Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Časté otázky cestovatelů do Sýrie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Výjimečně budete mít šanci zaplatit americkým dolarem. Bude to ale pochopitelně v horším kurzu a jen za vybrané služby. Americký dolar je standardně využíván jako vhodná měna pro směnu za syrskou libru.
Dá se platit eurem?
S eurem zaplatíte v hodně omezené míře stejně, jako s americkým dolarem. Euro užívejte primárně k výměně za syrskou libru.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou můžete mít v Sýrii celkem problém. Alespoň v omezené míře se domluvíte ve větších městech a v lokalitách, kde dříve vládl cestovní ruch. V odlehlejších částech to už nemusí být reálné. Kromě arabštiny narazíte spíše na kurdštinu, aramejštinu, arménštinu, čerkesštinu a francouzštinu.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Cestování po Sýrii je velice nebezpečné vzhledem k vysoké možnosti přepadení a únosu. Proto se doporučuje cestovat jen s ověřenými osobami, které znají bezpečné oblasti. Obecně lze konstatovat, že v Sýrii má cestovatel na výběr hned z několik způsobů přepravy. Nejlevnější jsou pochopitelně autobusy. Ty v době klidu a míru v Sýrii jezdily i k významným pamětihodnostem kolem velkých měst, takže jste si vystačili s tímto dopravním prostředkem. K dispozici jsou pochopitelně i taxi služby, v rámci nichž si lze dohodnout cenu předem. Ty se pohybují nejenom po městech, ale také provádí vzdálenější přesuny. Na železnice se v Sýrii nemůžete spoléhat. Na mezinárodním letišti v Damašku aktuální fungují jen Syrské aerolinky.
Jaká je dostupnost internetu v Sýrii?
Aktuální občanské nepokoje v Sýrii se podepisují v spoustě ohledech, mezi něž patří také internet. Jeho dostupnost bude spíše omezenější. Ve velkých městech existují internetové kavárny. V mnoha případech však funguje cenzura vybraného obsahu.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Sýrie trvá v průměru 3,5 hodiny.