Severní Amerika

Průvodce pro Kubu

19°C
Aktuálně
25°C
Průměrně

Kuba

Hodnocení průvodce: 9.3

Největší ostrov v Karibiku je spojen s velkolepostí, vzrušující atmosférou, zábavou a nekonečnou relaxací. Dovolená na Kubě je a vždy byla příslibem velkého historického dědictví. Příjemné kavárny, omšelé fasády domů, rozlehlá náměstí a zároveň úchvatná venkovská prostředí, pláže plné bílého písku a mnohé další přednosti Karibiku. Kubánské letovisko Varadero, ale i jedinečná příroda na dosah. Tohle všechno vám přináší Kuba jako jedna z posledních zemí socialistického režimu. Poznejte důstojnost a krásy Kuby, která si vás podmaní svou vřelostí a osobitou náturou místních lidí. Neurčitá chuť mag...

Největší ostrov v Karibiku je spojen s velkolepostí, vzrušující atmosférou, zábavou a nekonečnou relaxací. Dovolená na Kubě je a vždy byla příslibem velkého historického dědictví. Příjemné kavárny, omšelé fasády domů, rozlehlá náměstí a zároveň úchvatná venkovská prostředí, pláže plné bílého písku a mnohé další přednosti Karibiku. Kubánské letovisko Varadero, ale i jedinečná příroda na dosah. Tohle všechno vám přináší Kuba jako jedna z posledních zemí socialistického režimu. Poznejte důstojnost a krásy Kuby, která si vás podmaní svou vřelostí a osobitou náturou místních lidí. Neurčitá chuť magie, jíž podlehne naprosto každý cestovatel.

Kuba jako taková patří do souostroví Velkých Antil a je propletena především zelenými nížinami. V jihovýchodní části narazíte na pohoří zvané Sierra Maestra, kde se mimochodem tyčí největší hora země Pico Turquino. Kuba, to je proplouvání mezi spoustou ostrůvků, bažinatými krajinami, ale i korálovými útesy. Zájezd na Kubu se pro mnohé z vás stane doslova nezapomenutelným.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Havana
Úřední jazyk španělština
Rozloha 109 884 km²
Oficiální měna kubánské peso, kubánské konvertibilní peso
Hlavní náboženství ateisté, římští katolíci
Časové pásmo UTC-5
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat na Kubě

Kuba je nepochybně spojena s řadou nejrůznějších aktivit, mezi něž se řadí hlavně potápění a vodní sporty typu windsurfing, šlapadla, šnorchlování a jim podobné. Vyrazit můžete na golf nebo dáte přednost trhům, s nimiž se váže dlouhá tradice. Nakupování suvenýrů je naprostou nezbytností, ať už na Kubu vyrazíte v červnu či v jakémkoliv jiném ročním období. Kuba si vás však získá nejenom kubánskými doutníky, kubánským rumem a jedinečným nočním životem. Je to také spousta míst, která máte, jako na dlani.

Pokud se zadíváte na mapu Kuby, vyrazit byste měli určitě do okouzlujícího města Havana, kde stojí za návštěvu minimálně náměstí Plaza de Armas. Po Kubě je rozprostřena řada měst a míst, kde lze vidět hodně z této země. Jmenovat lze například Královské zahrady Jardines del Rey, Muzeum bývalé věznice u městečka Nueva Gerona, ale i město Santiago de Cuba. Toto hudbou nabyté literární místo si svými karnevaly dokáže podmanit naprosto každého. Zapomínat byste neměli na údolí u městečka Vinales, ale také na Perlu Jihu, jak se označuje město Cienfuegos. Poblíž je nachází španělská tvrz Castillo de Jagua.

Místní kuchyně

Kubánská gastronomie je doslova lahodná a do jisté míry ovlivněná řadou nejrůznějších cestovatelů z řad Afričanů, Číňanů, ale i Portugalců a Španělů. Mezi nejčastější pokrmy patří hlavně ryby, humry, langusty a ostatní mořské plody. Narazit ale můžete na selátko, kuřecí polévku a řadu tradičních příloh, mezi nimiž vynikají černé fazole a bílá rýže. Většina ingrediencí je navíc marinována nebo grilována. Mezi typická kubánská jídla patří smažené vepřové maso s černými fazolemi, cibulí a petrželkou zvané Polomilla steak. Dále je to Congri neboli vepřové maso s rýží a samotná rýže s fazolemi se nazývá Aroz morro. Výjimkou nejsou ani moučníky s ananasem, papája s tukovým pečivem, karamelový krém Flan a kvajávová marmeláda s měkkým sýrem.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kuba

 • 7,9Dobré
  Sol Sirenas Coral Resort
  Kuba - Varadero
 • od 42 900 Kč
  8,6Skvělé
  Ocean Varadero El Patriarca
  Kuba - Varadero
 • od 35 900 Kč
  8,3Skvělé
  Be Live Experience Las Morlas
  Kuba - Varadero
 • od 36 400 Kč
  8,1Skvělé
  Starfish Varadero
  Kuba - Varadero
 • od 43 200 Kč
  8,6Skvělé
  Meliá Las Antillas
  Kuba - Varadero
 • od 32 800 Kč
  8,2Skvělé
  Iberostar Bella Costa
  Kuba - Varadero
 • od 50 200 Kč
  8,1Skvělé
  Memories Trinidad Del Mar
  Kuba - Varadero
 • od 26 700 Kč
  8,1Skvělé
  Dos Mares
  Kuba - Varadero
 • 8,4Skvělé
  Meliá Marina Varadero
  Kuba - Varadero
 • od 52 000 Kč
  8,9Skvělé
  Royalton Hicacos
  Kuba - Varadero
 • od 45 500 Kč
  8,8Skvělé
  Ocean Vista Azul
  Kuba - Varadero
 • od 31 500 Kč
  6,9Dobré
  Be Live City Copacabana, Club Kawama, Villa Tortuga
  Kuba - Varadero

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné