Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Bosna a Hercegovina Neum 2024

Nejlevnější dovolená Bosna a Hercegovina Neum 2024

od 11 220 Kč
Bosna a Hercegovina - Neum
2. 4. 2024 - 11. 4. 2024 (10 dní)
Polopenze
od 16 830 Kč
9. 4. 2024 - 16. 4. 2024 (8 dní)
All Inclusive
od 20 580 Kč
12. 4. 2024 - 19. 4. 2024 (8 dní)
Polopenze
od 13 090 Kč
Zobrazit další termíny (48)

Dovolená Neum: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Sarajevo
Úřední jazyk bosenština, chorvatština, srbština
Rozloha 51 197 km²
Oficiální měna konvertibilní marka
Hlavní náboženství římskokatolické, pravoslavní, islám
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? Ne
Počasí v Bosně a Hercegovině
Aktuální počasí v Bosně a Hercegovině se různí podle toho, do jaké oblasti se rozhodne do země vyrazit a v jakém ročním období. Na většině území převládá kontinentální podnebí, kromě působiště kolem města Neum nacházejícím se u Jaderského moře. Tam je o něco tepleji. Těšit se můžete i na delší letní
Více informací
Měna v Bosně a Hercegovině
V restauraci počítejte s tím, že je naprosto normální zaokrouhlovat částku směrem vzhůru. Zvykem bývá nechat spropitné ve výši 10 – 15 % z celkové útraty. V Bosně a Hercegovině sice lze platit bezhotovostně kartou, tento způsob však není především v menších městech natolik rozšířený. Takže se nes
Více informací
Vízum do Bosny a Hercegoviny 2024 - jaké doklady potřebuji
Bosna a Hercegovina je zemí, jež vás na své území vpustí buď s platným cestovním pasem nebo platným občanským průkazem. Je jedno, který doklad si zvolíte. Počítat ale musíte s tím, že jej musí vlastnit také děti do 15 let. Pro ně se vystavují speciální cestovní pasy. Ty jsou zapotřebí také při přepr
Více informací

Dovolená v Neumu

Bosna a Hercegovina je překrásnou zemí, která vám toho má hodně co nabídnout. Dokazuje to například zájezd do Neumu ležící přímo u moře. Přístavní letovisko, kde se nachází přemíra krásných hotelů s výhledem na mořskou hladinu a ostatní panoramata. Právě zde můžete využít cenově dostupné ubytování v Neumu a zároveň si dopřávat všech přidružených služeb, jakými jsou polopenze, plná penze nebo all inclusive. Dlouhé pobřeží se zde střídají s krásnými zalesněnými plochami, jež vybízí k libovolným pohybovým aktivitám.

Využijte zájezd do Neumu, kde si kromě několika historických objektů užijete především klid, odpočinek a spoustu vodních hrátek. Nyní máte jedinečnou příležitost navštívit Bosnu a Hercegovinu, respektive to správné místo. Nejlevnější dovolená v Neumu je spojena s velice výhodnými cenami, což dokazují pestré last minute nabídky.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ne, s americkým dolarem nebudete moci v zemi platit. Raději jej směňte za konvertibilní marky.
Dá se platit eurem?
Ano, eurem zaplatíte v Bosně a Hercegovině na spoustě místech, protože právě k této měně je pevně vázáná místní měna konvertibilní marka. Tu ostatně můžete získat výměnou za eura.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte jen na turisticky vyhledávaných místech. I když neustále vzrůstá úroveň vzdělání místních lidí, mimo velká města a v odlehlých oblastech s angličtinou neuspějete.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Bosna a Hercegovina přináší turistům hned několik způsobů cestování po zemi. Nejdražší možností je cesta letadlem. Ta je však reálná pouze mezi letištěm v Sarajevu a Tuzle, kde je navíc omezenější provoz. Na řadu tak přichází vlaková doprava. U ní počítejte s delšími časy dopravení, na což má vliv hlavně špatný stav železnice. I z těchto důvodů většina turistů volí autobusovou přepravu, která se rozděluje podle toho, jak velkou vzdálenost potřebujete překonat – místní linky, federální linky a mezinárodní linky. Pokud se budete pohybovat ve větších městech, obvykle se vám nabízí ještě další způsoby dopravy než jen té autobusové. Jsou to kupříkladu minibusy, kde můžete cestovat v méně lidech a komfortněji nebo tramvaje a trolejbusy. Dražší alternativou jsou pak místní taxi služby.
Jaká je dostupnost internetu v Bosně a Hercegovině?
Bosna a Hercegovina je v tomto směru vyspělou zemí. Internet je dostupný v internetových kavárnách ve větších městech. Na ten bezplatný můžete mnohdy narazit v hotelích, restauracích a v turisticky vyhledávaných lokalitách, a to prostřednictvím Wifi. Pokud byste potřebovali internet i v odlehlejších částech mimo civilizaci, je nutné využít datových balíčků některých tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Bosny a Hercegoviny doletíte z letiště Václava Havla v průměru za 2 hodiny a 45 minut.