Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Bezpečnost v Sýrii

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Sýrie bezpečná?

Sýrie je destinací s velkým nebezpečím a vysokou kriminalitou. A to především kvůli ozbrojeným konfliktům mezi vládními jednotkami a povstalci. V zemi se proto nachází spousta nebezpečných oblastí, a to i včetně některých lokalit hlavního města Damašek. Pohyb po zemi byste měli vždy spojit s patřičným doprovodem znalým tamních poměrů. V opačném případě vám totiž hrozí únosy a přepadávání.

Při cestování se nepodivujte nad tím, že budete na každém kroku kontrolováni. Obvykle je to číslo pasu a jméno. Tato registrace tamním složkám je ve své podstatě pro vaši ochranu, aby bylo zřejmé kde se pohybujete a kam míříte.

Přírodní katastrofy

V Sýrii se nemusíte až tolik obávat přírodních katastrof, jako spíše těch humanitárních, a to právě kvůli aktuální situaci v zemi. Zmínit se lze snad pouze o drobnějších zemětřeseních, které se čas od času ukáží v některé oblasti Sýrie.

Na co si dát v Sýrii pozor?

Pokud i přes doporučení ČR vyrazíte do Sýrie, dbejte všech bezpečnostních opatření, která vám v souvislosti s touto cestou budou sdělena. Pokud pomineme vyloženě bezpečnost v zemi, mějte na paměti, že vyjíždíte do oblasti s převládajícím islámským náboženstvím. To znamená, že ženy musí chodit dostatečně zahalené. Jestliže bude zrovna období Ramadánu, nekonzumujte alkohol a nekuřte. Ženy by měly raději cestovat s muži. I když tomu tak nebude, tvrďte místním lidem, že jste manželé.

Postoj k alkoholu

Vzhledem k tomu, že v Sýrii vládne islámské náboženství, odvíjí se od toho také postoj k alkoholu. Tato víra jej totiž primárně zakazuje. I přesto jej samozřejmě někteří občané konzumují. Nepůjde však o nic běžně dostupného, jako je tomu v ostatních státech světa.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Damašku

Abou Roumaneh

Misr Street 51

Damascus 2249

Tel.: +96311/3331383

Email: damascus@embassy.mzv.cz