Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Bulharsko Sofia 2024

Nejlevnější dovolená Bulharsko Sofia 2024

od 12 859 Kč
Bulharsko - Sofia
25. 4. 2024 - 28. 4. 2024 (4 dny)
Bez stravy
od 12 859 Kč
5. 5. 2024 - 9. 5. 2024 (5 dní)
Snídaně
od 16 419 Kč
16. 5. 2024 - 19. 5. 2024 (4 dny)
Bez stravy
od 13 109 Kč
Zobrazit další termíny (16)
od 12 129 Kč
Bulharsko - Sofia
18. 4. 2024 - 21. 4. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 12 399 Kč
21. 4. 2024 - 26. 4. 2024 (6 dní)
Snídaně
od 14 309 Kč
25. 4. 2024 - 30. 4. 2024 (6 dní)
Bez stravy
od 14 459 Kč
Zobrazit další termíny (26)

Dovolená Sofia: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Sofie
Úřední jazyk bulharština
Rozloha 110 994 km²
Oficiální měna lev
Hlavní náboženství pravoslavní, islám
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? Ano
Počasí v Bulharsku
Počasí v Bulharsku
Počasí v Bulharsku je spojeno s kontinentálním podnebím, které se vyznačuje horkým a suchým létem. Naopak zimy jsou vlhčí a chladnější. Pokud se chystáte na rekreační a odpočinkovou dovolenou do Bulharska, pak určitě vyjeďte v létě, kdy se teploty od června do září pohybují v průměru kolem 28 °C. Ve
Více informací
Měna v Bulharsku
Měna v Bulharsku
Při cestě o Bulharska byste si měli ve spojení s penězi pohlídat jediné, a tím je výše valut, které dovezete do země. Pokud by jejich hodnota byla vyšší jak 8 000 BGL, nemine vás povinná deklarace. Zvýšené pozornosti dbejte také na to, abyste při placení nebo výměně peněz nedostávali poškozené či
Více informací
Vízum do Bulharska 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Bulharska 2024 - jaké doklady potřebuji
Bulharsko je zemí Evropské unie, takže odpadá jakákoliv povinnost cestovat pouze s cestovním pasem. V tomto směru máte na výběr. Vzít si sebou musíte buď platný cestovní pas nebo platný občanský průkaz. Stačí jeden z nich. Ať už zvolíte jakýkoliv z těchto dokladů, jeho platnost musí být minimálně po
Více informací

Dovolená v Sofii

Prozkoumejte krásy hlavního města Bulharska a naplánujte si dovolenou v Sofii. Přibližte se k takovým přírodním monumentům, jakými jsou řeka Iskar nebo pohoří Vitoša. Vyberte si vhodné ubytování v Sofii, které může nabývat různých podob. Od moderních apartmánů až po hotelové komplexy. Využijte nabídky polopenze, all inclusive, ale také přidružených služeb. Odtud pak vyrážejte za poznáním města, jež si brzy zamilujete.

Nejlevnější dovolená v Sofii je hodně o poznávání a zážitcích. K vidění je například katedrála svatého Alexandra Něvského, Mešita Banja Baši nebo ruský kostel svatého Nikolaje Divotvorce. Zájezd do Sofie je spjat i s kulturními a společenskými akcemi. Zavítat mimo jiné můžete do Národní galerie. Popusťte uzdu své cestovatelské fantazii a vyrazte do jednoho z nejdůležitějších univerzitních měst Bulharska. Dovolená v Sofii se vám zalíbí.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Dolarem se v Bulharsku moc platit nedá. Můžete jej však využít v místních směnárnách k výměně peněz za tamní měnu „lev“.
Dá se platit eurem?
Euro je také spíše měnou, kterou upotřebíte při výměně peněz na místní měnu „lev“. Díky výhodnějšímu kurzu je mnohdy lepší do země přivést eura než české koruny.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte spíše na letištích, v hotelích, restauracích a v podobných turisticky frekventovaných lokalitách. V odlehlejších místech se musíte spoléhat vyloženě na bulharštinu, popřípadě ruštinu, jež je v některých oblastech také rozšířená. Proto je vhodné se před návštěvou Bulharska alespoň částečně připravit a naučit se pár základních slovíček.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Bulharsko vám předkládá hned několik druhů cestování. Pokud do země dorazíte letecky, nebudete mít logicky k dispozici vlastní automobil, jako kdybyste přijeli po své ose. Pak se nabízí možnost vypůjčení automobilu, motocyklu nebo také kola, které je zde poměrně oblíbené. Při cestování můžete zvolit ekonomický způsob v podobě městské hromadné dopravy či dálkových autobusů. Vždy si lze vybírat mezi dražšími a levnějšími variantami. Praktická je i hustá železniční síť. Cestování vlakem bude dokonce ještě levnější než v České republice. Kapitolou samou o sobě jsou pak mikrobusy pro menší množství osob nebo taxíky. Ty však vychází nejdráž, proto jsou vhodnější na kratší vzdálenosti a při přesunech po městě. Někteří odvážlivci mohou vsadit také na jízdu stopem, jež je v zemi celkem populární.
Jaká je dostupnost internetu v Bulharsku?
Internet je přístupný hlavně v restauracích, hotelích a turistických resortech, a to prostřednictvím bezplatných Wifi sítí. Je však pravdou, že někdy mohou být pod náporem lidí přetíženy. Využívat tak můžete datový tarif svého operátora, protože i v Bulharsku byl loni zrušen roaming, proto je možné datovat za normální ceny. Alternativou jsou pak bulharští operátoři.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná délka letu do Bulharska se pohybuje kolem 2 – 2,5 hodin.