Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Panamy

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, naprosto bez potíží. Americký dolar je tu druhou nejrozšířenější měnou. Pozor ale na to, že někteří prodejci nechtějí brát bankovky v hodnotě 50 a 100 USD, bojí se totiž falšování. Také vám takto velké bankovky nikde nerozmění. Proto si při výměně peněz žádejte menší bankovky.
Dá se platit eurem?
Ne. Euro je v Panamě navíc poměrně obtížně směnitelné. Sice se dá vyměnit v některých bankách jako například Banco Nacional de Panamá, jenže kurz je velice nevýhodný. Proto se nedoporučuje si do Panamy vozit nějaká eura.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky mluvící lidi zde potkáte, ale nelze se na to 100 % spoléhat. Vyhráno máte naopak v případě, že mluvíte španělsky. Naučit se alespoň pár základních frází ve španělštině se proto určitě vyplatí, můžete se tak dohovořit například i s indiány. Jinak se ale anglicky domluvíte.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Narazíte zde sice na vybudovanou silniční síť, ale najdete zde jen tři úseky silnice, která má celkem čtyři jízdní pruhy, a sice Panamá-letiště, cca 200 km dlouhá Panamerická silnice směřující na jih země a dále do Kostariky a potom 30 km dlouhý úsek Panama-Colón. Místní silnice naproti tomu nejsou v příliš dobrém stavu. Najdete tu ale dost autopůjčoven. Mezi Ciudad de Panamá a Colónem vede železnice, kde cca 7-8 krát denně jezdí vlaky, vlastně kopíruje trasu kolem Panamského průplavu, jednosměrná cesta stojí 25 dolarů. Můžete také využít síť místních autobusových linek, která je poměrně dobrá a není ani drahá, třeba cesta z Ciudad de Panamá do Colónu je za 3,5 dolaru. Do nepřístupných oblastí je možné se dostat také lodí. Kromě toho tu fungují i soukromé letecké společnosti. Většinou ale není problém se kamkoli dostat, trochu horší dostupnost má snad jedině provincie Darién a potom Guna Yala. V hlavním městě jsou běžné sazby za taxík 3-6 dolarů.
Jaká je dostupnost internetu v Panamě?
Přístup k internetu zde je. V hotelích a hostelech a stejně tak v řadě restaurací je obvykle k dispozici Wi-Fi. Ve středních a větších městech je hodně internetových kaváren. Místní mobilní sítě tu mají dobré pokrytí, ovšem mimo oblastí džungle. Jejich ceny za mezinárodní hovory a sms jsou srovnatelné s našimi. Všude najdete elektrickou síť s napětím 110 V včetně zásuvek určených pro ploché konektory. Pro běžné spotřebiče se tedy neobejdete bez redukce.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Letadlem se z Prahy do panamské metropole Ciudad de Panamá dostanete za nejkratší dobu 14 hodin a 45 minut s jedním mezipřistáním v Paříži.

Oblíbené hotely: Panama

 • Bijao Beach Resort
  Panama
 • od 57 200 Kč
  Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas Panama
  Panama
 • od 68 580 Kč
  Dreams Delight Playa Bonita Resort & Spa
  Panama
 • Playa Blanca Beach Resort
  Panama
 • Jw Marirott Playa
  Panama
 • Melia Panama Canal
  Panama
 • Hard Rock Hotel Panama Megapolis
  Panama
 • od 35 689 Kč
  The Westin Playa Bonita
  Panama
 • Riu Plaza Panama
  Panama
 • Tryp By Wyndham Panama Centro
  Panama
 • od 61 829 Kč
  Dreams Playa Bonita Panama
  Panama
 • La Compañia
  Panama