Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Očkování do Belize

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Do Belize nemusíte mít žádné povinné očkování. Pozor si však dejte na to, kdybyste přicestovali ze země s výskytem žluté zimnice, pak by po vás mohlo být požadováno. Obecně se však při cestě do této země doporučuje základní očkování, které vás ochrání před nejčastějšími nemocemi. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Belize

Vzhledem k tomu, že v Belize panují obvykle vyšší teploty, neměli byste podceňovat odpovídající pitný režim. Ať už se budete vydávat kamkoliv, vždy sebou mějte dostatek vody, opalovací krémy s vyšším faktorem a v neposlední řadě i přikrývku hlavy.

Při návštěvách pralesů počítejte s větší vlhkostí a také tím, že prostřednictvím komárů mohou být přenášeny nemoci typu horečka dengue a malárie. Takže ani v tomto směru nepodceňujte patřičnou prevenci, například v podobě antimalarik a účinných repelentů.

Čistota vody z vodovodu

V Belize raději nepijte kohoutkovou vodu. Pro všechny účely využívejte balenou vodu. Dávejte si i pozor na to, abyste v rámci nějakého pokrmu nekonzumovali místní vodu bez patřičného převaření.

Oblíbené hotely: Belize

    Nenalezeny žádné záznamy.