Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Bezpečnost v Kanadě

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Kanada bezpečná?

Bezpečnostní situaci v Kanadě lze považovat možná i za lepší než v České republice. Turisté se určitě nemusí čehokoliv obávat. Navíc, když budou dodržovat několik striktních pravidel. Nebudete u sebe nosit příliš velkou hotovost, budete si hlídat osobní věci na frekventovanějších místech a zapomenete na problémové lokality větších měst.

Přírodní katastrofy

V rámci přírodních katastrof lze zmínit jen to, abyste při opouštění civilizace dbali pokynů zkušených průvodců a nevydávali se do míst, kde vám hrozí nebezpečí. Ať už půjde o horské oblasti s možností sesuvu půdy, laviny a jiné lokality.

Na co si dát v Kanadě pozor?

V Kanadě se nemusíte podrobovat žádným povinnostem z pohledu chování a etiky. Možná se jen nepozastavujte nad tím, že Kanaďané jsou při osobním styku celkem neformální, a to platí nejenom pro soukromý život, ale i práci.

Postoj k alkoholu

S konzumací alkoholu v Kanadě nebudete mít pravděpodobně žádný problém. Dejte si pozor pouze na to, že ve většině provincií této země je pití alkoholu povolenou až od 19 let. Velice často se konzumují místní piva, ale také nejrůznější koktejly, jakými je například Bloody Marry nebo Caesar.

Důležité kontakty

Embassy of the Czech Republic

251 Cooper Street

Ottawa

Tel.: +1613/5623875

Email: ottawa@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Kanada

  • od 25 020 Kč
    Norwegian Pearl
    Kanada
  • Ruby Princess
    Kanada