Průvodce pro Kostariku | cKlub.cz
Severní Amerika

Kostarika: průvodce

22°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Kostarika

Hodnocení průvodce: 9.3

Země zaslíbená, plná vulkanických vrcholů, surfování a venkovského dobrodružství. Přesně tak lze charakterizovat Kostariku, která je označována, jako klidná duše Střední Ameriky. Země nabitá energií skrývající lákavé přírodní bohatství v podobě deštných pralesů, možnosti vykoupat se v Tichém oceánu i Karibském moři a destinace plná turistických stezek. Kostarika má osobitý divoký život, jež je spojen s tancem a vynikající gastronomií. Návštěva Kostariky ve vás vyvolá pocit nadšení, čistoty a krásy, jíž skrývá až dvacet osm kostarických národních parků.

Dominantou státu jsou tři nepřehlédnutelná pohoří Cordillera de Talamanca, Cordillera de Guanacaste a Cordillera Central. Možná i proto je vyhledávanou zábavou na Kostarice vysokohorská turistika. Nejvyšší horou země je Chirripó. Nejosídlenější částí je oblast zvaná jako Centrální údolí. Právě zmíněná pohoří oddělují dvě hlavní nížiny v blízkosti obou oceánů. Pokud chcete navštívit destinaci, do které se budete chtít vrátit, bude Kostarika tou správnou volbou.

Co navštívit v Kostarice

Dovolená v Kostarice je příslibem nejrůznějších aktivit. Na své si přijdou nejenom milovníci nezapomenutelných treků, ale i vyznavači vodních sportů. Kromě povalování na pláži se lze věnovat také surfování, šnorchlování a potápění. K poklidné zábavě patří oblíbené výlety na kolech, k té adrenalinové zase rafting, sjíždění divokých řek a bunjee jumping. V rámci cestování po Kostarice se samozřejmě můžete zaměřit i na přírodní skvosty země a památky.

Největší dominantou Kostariky jsou národní parky Tortuguero, Manuel Antonio a Cahuita. Z dostupných sopek se vám nabízí aktivní vulkán Poás, popřípadě dáte přednost mlžnému a deštnému pralesu nacházejícímu se v rezervaci Monteverde. Chcete-li obdivovat překrásnou architekturu, zamiřte k Bazilice Panny Marie Andělské nebo dejte přednost Muzeu předkolumbovského zlata. Výlet si můžete udělat například na pověstné kávové farmy – Britt Coffee Tour. Vše pak zakončíte relaxací na pobřeží Karibského moře.

Místní kuchyně

Ať už vás mapa Kostariky zavede do jakékoliv části země, v podstatě všude se v rámci tamní gastronomie setkáte se dvěma základními a všudypřítomnými ingrediencemi. Jsou to rýže a fazole, jež jsou konzumovány na mnoho způsobů a tvoří přílohu snad každého jídla. Pokrm spojující obě dvě přísady se nazývá Casado. Naopak rýže s fazolemi v poměru 2:1 je Gallo Pinto. Pokud dostanete chuť na rýži a maso, hledejte pokrm zvaný Tamales. Příjemnou změnou bude Ceviche, což je sýrová ryba v citronové šťávě. A kdybyste náhodou dostali chuť na smažené zeleninové banány, vaším cílem se stane Plátanos. Na závěr ještě jeden tip na karibský způsob spojení rýže a fazolí, jež nese název Rice and Beans.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kostarika

 • Barceló Tambor
  Kostarika
 • Barceló San José
  Kostarika
 • Punta Leona Hotel & Club
  Kostarika
 • od 49 750 Kč
  Dreams Las Mareas Costa Rica
  Kostarika
 • Holiday Inn San Jose-Aurola
  Kostarika
 • Westin Playa Conchal
  Kostarika
 • Pochote Grande
  Kostarika
 • Occidental Tamarindo
  Kostarika
 • Los Lagos
  Kostarika
 • Presidente
  Kostarika
 • Studio Boutique Hotel
  Kostarika
 • od 75 540 Kč
  Bosque Del Mar
  Kostarika - Guanacaste

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné