Bezpečnost na Svaté Lucii - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Severní Amerika

Bezpečnost na Svaté Lucii

Je ostrov Svatá Lucie bezpečný?

Kriminalita je ostrově minimální, na spoustě míst v podstatě nulová. V tomto směru se nemusíte obávat jakéhokoliv přepadávání. Potenciální riziko krádeží může hrozit snad jenom v hlavním městě Svaté Lucie, kterým je Castries. Stačí se ale držet zásad bezpečného cestování a vše bude bez problému. To znamená, hlídat si osobní věci a peníze ve větší koncentraci lidí a nenosit sebou zbytečně cennosti.

Přírodní katastrofy

Pokud na Svatou Lucii vyrazíte v období dešťů od června do října, počítejte s tím, že častější dešťové přeháňky mohou být doprovázeny slabšími hurikány. Ty se povětšinou obejdou bez větších škod, ale i přesto byste je neměli podceňovat.

Na co si dát na Svaté Lucii pozor?

V rámci dovolené na ostrově Svatá Lucie se nemusíte obávat ničeho zásadního, minimálně ne od lidí. Jediným pomyslným strašákem se pro vás může stát sama příroda. Při návštěvě lesů a vybraných lokalit si dávejte pozor na jedovaté tvory, mezi něž patří hlavně některé druhy pavouků a hadů. V tomto směru je vhodné informovat se na potenciální riziko u místních lidí. Zároveň dbejte jejich doporučení.

Postoj k alkoholu

V případě alkoholu se nemusíte na Svaté Lucii jakkoliv omezovat. Přístup k němu budete mít nejenom na hotelu, ale také v restauracích, barech a v obchodech. Dopřávat si můžete jak dovozový sortiment, tak místní speciality. Mezi ně patří kupříkladu pivo Pitons. Kromě nejrůznějších koktejlů jsou pak kapitolou samou o sobě pověstné rumy. Mezi oblíbené patří například Chairman´s a Admiral Rodney.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Havaně

Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43

Nuevo Vedado

CP 10600 La Habana

Tel.: +53 7883 3201

Email: havana@embassy.mzv.cz