Průvodce pro Kanadu - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Severní Amerika

Kanada: průvodce

18°C
Aktuálně
7.7°C
Průměrně

Kanada

Hodnocení průvodce: 9.5

Druhý největší stát světa je příslibem divoké a dobrodružné dovolené. Země plná rozlehlých hor, ledovcových špiček vrcholů, lesů a přírody, z níž nekonečné množství výjimečností doslova sálá. Taková je Kanada v celé svojí kráse. Pralesy, řeky, vodopády, to vše pod taktovkou ryzí divokosti, jíž můžete spatřit všude kolem vás. Kanada samozřejmě není jen o mimořádné přírody, ale i o působivé kultuře. Velká města plná architektonických skvostů a nočního života. Scenérie, jimž v podstatě nelze odolat. To vše ve spojení s přívětivostí tamních obyvatel a lahodnou gastronomií. Taková může být dovolená v Kanadě, která je z geografického hlediska velice poutavou destinací.

Z pohledu vodních ploch lze jmenovat takové skvosty, jakými jsou řeka sv. Vavřince, Hudsonův záliv a spousta velkých jezer. S Kanadou jsou úzce spojeny pojmy Britská Kolumbie, Pobřežní kolonie, ale také Prérijní provincie, Severní ledový oceán a koridor Québec – Winsdor. Tato země nabízí od každého něco a je příslibem nekonečného poznávání libovolného typu. A právě přírodní krásy a úkazy jsou tím, na co rozhodně nezapomenete.

Průvodce pro oblíbené destinace: Kanada

Co navštívit v Kanadě

Při návštěvě Kanady si můžete být jisti tím, že nudit se rozhodně nebudete. V Kanadě vede jednoznačně turistika a horolezectví, k čemuž vybízí taková místa, jakými jsou Chilkoot Trail, Crypt Lake nebo Haida Gwaii. Vedle skalního lezení jsou to i vodní sporty, kam lze zařadit například kajak, kite surfing a paddleboarding. Nudit se ostatně nebudete ani v zimě. Vedle lyžování se lze věnovat jízdě se psím spřežením, činnosti zvané Ice climbing a bruslení. Při návštěvě Kanady byste měli navštívit především ty hlavní monumenty této země, kterých je mimochodem více než dost.

Jsou to například proslulé Niagarské vodopády. V Britské Kolumbii můžete vyrazit do Gwaii Haanas National Park. Nezapomenutelným zážitkem pro vás bude ledovec Athabasca, Cabot Trail, Halifax Citadel Hill nebo Oratorium sv. Josefa v Montrealu. Kromě hlavního města Kanady, jímž je Ottawa, nevynechte při svém cestování ani Toronto. Právě v něm se ukrývá řada nejrůznějších skvostů. Jmenovat lze třeba věž CN Tower, zámek Casa Loma a muzeum Royal Ontario Muzeum. Kanada je zemí, která skrývá bohaté kulturní, architektonické, a hlavně přírodní bohatství, z něhož si vybere každý vášnivý cestovatel.

Místní kuchyně

Kanada se vyjímá svou pestrou a různorodou kuchyní. Ta má vždy své trochu specifické zaměření podle toho, v jaké provincii země se budete nacházet. Pakliže byste se při poznávání Kanady chtěli zaměřit na její tradiční speciality, určitě dostanete možnost. Je to například javorový sirup vyráběný z mízy javorů. Pokud jde o skutečné pokrmy, je to například Shish Taouk, což jsou špízy v mnohém připomínající klasický kebab. Ochutnat můžete kanadské smažené hranolky s hnědou omáčkou zvané Poutine. Jestliže patříte spíše k milovníkům masa, rozhodně vyzkoušejte to sobí, včetně divočiny. K takovému masu v Kanadě patří například sněhule, koroptve a tetřevy. Nechybí ani mořské plody. Nakonec si pak můžete dát sladkou tečku v podobě Nanaimo řezů. Jde o pudinkový krém, čokoládu a kokos.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kanada

  • od 15 650 Kč
    Norwegian Pearl
    Kanada
  • Ruby Princess
    Kanada

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné