Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Bahamy: průvodce

29°C
Aktuálně
25°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
BS flag

Bahamy

Hodnocení průvodce: 9.7

Bahamy neboli Bahamské ostrovy představují ohromující řetězec subtropických ostrovů, které jsou nejenom zastávkou výletních lodí, ale hlavně mnohých cestovatelů z celého světa. Kdo by ostatně odolal průzračným mořským zátokám, korálovým útesům a historickým městům? Ano, přesně takové jsou Bahamy v celé své kráse. Lokality plné pláží, útesů a ostatních exotických skvostů stojících za návštěvu. Dovolená na Bahamách, to je objevování stovek ostrůvků zasazených do Atlantického oceánu. Souostroví plné nadšení, radosti a nekonečného poznávání. Dopřejte si nádhernou a fascinující atmosféru Bahamských ostrovů na vlastní kůži.

Bahamy, to je především 30 větších ostrovů v kombinaci se 700 menšími a 2 000 korálovými ostrůvky. Perla Atlantiku, na které se rozkládají hlavně pláže a pobřeží. S velkou nadmořskou výškou na Bahamách rozhodně nepočítejte. Ba naopak. Zde si užijete především korálových a vápencových povrchů, ať už se vydáte na jakýkoliv ostrov.

Průvodce pro oblíbené destinace: Bahamy

Co navštívit na Bahamách

Je pochopitelné, že hlavní doménou Bahamských ostrovů jsou pobřeží a moře v podobě Atlantického oceánu. Dokazuje to ostatně i mapa Baham. Užívat si budete dechberoucích západů v turistických střediscích. Poznávat budete podmořský svět díky potápění a šnorchlování. Poté se lze usadit k poklidné relaxaci na pláži a večer si užijete divoký noční život. Přes den si spousta turistů oblíbilo nakupování, ale také návštěvu kulturních akcí. Hudební festivaly jsou zde na každém kroku a s maximální pravidelností. Oddávat se lze i adrenalinu. Důkazem je třeba parasailing. Nakonec u vás zvítězí výlety do nejrůznějších parků a přírodních rezervací.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Bahamy do toho nejmenšího detailu, máte samozřejmě možnost. Začít můžete třeba v hlavním a zároveň největším bahamském městě Nassau. Právě zde se nachází kupříkladu legendární Aquaventure Waterpark, spousta muzeí a také jeden z nejdražších hotelů Paradise Island. Vedle mořského akvária tu naleznete přemíru atrakcí. Pokud naopak toužíte po nezapomenutelném kulturním zážitku a impozantních stavbách, vaše kroky budou směřovat do města San Juan City, které se pojí s pořádnou historií.

Když se řekne Bahamy, rozhodně by vaší pozornosti neměl ujít ani ostrov St. Thomas. Ne nadarmo je označován, jako jeden z nejkosmopolitnějších ostrovů v Karibiku. Jeho opakem bude největší ostrov Andros, kde narazíte na spoustu sladkovodních ploch a podvodních jeskyní. Patříte-li k milovníkům rybolovu, ideálním místem pro vás bude Bimini, kde se pravidelně konají velké turnaje. Právě zde se nachází vrak lodě Sapona a známý Duhový útes. Od potápění a šnorchlování si můžete odskočit také ke golfu a do vyhlášených rekreačních středisek. Důkazem toho je Harbour Island. Kapitolou samou o sobě je pak Modrá laguna neboli Blue Lagoon Island poblíž Nassau. Romantičtější místo byste hledali asi jenom stěží.

Co dalšího vidět na Bahamách

Jestliže je vaším hlavním cílem poznávání, pak navštivte třeba známou destilerii John Watling´s Distillery. Právě zde se totiž vyrábí jeden z proslulých domácích rumů. Návrat do dávné historie, konkrétně do 18. století vám zprostředkují Královniny schody, kterých jde rovných 66. Jde o unikátní schodiště pojmenované po královně Viktorii. Pokud se budete pohybovat ve městě Freeport, navštivte oblast Lucaya. Ta je vyhlášená obchůdky s vynikajícími parfumeriemi. Nezapomenutelný zážitek ve vás zanechá také muzeum Albert Lowe založené v roce 1825. To se nachází v Green Turtle Cay a pyšní se svým viktoriánským slohem. Milovníci vína pak mohou dát přednost baru Blue Bee Bar.

