  Rakousko - Salcbursko
 • od 4 218 Kč
  9,3Výjimečné
  Römerhof (Ei)
  Rakousko - Kaprun / Zell am See
 • od 4 290 Kč
  8,7Skvělé
  Hallstatt - Gasthof Bergfried
  Rakousko - Dachstein West
 • od 2 880 Kč
  8,9Skvělé
  Gasthof Wasserfall Ve Fusch An Der Grossglocknerstrasse
  Rakousko - Kaprun / Zell am See
 • od 6 300 Kč
  9,4Výjimečné
  Hotel Daxer V Zell Am See
  Rakousko - Kaprun / Zell am See
 • od 4 884 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Alpenkrone
  Rakousko - Salcbursko
 • 8,9Skvělé
  Ferienhotel Gut Enghagen – Rossleithen, Rodinný
  Rakousko - Hinterstoder

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé