Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Kuba: průvodce

21°C
Aktuálně
25°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
CU flag

Kuba

Hodnocení průvodce: 9.3

Největší ostrov v Karibiku je spojen s velkolepostí, vzrušující atmosférou, zábavou a nekonečnou relaxací. Dovolená na Kubě je a vždy byla příslibem velkého historického dědictví. Příjemné kavárny, omšelé fasády domů, rozlehlá náměstí a zároveň úchvatná venkovská prostředí, pláže plné bílého písku a mnohé další přednosti Karibiku. Kubánské letovisko Varadero, ale i jedinečná příroda na dosah. Tohle všechno vám přináší Kuba jako jedna z posledních zemí socialistického režimu. Poznejte důstojnost a krásy Kuby, která si vás podmaní svou vřelostí a osobitou náturou místních lidí. Neurčitá chuť magie, jíž podlehne naprosto každý cestovatel.

Kuba jako taková patří do souostroví Velkých Antil a je propletena především zelenými nížinami. V jihovýchodní části narazíte na pohoří zvané Sierra Maestra, kde se mimochodem tyčí největší hora země Pico Turquino. Kuba, to je proplouvání mezi spoustou ostrůvků, bažinatými krajinami, ale i korálovými útesy. Zájezd na Kubu se pro mnohé z vás stane doslova nezapomenutelným.
 

Průvodce pro oblíbené destinace: Kuba

Co navštívit na Kubě

Kuba je pomyslným rájem Karibského moře. Příjemná atmosféra, zábava, pláže a pokuřování doutníků. Tohle všechno můžete spojit v jednou krásnou a nezapomenutelnou dovolenou, během níž poznáte úchvatné zajímavosti.

Největším lákadlem je pochopitelně hlavní město Havana. V něm samotném se setkáte s osobitou architekturou a pořádnou dávkou historie. Na tomto místě se nachází několik pověstných náměstí, která jsou zdrojem historických objektů, centrem zábavy a všeho dění. Je to například náměstí Plaza de la Revolution, Plaza Vieja a Plaza de la Catedral. K dominantám města patří budova kapitolu, ale také Museo de la Revolution s velice bohatými expozicemi. Vynechat byste neměli ani zajímavou čtvrť Necrópolis Cristobal Colón.

Vaše další kroky budou směřujte k revolučnímu městu Santiago de Cuba, kde naleznete centrální náměstí Parque de Cespédés, pevnost Balcon de Velasquéz a na mnoha místech se setkáte s osobností Fidela Castra. Jednou z nejslavnějších památek je citadela San Pedro de lal Roca zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. K návštěvě vybízí i město Kryštofa Kolumba, jimž je Baracoa. Zde uvidíte katedrálu Catedral Nuestra Senora de la Asunción a můžete si udělat výlet na nedalekou horu zvanou El Yungue. Při procházkách pod palmami doslova načerpáte tu správnou kubánskou atmosféru.

Mezi kubánskými městy rozhodně vyniká také Cienfuegos, ve kterém se tyčí palác Palacio de Valle, jež je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Díky místním botanickým zahradám Jardín Botánico, španělské tvrzi Castillo de Jagua a krásné pláži Playa Rancho Luna je toto místo velice často označováno, jako Perla Jihu. Kousek od Havany se nachází město Santa Clara, kde je situován rozmanitý park Vidal a mauzoleum Che Guevary.

Mezi další vyhledávané skvosty se řadí královské zahrady Jardines del Rey. Ty se nachází na dvou známých ostrovech Cayo Guillermo a Cayo Coco. Jde o místa vhodná pro potápění. Možnost spatřit nejenom úchvatné korálové útesy, ale také jedinečné písečné pláže. Ujít si nenechte ani jeskynní systém Gran Caverna de Santo Tomas. V jeskyních vás zaujme nejenom tamní výzdoba, ale především délka tohoto systému, která je až 46 kilometrů. Ve městečku Nueva Gerona dejte přednost muzeu bývalé věznice zvanému Museo Presidio Modelo, kde svého času trávil čas i Fidel Castro.

Kuba je místem neodmyslitelně spjatým s tabákovými plantážemi, kterých na ostrově můžete nalézt více než dost. Jednou z oblíbených je například Alejandro Robaina. Milovníci přírodních krás mohou navštívit i okolí obce Viñales, kde se je překrásná přírodní oblast zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Kuba, to pochopitelně není jenom cestování po památkách, ale také odpočinek. Mezi místa jako stvořená k relaxaci lze zařadit třeba zátoku Bahia de Cochillos nebo pláže Playa Girón a Playa Larga. Jestliže patříte k milovníkům potápění, vaším cílem se stanou lokality jako Cayo Lenize, Caleta Buena a Maria la Gorda. K nejvyhledávanějším plážovým střediskům patří pochopitelně známé Varadero.

Vedle vodních sportů se můžete na Kubě věnovat i golfu, jachtingu, windsurfingu nebo dáte přednost trhům a nočnímu životu. Ten se line v duchu kubánské hudby a neutuchající zábavy. Vyrazit můžete také do delfinária vedle pláže Playa Rancho Luna.

Místní kuchyně

Kubánská gastronomie je doslova lahodná a do jisté míry ovlivněná řadou nejrůznějších cestovatelů z řad Afričanů, Číňanů, ale i Portugalců a Španělů. Mezi nejčastější pokrmy patří hlavně ryby, humry, langusty a ostatní mořské plody. Narazit ale můžete na selátko, kuřecí polévku a řadu tradičních příloh, mezi nimiž vynikají černé fazole a bílá rýže. Většina ingrediencí je navíc marinována nebo grilována. Mezi typická kubánská jídla patří smažené vepřové maso s černými fazolemi, cibulí a petrželkou zvané Polomilla steak. Dále je to Congri neboli vepřové maso s rýží a samotná rýže s fazolemi se nazývá Aroz morro. Výjimkou nejsou ani moučníky s ananasem, papája s tukovým pečivem, karamelový krém Flan a kvajávová marmeláda s měkkým sýrem.

Doprava

Kuba je dostupná prostřednictvím letecké dopravy. Počítejte s tím, že lety z Prahy i některých okolních zahraničních letišť budou spojeny s přestupem. Doba se pohybuje mezi 13 až 15 hodinami. Náklady na letenku jsou od 15 000 Kč v případě, že využijete dřívějšího nákupu nebo speciální akce. Standardní ceny v sezóně jsou o něco vyšší.

 • Ve městech funguje autobusová doprava, která je mnohdy hodně stísněná a vozy jsou nepříliš dobrém technickém stavu.
 • Navíc zde moc dobře nefunguje označení autobusových zastávek, natož nějaký jízdní řád.
 • Jízdenka stojí jednotnou cenu 5 CUC.
 • Turisté využívají spíše alternativních městských dopravních prostředků, jakými jsou taxi v historických vozech, cyklistické taxi nebo dokonce koňské povozy.
 • Cena taxi služby je kolem 1 CUC za kilometr.
 • Mezi velkými městy a letovisky lze cestovat s pomocí autobusového dopravce Viazul.
 • Železnice na Kubě sice je, ale její stav není zrovna nejlepší. Kvůli nevšednímu zážitku ji ale můžete vyzkoušet.
 • Nejdražším způsobem přepravy je vnitrostátní letecká doprava fungující mezi těmi největšími městy Kuby.
 • Ti, kdo si troufnou do hustého provozu měst nebo jim nevadí horší značení mimo města mohou využít pronájmu automobilu. Cena za pronájem se pohybuje od 70 CUC na den.
Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kuba

 • od 32 400 Kč
  Gran Caribe Villa Tortuga
  Kuba - Varadero
 • od 35 429 Kč
  Memories Jibacoa (Ex. Breezes)
  Kuba - Varadero
 • od 55 800 Kč
  Iberostar Grand Trinidad (Trinidad)
  Kuba - Varadero
 • od 48 800 Kč
  Sol Cayo Largo
  Kuba - Cayo Largo
 • od 33 629 Kč
  Melia Peninsula Varadero
  Kuba - Varadero
 • od 33 600 Kč
  Allegro Palma Real
  Kuba - Varadero
 • od 37 121 Kč
  Roc Barlovento
  Kuba - Varadero
 • od 41 402 Kč
  Playa Vista Azul (Ex. Ocean Azul)
  Kuba - Varadero
 • od 38 000 Kč
  Copacabana, Los Cactus - Adults Only
  Kuba - La Habana (Havana)
 • od 38 265 Kč
  Memories Miramar, Starfish Cayo Santa Maria (18+)
  Kuba - Cayo Coco
 • od 40 009 Kč
  Aston Panorama, Sol Varadero Beach - Adults Only
  Kuba - Varadero
 • od 29 535 Kč
  Starfish Cuatro Palmas
  Kuba - Varadero

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné