Bezpečnost v Zambii - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Zambii

Je Zambie bezpečná?

Zambie je bezpečnou zemí. Jestliže budete dodržovat běžná bezpečnostní opatření, nic se vám nestane. Zbytečně u sebe nenoste příliš velkou hotovost, dobře si hlídejte osobní věci na místech, kde je koncentrace více lidí a nedávejte na odiv žádný luxus. Pak velice dobře zapadnete mezi místní.

V některých městech není doporučováno vycházet po setmění ven a pohybovat se mimo turistická místa. Typickým příkladem je hlavní město, kde vám může hrozit přepadení. Pokud se přesto nechcete ochutit o noční život Zambie, vyrazte raději do víru velkoměsta zvaného Livingstone, které je podstatně bezpečnější.

Přírodní katastrofy

Zambie není spjata s žádnými přírodními katastrofami. V tomto směru se není čeho obávat.

Na co si dát v Zambii pozor?

Dávejte si pozor především ve volné přírodě, kde můžete narazit na spoustu divokých zvířat a predátorů, jež představují jisté nebezpečí. V tomto směru raději dejte na rady a doporoučení průvodců a místních obyvatel.

Připravte se na to, že mezi některými tamními obyvateli a přistěhovalci může občas docházet k osobním konfliktům, jimž budete svědky. Do takových rozbrojů se raději nemíchejte. V Zambii není výjimkou dokonce ani Woo-Doo.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkoholu v Zambii asi nebudete mít žádný problém. K dostání je nejenom v restauracích a barech, ale také v supermarketech. Okusit můžete i místní alkoholické specialisty, mezi něž se řadí například pivo z kukuřice.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Zambii

4 Twin Palm

Kabulonga, Lusaka

Tel.: +260 211 269 878

Email: lusaka@embassy.mzv.cz