Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Chorvatsko Záhřeb 2024

Nejlevnější dovolená Chorvatsko Záhřeb 2024

od 1 699 Kč
Chorvatsko - Záhřeb
29. 11. 2024 - 1. 12. 2024 (0 dní)
od 1 699 Kč
6. 12. 2024 - 8. 12. 2024 (0 dní)
od 1 699 Kč
13. 12. 2024 - 15. 12. 2024 (0 dní)
od 1 699 Kč
Zobrazit další termíny
od 3 999 Kč
Chorvatsko - Záhřeb
6. 12. 2024 - 9. 12. 2024 (1 dny)
od 3 999 Kč
Zobrazit další termíny
od 2 927 Kč
Chorvatsko - Záhřeb
6. 4. 2024 - 10. 4. 2024 (5 dní)
Snídaně
od 5 853 Kč
20. 7. 2024 - 22. 7. 2024 (3 dny)
Snídaně
od 2 927 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Záhřeb: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Záhřeb
Úřední jazyk chorvatština
Rozloha 56 594 km²
Oficiální měna chorvatská kuna
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Chorvatsku
Kontinentální a středozemní podnebí Chorvatska hovoří o jediném. Velice teplá léta a minimum srážek. Právě léto patří k nejvyhledávanějším termínům pro návštěvu Chorvatska. Počítat však musíte s tím, že teploty se zde pohybují kolem 35 °C až 38 °C. V červenci dokonce ještě více. Na druhou stranu, na
Více informací
Měna v Chorvatsku
Z pohledu tamní měny a placení na vás v Chorvatsku nečekají pravděpodobně žádná rizika.  Dostupnost bankomatů S nalezením bankomatu nebudete mít v Chorvatsku pravděpodobně žádný problém. Bankomaty jsou součástí nejenom větších měst, ale také těch menších a mnohdy na ně narazíte dokonce i na ve
Více informací
Cestovní doklady do Chorvatska
Díky tomu, že je Chorvatsko od 1. 1. 2023 součástí Schengenu, je tedy vstup bez hranic - tzn. bez kontrol a dokladů.  Pro jistotu u sebe ale vždy mějte na cestách svůj občanský průkaz. Pokud s sebou berete svého čtyřnohého miláčka, je třeba mít příslušné doklady, psa očkovaného a očipovanéh
Více informací

Zagreb, vídeňská elegance, chorvatská pohoda a historické skvosty

Hlavní město Chorvatska je výborným tipem na jednodenní výlet, na delší zastávku nebo na aktivně prožitou dovolenou. Původně se jednalo o dvě města, která byla později propojena. Metropole plná elegance může návštěvníkům hodně nabídnout, a to v kterémkoliv ročním období. Pravidelně obsazuje přední příčky žebříčků mezi žádanými evropskými destinacemi. Historie Záhřebu už je zmíněna počátkem 11. století. Základy většího města byly původně vystavěny v barokním stylu, ale po zemětřesení koncem 19. století muselo dojít k rozsáhlým rekonstrukcím. Záhřeb je protkán historickými památkami a zajímavými místy. Pyšní se nádhernými katedrálami, architektonickými skvosty, mnoha muzei, galeriemi a výstavními sály. Ač se jedná o rušnou a v mnoha směrech moderní metropoli, zachovává si Záhřeb romantický nádech, pečuje o historické odkazy i tradice a má přátelskou atmosféru. 

Záhřeb zajímavosti

Záhřeb má několik světových unikátů. Zajímavé je Muzeum rozpadlých vztahů. Prohlédnete si předměty, které byly věnovány lidmi z celého světa po rozchodu. Veselejší prohlídka vás čeká v botanické zahradě založené už na konci 19. století. K vidění je přes 5,5 tisíce druhů rostlin. Potravou pro duši je prohlídka Muzea naivního umění, vystavuje díla nejžádanějších umělců. Málo známá je skutečnost, že v blízkosti Záhřebu je vyhledávané lyžařské středisko a že Záhřeb se ve vánoční svátky může pyšnit jednou z nejkrásnějších výzdob mezi evropskými městy. Fantastické jsou v místě oslavy Silvestra, Záhřeb má v zimním období nepopsatelné kouzlo. 

