Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Očkování na Antiguu a Barbudu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Antigua a Barbuda po cestovatelích nepožadují žádné povinné očkování. Jedinou výjimkou je situace, kdy na ostrovní stát přicestujete ze země s výskytem žluté zimnice. Pak byste měli mít mezinárodní očkovací průkaz. Pokud je však doba mezi návštěvou obou zemí více jak šest dnů, tato povinnost odpadá.

Využívat můžete maximálně doporučená očkování, která jsou spíše obecnějšího charakteru. Je to například žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika na Antigui a Barbudě

Jediným pomyslným nebezpečím na Antigue a Barbudě je pouze občasný výskyt horečky dengue. Na ni se bohužel nemůžete dobře připravit s předstihem. Jako preventivní opatření však lze udělat to, že sebou při cestování po ostrově budete mít dostatek účinných repelentů proti komárům. Ty jsou totiž hlavními přenašeči.

Ve státním sektoru se dočkáte trochu horších lékařských služeb. Soukromé kliniky jsou na tom o poznání lépe, takže v případě potíží máte možnost vyhledat adekvátní zdravotnickou péči. Myslete pouze na to, že žádná z nemocnic nedisponuje přetlakovou komorou. Před cestou si uzavřete komplexní cestovní pojištění.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda na Antigui a Barbudě nepatří zrovna k těm nejčistším. Jediné, na co ji maximálně využijte je ústní hygiena. Ke konzumaci však není vhodná. Proto si vždy kupujte balenou vodu, kde máte jistotu, že se vyhnete nežádoucím střevním a žaludečním komplikacím.