Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Očkování na Svatého Vincence

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Jako nezbytné očkování do této destinace se jeví vakcína proti hepatitidě typu A i B. Pokud jste se rozhodli k pobytu mimo městské oblasti, zvažte i očkování proti břišnímu tyfu. Zároveň si překontrolujte i platnost vašich očkování proti tetanu, spalničkám a záškrtu. Cholera ani malárie se zde nevyskytují, ale vakcína proti choleře může odvrátit běžné střevní problémy, spojené s pobytem v tropických zemích.

Zdravotní rizika na Svatém Vincentu

Zdravotní rizika hrozí zejména při pěší turistice a návštěvě odlehlých oblastí. Dávejte si pozor na jedovaté živočichy a nebezpečí úžehu při přílišném pobytu na slunci. Další nebezpečí hrozí při koupání a potápění. Dávejte pozor zejména na mořské proudy, které mohou nezkušené plavce zanést na širé moře. V případě potřeby je zdravotní péče na Svatém Vincentu na uspokojivé úrovni. Problém někdy může být pouze jazyková bariéra. Poplatky za ošetření jsou také dost vysoké a cestující si je musí hradit sám.

Čistota vody z vodovodu

Na Svatém Vincentu je lepší se pití vody z vodovodu vyhnout. Ve větších městech by neměla být závadná, ale pro jistotu využívejte vodu balenou.