Severní Amerika

Průvodce pro Belize

25°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Belize

Hodnocení průvodce: 9.5

Jedinečné krásy na pobřeží Střední Ameriky. Právě tam se rozkládá stát Belize, který je do značné míry spojen s národem Mayů, což dokazuje velká řada pamětihodností a lokalit s nevídanými pozůstatky. Dovolenou v Belize lze charakterizovat tak, že jednou nohou budete v džungli a tou druhou na pobřeží Karibského moře. Země je spjata nejenom s přírodními krásami na povrchu, ale také těmi podvodními, což dokazuje přemíra korálových útesů a podmořských zákoutí. Při dovolené v Belize budete moci objevovat dech beroucí faunu i flóru, a to především díky bohatému zastoupení národních parků ve vnitroze...

Jedinečné krásy na pobřeží Střední Ameriky. Právě tam se rozkládá stát Belize, který je do značné míry spojen s národem Mayů, což dokazuje velká řada pamětihodností a lokalit s nevídanými pozůstatky. Dovolenou v Belize lze charakterizovat tak, že jednou nohou budete v džungli a tou druhou na pobřeží Karibského moře. Země je spjata nejenom s přírodními krásami na povrchu, ale také těmi podvodními, což dokazuje přemíra korálových útesů a podmořských zákoutí. Při dovolené v Belize budete moci objevovat dech beroucí faunu i flóru, a to především díky bohatému zastoupení národních parků ve vnitrozemí. Cestování po této destinaci, to je hlavně akční turistika, jež si toho pro vás připraví více než dost.

Kolem pobřeží počítejte s tím, že země je pokryta nížinami. V dosahu je více jak 130 písečných ostrůvků, Honduraský záliv a Belizský bariérový útes. Některé korálové útesy jsou dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO. K jediným vrcholkům v Belize patří Maya Mountains se svou výškou 1 000 metrů nad mořem. V Belize nechybí ani významné říční toky, ke kterým se řadí řeka Hondo a Belize. Při návštěvě lokalit budete mít určitě hodně co poznávat.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Belmopan
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 22 966 km²
Oficiální měna belizský dolar
Hlavní náboženství římští katolíci
Časové pásmo UTC-6
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat v Belize

Mapa Belize je skutečně pestrá a najdete v ní spoustu překrásných míst vybízejících k nejrůznějším pohybovým aktivitám. Pokud se budete pohybovat v přímořských oblastech tak zjistíte, že dobré podmínky jsou například pro windsurfing. Potápění a šnorchlování je pak naprostou samozřejmostí. Turisté se velice často vydávají i na řeky, kde lze provozovat kajaking. Přírodu si pak můžete vychutnat z koňského hřebu, což je pochopitelně nezapomenutelný zážitek. Vzhledem k rozmanitému výskytu ptactva jednoznačně vede i jeho pozorování.

Vyrazit samozřejmě můžete hlouběji do vnitrozemí, kde na vás čekají historické a přírodní skvosty. Tím hlavním je bezpochyby Mayské naleziště Xunantunich. Dech beroucí pohled je na Belize Barrier Reef, což je bariérový útes, jež můžete vidět třeba z letadla. To samé platí i pro Great Blue Hole. Jedním z nejnavštěvovanějších ostrůvků Belize je Ambergris Caye. Ten si zamilujete pro jeho osobitost a možnost vyžití z pohledu vodních aktivit. V Belize se dokonce nachází zoologická zahrada. Hodně specifických pamětihodností na vás bude čekat v Belize City. Je to Muzeum of Belize, Government House a Swing Bridge.

Místní kuchyně

V Belize narazíte na lahodnou gastronomii. Ta tradiční je spjata hlavně se třemi základními ingrediencemi, jež jsou přístupné v mnoha podobách. Je to dušené kuřecí maso, rýže a fazole. Vzhledem k tomu, že velká část země leží u pobřeží, jsou nepostradatelnou součástí jídelníčku i mořské plody a ryby. Používány jsou hodně pálivé a kořeněné omáčky. Například s kuřecím masem a rýží s kokosovým mlékem. Spousta z vás si pochutná i na grilovaných rybách typu kanice, barracuca, humr nebo krevety. Mezi přílohami spatříte ještě pšeničné tortilly, bramborové saláty na mnoho způsobů a smažené banány. Provázanost chutí je v tamním kulinářském prostředí jednoznačně nezapomenutelná a hodně návyková.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Belize

    Nenalezeny žádné záznamy.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné