Průvodce pro Kubu - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Severní Amerika

Kuba: průvodce

30°C
Aktuálně
25°C
Průměrně

Kuba

Hodnocení průvodce: 9.3

Největší ostrov v Karibiku je spojen s velkolepostí, vzrušující atmosférou, zábavou a nekonečnou relaxací. Dovolená na Kubě je a vždy byla příslibem velkého historického dědictví. Příjemné kavárny, omšelé fasády domů, rozlehlá náměstí a zároveň úchvatná venkovská prostředí, pláže plné bílého písku a mnohé další přednosti Karibiku. Kubánské letovisko Varadero, ale i jedinečná příroda na dosah. Tohle všechno vám přináší Kuba jako jedna z posledních zemí socialistického režimu. Poznejte důstojnost a krásy Kuby, která si vás podmaní svou vřelostí a osobitou náturou místních lidí. Neurčitá chuť magie, jíž podlehne naprosto každý cestovatel.

Kuba jako taková patří do souostroví Velkých Antil a je propletena především zelenými nížinami. V jihovýchodní části narazíte na pohoří zvané Sierra Maestra, kde se mimochodem tyčí největší hora země Pico Turquino. Kuba, to je proplouvání mezi spoustou ostrůvků, bažinatými krajinami, ale i korálovými útesy. Zájezd na Kubu se pro mnohé z vás stane doslova nezapomenutelným.

Co navštívit na Kubě

Kuba je nepochybně spojena s řadou nejrůznějších aktivit, mezi něž se řadí hlavně potápění a vodní sporty typu windsurfing, šlapadla, šnorchlování a jim podobné. Vyrazit můžete na golf nebo dáte přednost trhům, s nimiž se váže dlouhá tradice. Nakupování suvenýrů je naprostou nezbytností, ať už na Kubu vyrazíte v červnu či v jakémkoliv jiném ročním období. Kuba si vás však získá nejenom kubánskými doutníky, kubánským rumem a jedinečným nočním životem. Je to také spousta míst, která máte, jako na dlani.

Pokud se zadíváte na mapu Kuby, vyrazit byste měli určitě do okouzlujícího města Havana, kde stojí za návštěvu minimálně náměstí Plaza de Armas. Po Kubě je rozprostřena řada měst a míst, kde lze vidět hodně z této země. Jmenovat lze například Královské zahrady Jardines del Rey, Muzeum bývalé věznice u městečka Nueva Gerona, ale i město Santiago de Cuba. Toto hudbou nabyté literární místo si svými karnevaly dokáže podmanit naprosto každého. Zapomínat byste neměli na údolí u městečka Vinales, ale také na Perlu Jihu, jak se označuje město Cienfuegos. Poblíž je nachází španělská tvrz Castillo de Jagua.

Místní kuchyně

Kubánská gastronomie je doslova lahodná a do jisté míry ovlivněná řadou nejrůznějších cestovatelů z řad Afričanů, Číňanů, ale i Portugalců a Španělů. Mezi nejčastější pokrmy patří hlavně ryby, humry, langusty a ostatní mořské plody. Narazit ale můžete na selátko, kuřecí polévku a řadu tradičních příloh, mezi nimiž vynikají černé fazole a bílá rýže. Většina ingrediencí je navíc marinována nebo grilována. Mezi typická kubánská jídla patří smažené vepřové maso s černými fazolemi, cibulí a petrželkou zvané Polomilla steak. Dále je to Congri neboli vepřové maso s rýží a samotná rýže s fazolemi se nazývá Aroz morro. Výjimkou nejsou ani moučníky s ananasem, papája s tukovým pečivem, karamelový krém Flan a kvajávová marmeláda s měkkým sýrem.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kuba

 • od 37 839 Kč
  Memories Jibacoa (ex. Breezes)
  Kuba - Varadero
 • od 54 600 Kč
  Iberostar Grand Trinidad (Trinidad)
  Kuba - Varadero
 • od 31 300 Kč
  Memories Miramar
  Kuba - Cayo Coco
 • od 28 600 Kč
  Caribbean
  Kuba - La Habana (Havana)
 • od 36 800 Kč
  Meliá Habana, Meliá Las Américas
  Kuba - Cayo Coco
 • od 26 000 Kč
  Gran Caribe Neptuno Triton
  Kuba - La Habana (Havana)
 • od 35 300 Kč
  Starfish Montehabana
  Kuba - La Habana (Havana)
 • od 28 700 Kč
  Chateau Miramar By Be Live
  Kuba - La Habana (Havana)
 • od 27 100 Kč
  Pullman
  Kuba - Varadero
 • od 42 600 Kč
  Iberostar Parque Central, Iberostar Daiquirí
  Kuba - Cayo Coco
 • Blau Varadero
  Kuba - Varadero
 • Iberostar Parque Central, Iberostar Ensenachos
  Kuba - Cayo Santa Maria

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné