Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Bezpečnost na Antigui a Barbudě

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Antigua a Barbuda bezpečná?

Z bezpečnosti na Antigui a Barbudě budete mít jistě radost. Kriminalita je tu natolik nízká, že není ničím neobvyklým odemčený dům nebo automobil před domem. To vypovídá o mnohém. Větší riziko jakékoliv krádeže by vám mohlo hrozit spíše od ostatních zahraničních turistů nežli od místních lidí. I přesto si své osobní věci hlídejte a raději je nenechávejte nikde povalovat, ať si potenciální ztrátou nezkazíte dovolenou na Antigui a Barbudě.

Přírodní katastrofy

Největším nebezpečím na Antigui a Barbudě jsou ničivé hurikány, které se mohou z moře dostat až na pobřeží a samotné vnitrozemí ostrova. Jejich největší výskyt je především v letním období, konkrétně od června do listopadu. Například v roce 2017 přišel na Antiguu a Barbudu ničiví hurikán Irma, jež zde napáchal značné škody. Pokud se na ostrovy vydáte v tomto čase, hlídejte si vždy aktuální situaci počasí, než vyrazíte na jakýkoliv výlet a informujte se o tom, jak se v takových situacích chovat.

Na co si dát na Antigui a Barbudě pozor?

Antigua a Barbuda jsou natolik mírumilovné ostrovy, že si nemusíte dávat pozor na nic, a to ani z pohledu náboženského omezování. Místní žijí turismem, takže se cestovatelům snaží poskytovat ty nejlepší služby.

Postoj k alkoholu

Alkoholické nápoje na Antigue a Barbudě nejsou ničím zakázaným a neznámým. K dispozici vám bude řada dovozového i místního alkoholu, který je prodejný v barech, restauracích a v obchodech. Pokud byste si chtěli do země dovést svůj vlastní alkohol, myslete na to, že provézt lze maximálně jeden litr alkoholu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu

3900 Spring of Freedom St.

NW, Washington, D.C.

Tel.: +1 202 274 9100

Email: washington@embassy.mzv.cz