Severní Amerika

Průvodce pro Barbados

29°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Barbados

Hodnocení průvodce: 9.8

„Malá Anglie Karibiku“, tak zní přezdívka ostrovního státu Barbados, jenž byl dlouhá léta britskou kolonií, a přesto si zanechal typický karibský ráz. Barbados leží na stejnojmenném ostrově ve východní části Malých Antil, známých jako Návětrné ostrovy. Rozlohu 432 km² tvoří především nížiny (s výjimkou několika oblastí ve vnitrozemí), na kterých naleznete rozlehlé plant&

„Malá Anglie Karibiku“, tak zní přezdívka ostrovního státu Barbados, jenž byl dlouhá léta britskou kolonií, a přesto si zanechal typický karibský ráz. Barbados leží na stejnojmenném ostrově ve východní části Malých Antil, známých jako Návětrné ostrovy. Rozlohu 432 km² tvoří především nížiny (s výjimkou několika oblastí ve vnitrozemí), na kterých naleznete rozlehlé plantáže cukrové třtiny a pastviny. Tento malý karibský ráj byl vždy ve stínu ostatních karibských oblastí, ale v posledních letech je o něj čím dál větší zájem. Jak by také nebyl, kromě dokonalých bílých pláží a průzračně čistého moře nabízí také vyspělou kulturu, vynikající karibskou kuchyni a jeden z nejlepších rumů na světě.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Bridgetown
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 431 km²
Oficiální měna barbadoský dolar (BBD)
Hlavní náboženství protestanti, římští katolíci, ateisté
Časové pásmo UTC -4
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Barbadosu

Barbados je typickou plážovou destinací. Nejkrásnější pláže a největší hotelové resorty naleznete na západě a jihozápadě ostrova. Bílé až světle růžové pláže nabízí ideální příležitost k odpočinku. Moře je tu klidné a dobře přístupné, díky čemuž si dovolenou užijí všechny věkové kategorie. Mezi nejoblíbenější místa patří třeba zátoky Paynes Bay, Mullins Bay nebo Sandy Beach ve Worthingu. V Bridgetownu chodí místní nejraději na pláž Pebbles Beach v zálivu Carlisle Bay. Na východě omílá pobřeží Atlantský oceán, který s pomocí velkých vln tvoří ideální podmínky pro surfování. Surfaře nejvíc láká Crane Beach s jemně fialovým pískem nebo Bathsheba Beach. Při potápění či šnorchlování na západním pobřeží můžete pozorovat pestrobarevné korálové útesy, bohatý podmořský život nebo potopené vraky lodí. Nejoblíbenější a také největší vrak leží v hloubce 42 m. Jedná se o 111 m dlouhou nákladní loď Stavronikita, jejíž ráhnoví dosahuje až k pouhým 6 m pod hladinou. Pro méně zkušené je snadnější cíl vrak tažného člunu Berwyn, který leží v hloubce 7 m v zálivu Carlisle Bay nedaleko hlavního města. Barbados je domovem mnoha druhů želv, které můžete spatřit podél korálových útesů. Pokud patříte mezi vášnivé rybáře, nenechte si ujít možnost skupinové či individuální rybářské výpravy, na které si můžete ulovit tresku, tuňáka nebo barakudu. Organizace Barbados National Trust pořádá také organizované výlety s průvodcem, na kterých se dozvíte něco o místní historii, fauně nebo floře. Na ostrově se nalézá i mnoho podzemních jezer a jeskyní, z nichž nejznámější je Harrison´s Cave, jeskynní systém, kde můžete ukrytí před žárem slunce obdivovat kromě krásných stalagmitů a stalaktitů také unikátní podzemní vodopád.

Barbados nemá jen krásná pobřeží, také vnitrozemí láká návštěvníky na svou krásnou tropickou přírodu. Tu můžete poznat v některé z mnohých botanických zahrad, např. Flower Forest nebo Andromeda. Hlavní město Bridgetown je spíš takové menší městečko, které však bohatě uspokojí všechny potřeby. Milovníci nakupování utratí své peníze za suvenýry nejlépe na tržištích ve Swan street nebo na předměstí Pelican village. Večerní zábavu pak dokonale zajistí Baxter´s Road, kde se nabízí vynikající místní rum snad nonstop.

Místní kuchyně

Barbadoská kuchyně je typickou karibskou kuchyní s lehkým vlivem kuchyně britské či africké. Hojně se zde jedí ryby a suroviny z místní produkce. Jídlo bývá kořeněné a výrazné. Proslulé jsou sandwiche s pečenou létající rybou nebo rybí karbanátky (fish cakes). Oblíbené ryby jsou Blue Marlin, King Fish nebo Dolphin Fish (nebojte nejde o delfína). Dalším typickým místním jídlem je také cutters, masový rybí sendvič v chlebové rolce nebo kari směs v chlebové placce. Ze sladkých jídel pak conkies, směs kukuřice, kokosu, dýně, sladkých brambor, rozinek a koření zabalená v banánovém listu a vařená v páře, cou-cou, jemná kaše z kukuřice a ibišku, nebo dýňové lívance s pudinkem. Vynikající jídlo se zapíjí velmi dobrým místním pivem Banks. Po večerech se pak na celém ostrově pije nejstarší rum na světě Mount Gay, nejčastěji míchaný s kolou.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Barbados

 • od 112 090 Kč
  The Sandpiper
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • od 72 690 Kč
  Mango Bay Beach Resort
  Barbados
 • od 54 490 Kč
  Starfish Discovery Bay
  Barbados
 • od 111 090 Kč
  Coral Reef Club
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • Turtle Beach By Elegant Hotels
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • Divi Heritage Beach Resort
  Barbados - St. Lawrence Gap
 • od 38 977 Kč
  South Beach Hotel
  Barbados
 • od 50 912 Kč
  Sugar Cane Club Hotel & Spa
  Barbados
 • Saint Peters Bay
  Barbados
 • Sugar Bay Barbados
  Barbados
 • od 147 625 Kč
  Sandy Lane
  Barbados
 • od 48 406 Kč
  Coconut Court Beach
  Barbados

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné