Antigua a Barbuda - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Severní Amerika

Antigua a Barbuda: průvodce

27°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Antigua a Barbuda

Hodnocení průvodce: 9.8

Ostrovní stát v Karibském moři spojený s vlnitým pobřežím a modrými lagunami. To je Antigua a Barbuda, osobitý název destinace nazývající se po stejnojmenných ostrovech. Právě prostřednictvím nich se octnete v příjemné říši divů, které jsou tvořeny chráněnými zátokami, okouzlujícími anglickými přístavy a srdečností místních obyvatel. Dovolená na Antigui a Barbudě, to je poznávání, relaxace, spousta barev, ale také prvky koloniální minulosti. Karibské ostrovy lemované vznešenými útesy a hromadou jachtařů budou vzrušujícími vzpomínkami na tuto exotickou cestu do neznáma. Ostrovy s anglickým přízvukem si vás jednoduše podmaní.

Antiguu a Barbudu tvoří přesně tři karibské ostrovy. Kromě těchto dvou je to ještě neobydlený a skalnatý ostrov Redonda. Pokud se vydáte na Antiguu, narazíte na vápencový a z části vulkanický povrch. Naopak na Barbudě si užijete spíše korálové vápence. V obou případech zažijete prolínající se zeleň se skalisky a rozlehlými plážemi, jež k Antigui a Barbudě zkrátka patří.

Co navštívit na Antigui a Barbudě

Vzhledem k tomu, že se jedná o karibské ostrovy, je hlavní směr vyžití celkem zřejmý. Spoustu času budete trávit na pobřeží u moře. To znamená, že si užijete potápění, šnorchlování a vodních aktivit. Mezi oblíbené se řadí třeba vodní lyžování nebo rybolov. V okamžiku, kdy vás omrzí poznávání korálových útesů, je nejvyšší čas vyrazit za nakupováním do měst, kde se mimo jiné setkáte i se zajímavým nočním životem. Antigua a Barbuda vybízí k pěším túrám po ostrově, kde můžete vidět nepřeberné množství scenérií.

Jestliže patříte mezi milovníky krásných pláží, potom se vydejte do oblasti Hawksbill Bay, kde se mimo jiné nachází i jediná oficiální nuda pláž. K dispozici pak budete mít ještě další tři. Skvostem ostrova Antigua je vyhlášený národní park Codrington Lagoon National Park, kde máte možnost spatřit karibský ráj na vlastní oči, a to hlavně v podobě pestré fauny a flóry. Mapa Antiguy a Barbudy pochopitelně prozrazuje, že v ostrovním státu lze vidět také libovolné pamětihodnosti. Mezi ně spadá katedrála St. Jonh´s Cathedral, Muzeum Antiguy a Barbudy, kostel St. Paul´s Anglican Church, ale také mlýny na plantáži Betty´s Hope. Pokud patříte k obdivovatelům nejrůznějších jachet, lodí a ostatních plavidel, vyrazte do přístavu Nelson´s Dockyard.

Místní kuchyně

Gastronomie na Antigui a Barbudě odpovídá situování těchto ostrovů zasazených do Karibského moře. Z velké míry je jídelníček místních obyvatel tvořen mořskými plody a rybami. Pokud budete mít chuť na normální maso, vychutnáte si to kozí, skopové a hovězí. Vždy dochází ke kombinaci s lahodnými ingrediencemi ostrova. Tímto spojením vznikají mezinárodní i středovýchodní pokrmy. Ve většině jídel najdete především ovoce a zeleninu. Poměrně hodně používanou přílohou je Funghi a těstoviny. Na ostrovech narazíte mimo tradičních pokrmů také na spoustu zahraničních pouličních stravovacích zařízení, ať už arabského či jiného charakteru.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné