Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Uruguaye

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, dolarem můžete zaplatit ve větších městě, avšak ne všude dolary berou.
Dá se platit eurem?
Eurem v Uruguay nezaplatíte, může se vám hodit pouze na letišti při mezipřistání v Evropě.
Dá se domluvit anglicky?
V turistických lokalitách a hotelech se domluvíte anglicky bez problému.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Po Uruguay můžete cestovat buď autobusem nebo půjčeným automobilem. Autobusová doprava je zde na velice dobré úrovni, ale pokrývá jen větší města a lokality. Např. cesta Montevideo – Colonia trvá zhruba 3 hodiny a vyjde přibližně na 120 Kč. Automobilové půjčovny najdete na letišti, ve větších městech nebo v okolí přístavů. K půjčení vám postačí řidičský průkaz, pas a kreditní karta. Půjčení vás vyjde přibližně od 1000 Kč/den výš. Komunikace jsou v dobrém stavu a kromě hlavního města nejsou tak frekventované jako u nás. Na některých úsecích se platí mýtné ve výši kolem 50 Kč. V Montevideu jezdí jako MHD pouze autobusy, které jsou ve špičce docela plné. Jedna jízda vás vyjde průměrně na 16 Kč. Většina turistů do Uruguay zavítá na skok z Argentiny, ideální spojení je lodí z Buenos Aires, jinou dopravou by se cesta velmi protáhla a prodražila.
Jaká je dostupnost internetu v Uruguayi?
Internet je v Uruguay běžně dostupný v hotelech, restauracích a podobných zařízeních. Téměř všude naleznete Wi-Fi síť zdarma, včetně dálkových autobusů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
S jedním přestupem se do Uruguay dostanete zhruba za 17 hodin a 30 minut. Lety s více přestupy pak trvají od 35 hodin výše.