Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Barbados: průvodce

29°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
BB flag

Barbados

Hodnocení průvodce: 9.8

„Malá Anglie Karibiku“, tak zní přezdívka ostrovního státu Barbados, jenž byl dlouhá léta britskou kolonií, a přesto si zanechal typický karibský ráz. Barbados leží na stejnojmenném ostrově ve východní části Malých Antil, známých jako Návětrné ostrovy. Rozlohu 432 km² tvoří především nížiny (s výjimkou několika oblastí ve vnitrozemí), na kterých naleznete rozlehlé plantáže cukrové třtiny a pastviny. Tento malý karibský ráj byl vždy ve stínu ostatních karibských oblastí, ale v posledních letech je o něj čím dál větší zájem. Jak by také nebyl, kromě dokonalých bílých pláží a průzračně čistého moře nabízí také vyspělou kulturu, vynikající karibskou kuchyni a jeden z nejlepších rumů na světě.

Jaké nabízí Barbados památky a zajímavosti?

Co navštívit na Barbadosu

Dovolená v Karibiku musí jednoznačně končit na ostrově Barbados. Toto místo s překrásnou krajinou je jako stvořené pro naplnění exotických představ v podání lahodné gastronomie a výletů. Relaxaci zde můžete spojit s památkami a outdoorovými aktivitami.

Pokud chcete začít pamětihodnostmi, navštivte hlavní město Barbadosu zvané Bridgetown. Právě na Náměstí Národních hrdinů je toho hodně k vidění. Ne nadarmo je toto působiště na seznamu světového dědictví UNESCO, kam bylo zapsáno v roce 2011. Ze zajímavých míst v tomto městě lze jmenovat ulici zvanou Baxter´s Road a Queen´s Park. Jestliže patříte k milovníkům nakupování, volte ulice Swan Street a Broad Street. Řadu koloniálních památek pochopitelně uvidíte i v jiných městech, jakými jsou třeba St. Michael. Hodně navštěvovaná jsou místa jako Sunbury Plantation House, Parliament Buildings, Barbados Museum & Historical Society nebo fabrika na rum Foursquare Rum Distillery. Ve spojení s tímto oblíbeným alkoholickým nápojem nezapomeňte navštívit ještě Mount Gay Rum Distilleries.

Co dalšího vidět na Barbadosu

Ostrov Barbados se pyšní přemírou krásných přírodních míst. Jednou z velkých dominant je oceánská jeskyně Animal Flower Cave, kde můžete vidět kromě korálového dna i spoustu skalních jezírek, sasanek a podobně. Nechybí zde ani velký sál s výškou stropu až patnáct metrů. Potom to můžete vzít přes Hunte´s Garden do přírodní rezervace Barbados Wildlife Reserve. Na tropické rostliny se podíváte pořádně z blízka, a to na 2,5 hektarech velké botanické zahrady Andromeda Botanic Gardens. Nádech deštného pralesa vám zprostředkuje místo zvané Welchman Hall Gully nebo okusíte příjemnou atmosféru v blízkosti synagogy The Nidhe Israel Synagogue and Museum či obřího mlýnského kola Morgan Lewis Windmill. Možností je v tomto směru více než dost. Milovníci krásných výhledů jistě vsadí na kopec Mount Hillaby s výškou 340 metrů nad mořem. Ten sice není nejvyšší, ale pohled na oblast zvanou Scotland District za to opravdu stojí.

Barbados, to jsou krásné a dech beroucí pláže, na kterých lze relaxovat nebo se věnovat vodním hrátkám. Hodně oblíbené je Platinové pobřeží. Dále jsou to pláže Mullins Bay, Payness Bay, Heywoods, Folkestone a Brandons. Na mnoha místech lze provozovat windsurfing, paddleboarding nebo dáte přednost klasickému surfování. Toto působiště je také rájem potápěčů, kteří zde mohou objevovat hodně potopených vraků lodí. Tím nejznámějším je mimochodem vrak lodi Berwyn.

Místní kuchyně

Barbadoská kuchyně je typickou karibskou kuchyní s lehkým vlivem kuchyně britské či africké. Hojně se zde jedí ryby a suroviny z místní produkce. Jídlo bývá kořeněné a výrazné. Proslulé jsou sandwiche s pečenou létající rybou nebo rybí karbanátky (fish cakes). Oblíbené ryby jsou Blue Marlin, King Fish nebo Dolphin Fish (nebojte nejde o delfína). Dalším typickým místním jídlem je také cutters, masový rybí sendvič v chlebové rolce nebo kari směs v chlebové placce. Ze sladkých jídel pak conkies, směs kukuřice, kokosu, dýně, sladkých brambor, rozinek a koření zabalená v banánovém listu a vařená v páře, cou-cou, jemná kaše z kukuřice a ibišku, nebo dýňové lívance s pudinkem. Vynikající jídlo se zapíjí velmi dobrým místním pivem Banks. Po večerech se pak na celém ostrově pije nejstarší rum na světě Mount Gay, nejčastěji míchaný s kolou.

Doprava na Barbadosu

Na karibský ostrov Barbados se dostanete letecky. Využít můžete letů z pražského letiště Václava Havla. Počítejte s tím, že volit budete mezi lety s přestupem. Délka letu se pohybuje od 11 hodin a více. Průměrné ceny za letenky jsou kolem 25 000 Kč. Při včasném nákupu nebo v akci je můžete pořídit i levněji. Letiště Grantley Adams International leží asi 16 kilometrů od hlavního města, kam se lze dopravit pravidelnými autobusovými linkami. Cestování po Barbadosu bude vypadat nějak následovně.

 • Autobusová doprava pokrývá v podstatě celý ostrov, respektive hlavní tahy. Cestovat se dá také minibusy a minivany.
 • Hlavní město Bridgetown má svou vlastní městskou dopravu.
 • Když využijete taxi služeb, raději si cenu dopředu domluvte předem, protože místní taxikáři nepoužívají taxametr. Jejich ceny jsou však kontrolovány státem.
 • Využít lze pronájmu automobilu. Náklady na půjčení vozu jsou od 1 500 Kč za den.
 • Mimo ostrov lze cestovat z hlavního přístavu ve městě Bridgetown.
Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Barbados

 • od 90 190 Kč
  The Sandpiper
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • od 65 504 Kč
  Mango Bay
  Barbados
 • Starfish Discovery Bay
  Barbados
 • od 88 190 Kč
  Coral Reef Club
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • Turtle Beach By Elegant Hotels
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • Divi Heritage Beach Resort
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • od 44 959 Kč
  South Beach
  Barbados
 • od 51 619 Kč
  Sugar Cane Club & Spa
  Barbados
 • Saint Peters Bay
  Barbados
 • od 66 869 Kč
  Sugar Bay Barbados
  Barbados
 • Sandy Lane
  Barbados
 • Coconut Court Beach Resort
  Barbados

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné