Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Bahamy - Belek

Nejlevnější dovolená Bahamy - Belek

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Belek: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Nassau
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 13 878 km²
Oficiální měna bahamský dolar
Hlavní náboženství baptisté, anglikáni, římští katolíci
Časové pásmo UTC-5
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí na Bahamách
Počasí na Bahamách
Tropické počasí je Bahamám celkem vlastní. Za ideální je považována především zimní sezóna, která probíhá od prosince do května. V této době jsou průměrné teploty kolem 26 °C až 29 °C. Přiměřené klima souvisí i s absencí jakýchkoliv dešťových srážek. Ty přichází hlavně přes léto od května do listopa
Více informací
Vízum na Bahamy 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum na Bahamy 2024 - jaké doklady potřebuji
Na Bahamy si sebou musíte přibalit cestovní doklady, a to se týká také osob mladších 15 let. To znamená, že vaší povinností je cestovní pas s minimální platností alespoň šest měsíců. A jak je to s vízem na Bahamy? Potřebuji turistické vízum? Jestliže se na Bahamy vydáváte jako turisté, pak bud
Více informací
Očkování na Bahamy
Očkování na Bahamy
Bahamy jsou v případě očkování poměrně benevolentní destinací. Jedinou výjimkou je situace, kdy přicestujete ze země s výskytem žluté zimnice. Pak by po vás imigrační úředníci mohli požadovat mezinárodní očkovací průkaz s tímto potvrzením. Jinak jde vesměs jen o doporučená očkování, mezi která patří
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem na Bahamách bez sebemenšího problému zaplatíte. Jeho kurz je vůči bahamskému dolaru 1:1, takže mnohdy nebudete muset ani směňovat peníze. Americké dolary jsou přijímány na spoustě míst.
Dá se platit eurem?
Euro není pro platbu na Bahamských ostrovech zrovna nejideálnější volbou. Je to však měna, za kterou můžete získat bahamské dolary.
Dá se domluvit anglicky?
Hlavním úředním jazykem je angličtina, takže s ní se domluvíte skutečně kdekoliv. Mezi haitskými imigranty je pak rozšířená ještě kreolština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Na Bahamských ostrovech můžete cestovat hned několika možnými způsoby. Mezi jednotlivými ostrovy se lze přepravovat loděmi a čluny. Rychlejší a pochopitelně o něco dražší variantou jsou vnitrostátní lety. Přelety lze provádět i v menších letadlech. Na ostrovech pak máte možnost pronájmu automobilu, kola, motocyklu nebo skútru. Je to pravděpodobně ta nejvhodnější volba, protože jste páni vlastního času a dostanete se kam potřebujete. Postačí vám k tomu český řidičský průkaz. Auta jsou půjčována od 21 let věku. Připravte se na to, že se jezdí vlevo a některé vozy už jsou poměrně staršího data výroby. Alternativou pronájmu vozu jsou autobusy. V jejich neprospěch však hovoří trochu vyšší ceny, nežli to bývá zvykem v ostatních destinacích a popravdě, zavezou vás pouze v rámci hlavních tahů. Proto turisté spíše volí taxi služby, které je zapotřebí na některých ostrovech přivolávat na objednání po telefonu.
Jaká je dostupnost internetu na Bahamách?
Na Bahamách je k internetu připojeno více jak 70 % tamní populace. S připojením tak nebudete mít žádný problém. Internet je dostupný na hotelích, v restauracích a na turisticky vyhledávaných lokalitách. Mimo města lze internet získat od některého z místních mobilních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z letiště Václava Havla na Bahamy trvá v průměru 14 až 15 hodin.