Bahamy, to je především spleť nejrůznějších zážitků. Užívat si můžete třeba plavání s rejnoky, k čemuž je jako stvořený ostrov Eleuthera. Konkrétně oblast známá jako Current Cut. Na Bahamách ostatně můžete absolvovat i potápěčský kurz. Vzhledem k pestrému podmořskému světu se to jistě vyplatí. Dalším adrenalinovým zážitkem je Zipline, kdy se nad krajinou s překrásným výhledem proletíte na laně. Bujnou vegetaci lze poznávat v tamních deštných pralesích. Pokud jde o přírodu, zaměřte se na botanickou rezervaci Leon Levy, kde budete moci pozorovat původní faunu, od přemíry kaktusů, až po mangrovové háje, orchideje a kapradiny. Za zmínku stojí i návštěva Národního parku Lucayan. Celkem se na ostrovech nachází tři národní parky.

Bahamy, to jsou ale i vyhlášené pláže. Ty vás doslova přenesou do jiného světa. Pokud chcete poznat ty nejkrásnější z nich, zamiřte na Gold Rock Beach, Cable Beach, Pink Sands Beach, Lighthouse Beach a Half Moon Beach. Charakterově odlišné pláže, které si hodně rychle zamilujete, ať už budete relaxovat nebo poznávat podmořský svět.

Místní kuchyně

Na Bahamách si vychutnáte exotickou gastronomii typickou pro ostrovy tohoto typu. Základem kuchyně jsou pochopitelně mořské plody a ryby, které budete konzumovat na nejrůznější způsoby. Hodně oblíbenou rybou je například okoun, ale ochutnat můžete i kraba. Podivovat se možná budete nad gulášem z ryb, který je však velice chutný. Jako přílohy jsou využívány plody ostrovů. K rybám se často jí krupice. Lahodné jsou třeba bahamské langusty s rýží. K dispozici vám bude přemíra ovoce v podobě ananasů, papáji, manga a kokosů. Z nich mimochodem vznikají i originální zákusky, mezi něž patří pudink z ananasu a kokosový koláč.

Nutno podotknout, že právě bahamská kuchyně je z největší míry ovlivněna tou americkou. Přesto si zachovává svůj osobitý ráz. Pokud budete v jídelníčku hledat tradiční pokrmy, zkuste se zaměřit na jídla, jakými jsou Souce a Old Sour, což je pikantní chilli omáčka. Za zmínku stojí z chléb z kukuřičné mouky Johnnycake. Pokud jde o dezerty, jednoznačně vítězí Duff připravovaný z kvajávy nebo Rum cake. Ostatně, rum je alkoholickým nápojem, který je s ostrovy neodmyslitelně spjat. Kromě něho můžete ochutnat ještě známý likér Nassau Royale, koktejl z ginu a kokosu nazývaný Sky Juice a místní pivo Kalik. Ti, kdo dávají přednost nealkoholickým nápojům se mohou zaměřit třeba na Goombay Punch vyráběný z ananasu.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Bahamy

 • Breezes Bahamas
  Bahamy
 • Viva Wyndham Fortuna Beach
  Bahamy
 • Sheraton Nassau
  Bahamy
 • The Cove At Atlantis
  Bahamy
 • The Beach At Atlantis
  Bahamy
 • The Royal At Atlantis
  Bahamy
 • od 85 960 Kč
  Sandals Emerald Bay
  Bahamy
 • Melia Nassau Beach
  Bahamy
 • od 78 755 Kč
  Sandals Royal Bahamian Spa Resort
  Bahamy
 • The Coral At Atlantis
  Bahamy
 • Riu Palace Paradise Island
  Bahamy
 • Riu Paradise Island
  Bahamy

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné