Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Bezpečnost v Belize

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je destinace Belize bezpečná?

Obecně, a hlavně v evropském měřítku, patří Belize mezi země s vyšší mírou kriminality. Nejčastěji je spojována s obchodem s drogami. V porovnání s ostatními zeměmi Střední Ameriky je ale tou bezpečnější.

Abyste se při poznávání této destinace nedostali do žádných problémů, dodržujte obecná bezpečnostní doporučení. Opatrnější buďte hlavně v Belize City, v hlavním městě Belmopan a na hranicích s Guatemalou. Nikdy nechoďte večer do odlehlejších uliček, zbytečně na sebe neupozorňujte cennostmi a hlídejte si věci před kapesními krádežemi.

Na co si dát v Belize pozor?

Místní obyvatelé jsou velice přátelští, a navíc se zde nedělají rozdíly etnik a náboženství. Takže v tomto ohledu nebudete mít žádný problém. Pokud budete dodržovat zásady bezpečnosti, pak vás v Belize pravděpodobně nic nepřekvapí.

Pas, větší obnosy peněz a další cennosti uchovávejte v hotelovém trezoru. Šperky raději nechte doma a cennější předměty, jako mobil, fotoaparát nebo kameru noste tak, abyste o nich měli vždy přehled. 

Buďte opatrní při půjčování aut. Využívejte služby jen prověřených autopůjčoven. Stopařům se raději vyhýbejte a taxi objednávejte spíše prostřednictvím hotelových recepcí. 

Přírodní katastrofy

Jediným přírodním rizikem v Belize jsou hurikány. Pravděpodobnost jejich největšího výskytu je v září a říjnu. V minulosti už přišly velké hurikány, které napáchaly poměrně hodně škod. Jejich intenzita se však nedá odhadnout až tak dopředu. Takže s tímto rizikem v tomto čase raději počítejte a informujte se na to, jak se v takových situacích zachovat.

Zvýšené opatrnosti byste měli dbát při koupání v moři. Neopatrné plavce může zachytit silný proud, který je odnese daleko na širé moře. 

Postoj k alkoholu

V Belize je alkohol dostupný na spoustě míst. Ať už jde o supermarkety, speciální obchody nebo restaurace. Setkat se můžete nejenom s dovozovými produkty, ale také těmi místními, mezi které patří věhlasné rumy a podobné destiláty.

Podmínky vstupu do země a další opatření v souvislosti s šíření Covid-19

Od 20. prosince 2020 se Belize de facto uzavřela turistům. Vstoupit mohou pouze lidé se speciálním povolením Ministerstva zahraničí, Ministerstva zdravotnictví a Imigračního úřadu Belize. Omezení se týká i okružních plaveb. Lodě smějí přistávat pouze v urgentních případech. 

Pokud se přeci jen do země musíte vypravit, budete navíc k povolením potřebovat negativní test PCR ne starší než 72 hodin a staženou aplikaci Belize Health, kterou musíte vyplnit nejdéle do 72 hodin od příletu. Pokus o nedovolený vstup do země a její nedovolené opuštění se trestá čtrnáctidenní karanténou a šesti měsíci vězení.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky v Belize

6 Westby Street

Orange Walk Town

Belize

P.O.Box 164

Tel.: 00501-32-23373, 22225

Email: nreloskot@btl.net

Oblíbené hotely: Belize

    Nenalezeny žádné záznamy.