Zagreb památky

Jakmile přijdete na náměstí Bána Josipa Jelačiče, otevře se vám cesta k nejvýznamnějším památkám města. Vystoupejte na Lotrščakovu věž, z ní je krásný výhled do okolí. Určitě si prohlédněte gotický kostel sv. Marka ze 13. století, významné paláce (Zrinski, Orsic, Draškovičův). Zastavte se u jezuitského kláštera a prohlédněte si katedrálu sv. Štěpána. Právě v jejím okolí se ve středověku začal Záhřeb rozvíjet. Nejkrásnější pohled na metropoli je v horním městě, Gornji grad. Můžete se pěšky projít do svahů nebo využít lanovku. Krásná vyhlídka se vám naskytne na promenádě Stroosmayer, celé město budete mít jako na dlani. 

Zagreb co vidět

Pokud budete v Záhřebu s dětmi, navštivte park Maximir, jeho součástí je malá zoologická zahrada. Ze Záhřebu se můžete vypravit na horu Medvednica, je to oblíbené výletní místo. V sobotní odpoledne se vám může poštěstit, že uvidíte průvod hlavních historických postav ze záhřebských dějin. Atraktivní je střídání stráží v Dolaci v odpoledních víkendových hodinách. Pokud dostanete chuť na čerstvé produkty, určitě zavítejte na nejznámější záhřebský trh, trh Dolac. Má jedinečnou atmosféru.  

Záhřebské moře a počasí v Záhřebu

Od pobřeží je město vzdálené asi 120 km, přesto si místní užívají nádherné koupání. Za záhřebské moře je považováno blízké jezero Jarun, které nabízí krásné koupání a sportovní vyžití. V okolí je mnoho upravených turistických tras a cyklostezek. Prohlídka Záhřebu je nejpříjemnější v období, kdy nepanují spalující letní horka. Turistická sezóna trvá obvykle od dubna do října, ale nejlepšími měsíci pro návštěvu jsou květen či září. Kouzlo má poznávání Záhřebu v době adventu. Počasí v Záhřebu je ovlivněno blízkostí moře, léto je horké a suché, zima je chladná a deštivá. 


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Dolar není v Chorvatsku rozšířenou měnou, takže s ní nikde nezaplatíte. Maximálně jej směníte za chorvatskou kunu.
Dá se platit eurem?
Ano, ve větších a turisticky navštěvovanějších místech to opravdu jde, ale není to výhodné vůči kurzu. Lepší je eura směnit na kuny. A tou nejideálnější variantou je přivést si do země kuny z České republiky. Eura využijete spíše při projíždění okolními státy, než se dostanete na chorvatské území.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, Chorvatsko je nedílnou součástí Evropy a zároveň turistickou velmocí, takže na většině míst se domluvíte anglicky celkem bez problému. Jen v odlehlejších vnitrozemních lokalitách, kde žije především starší generace vám jinak, než chorvatsky pravděpodobně neporozumí.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že do Chorvatska cestuje spousta turistů vlastním automobilem, využívá jej také při jízdě do vybraných lokalit. Při cestě po vlastní ose počítejte s dálničními poplatky v Chorvatsku. Spolehnout se můžete i na jiné typy dopravy. Vedle pronájmu automobilu jsou to motocykly a skútry, které slouží pro kratší výlety. Delší vzdálenosti můžete absolvovat prostřednictvím autobusových linek. Mezi ostrovy naopak jednoznačně vedou lodě a vodní plavidla. Při přesunech ve velkých městech lze vsadit na městskou hromadnou dopravu, ale také na taxi služby.
jaká je dostupnost internetu v dané lokalitě?
Bezplatný internet je přístupný v mnoha hotelích a turisticky vyhledávaných resortech. Stejně tak na tom jsou kavárny, restaurace a významná místa. Pokud někde nenarazíte na bezplatné Wifi, vystačíte si s vlastním datovým tarifem u svého českého operátora, a to díky zrušení roamingových poplatků. Alternativou jsou pak služby chorvatských operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Pokud využijete přímou linku do Splitu, bude let trvat zhruba 1,5 hodiny. S mezipřistáním se doba prodlouží na 2,5 – 3 hodiny.