Průvodce pro Bahamy - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Severní Amerika

Bahamy: průvodce

24°C
Aktuálně
25°C
Průměrně

Bahamy

Hodnocení průvodce: 9.7

Bahamy neboli Bahamské ostrovy představují ohromující řetězec subtropických ostrovů, které jsou nejenom zastávkou výletních lodí, ale hlavně mnohých cestovatelů z celého světa. Kdo by ostatně odolal průzračným mořským zátokám, korálovým útesům a historickým městům? Ano, přesně takové jsou Bahamy v celé své kráse. Lokality plné pláží, útesů a ostatních exotických skvostů stojících za návštěvu. Dovolená na Bahamách, to je objevování stovek ostrůvků zasazených do Atlantického oceánu. Souostroví plné nadšení, radosti a nekonečného poznávání. Dopřejte si nádhernou a fascinující atmosféru Bahamských ostrovů na vlastní kůži.

Bahamy, to je především 30 větších ostrovů v kombinaci se 700 menšími a 2 000 korálovými ostrůvky. Perla Atlantiku, na které se rozkládají hlavně pláže a pobřeží. S velkou nadmořskou výškou na Bahamách rozhodně nepočítejte. Ba naopak. Zde si užijete především korálových a vápencových povrchů, ať už se vydáte na jakýkoliv ostrov.

Co navštívit na Bahamách

Je pochopitelné, že hlavní doménou Bahamských ostrovů jsou pobřeží a moře v podobě Atlantického oceánu. Dokazuje to ostatně i mapa Baham. Užívat si budete dech beroucích západů v turistických střediscích. Poznávat budete podmořský svět díky potápění a šnorchlování. Poté se lze usadit k poklidné relaxaci na pláži a večer si užijete divoký noční život. Přes den si spousta turistů oblíbilo nakupování, ale také návštěvu kulturních akcí. Hudební festivaly jsou zde na každém kroku a s maximální pravidelností. Oddávat se lze i adrenalinu. Důkazem je třeba parasailing. Nakonec u vás zvítězí výlety do nejrůznějších parků a přírodních rezervací.

Jestliže si na Bahamách chcete užít těch skutečných tropických zážitků, vyrazte na Exuma Cays Land and Sea Park, kde se nachází národní park a užijte si skutečně pestrého podmořského světa. Výjimečnými plážemi se prezentuje ostrov Eleuthera, kde je oblast Current Cut vhodná opět k potápění. Každý z větších ostrovů Baham vám nabídne něco. Za nejkrásnější ostrov je označován Long Island, kde se nachází mořská jeskyně Blue Hole. Pokud vyrazíte na ostrov Bimini, jistě neminete vrak lodě Sapona nebo duhový útes. Spousta druhů ptáků, bažin a úchvatných pláží vás bude čekat na ostrově Andros Island. Tam se nachází jeden z nejznámějších příkonů Baham zvaný Torque of the Ocean. Za národním parkem Lucayan musíte vyrazit na ostrov Grand Bahama a nenechte si ujít ani dominanty ostrova Harbour Island. Hlavním městem Baham je Nassau, kde pochopitelně máte také co objevovat. Co takhle obří aquapark Aquaventure Waterpark, hotel pro bohaté zvaný Atlantis a půvabná pláž Cable Beach.

Místní kuchyně

Na Bahamách si vychutnáte exotickou gastronomii typickou pro ostrovy tohoto typu. Základem kuchyně jsou pochopitelně mořské plody a ryby, které budete konzumovat na nejrůznější způsoby. Hodně oblíbenou rybou je například okoun, ale ochutnat můžete i kraba. Podivovat se možná budete nad gulášem z ryb, který je však velice chutný. Jako přílohy jsou využívány plody ostrovů. K rybám se velice často jí krupice. Lahodné jsou třeba bahamské langusty s rýží. K dispozici vám bude přemíra ovoce v podobě ananasů, papáji, manga a kokosů. Z nich mimochodem vznikají i originální zákusky, mezi něž patří pudink z ananasu a kokosový koláč.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Bahamy

 • 7,9Dobré
  Lykia World Antalya
  Bahamy - Belek
 • Breezes Resort & Spa Bahamas
  Bahamy
 • Viva Wyndham Fortuna Beach
  Bahamy
 • Melia Nassau
  Bahamy
 • The Cove At Atlantis
  Bahamy
 • The Beach At Atlantis
  Bahamy
 • The Royal At Atlantis
  Bahamy
 • Sandals Emerald Bay
  Bahamy
 • Melia Nassau Beach
  Bahamy
 • Sandals Royal Bahamian
  Bahamy
 • The Coral At Atlantis
  Bahamy
 • Riu Palace Paradise Island
  Bahamy

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné