Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Chorvatsko Zaton 2024

Nejlevnější dovolená Chorvatsko Zaton 2024

od 470 Kč
4,6Dobré
Chorvatsko - Zaton
25. 5. 2024 - 2. 6. 2024 (9 dní)
Polopenze
od 15 688 Kč
25. 5. 2024 - 30. 5. 2024 (6 dní)
Bez stravy
od 5 790 Kč
25. 5. 2024 - 1. 6. 2024 (8 dní)
Bez stravy
od 7 584 Kč
Zobrazit další termíny (271)
od 23 888 Kč
Chorvatsko - Zaton
13. 7. 2024 - 20. 7. 2024 (8 dní)
Bez stravy
od 23 888 Kč
10. 8. 2024 - 17. 8. 2024 (8 dní)
Bez stravy
od 23 888 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Zaton: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Záhřeb
Úřední jazyk chorvatština
Rozloha 56 594 km²
Oficiální měna chorvatská kuna
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Chorvatsku
Počasí v Chorvatsku
Kontinentální a středozemní podnebí Chorvatska hovoří o jediném. Velice teplá léta a minimum srážek. Právě léto patří k nejvyhledávanějším termínům pro návštěvu Chorvatska. Počítat však musíte s tím, že teploty se zde pohybují kolem 35 °C až 38 °C. V červenci dokonce ještě více. Na druhou stranu, na
Více informací
Měna v Chorvatsku
Měna v Chorvatsku
Z pohledu tamní měny a placení na vás v Chorvatsku nečekají pravděpodobně žádná rizika.  Dostupnost bankomatů S nalezením bankomatu nebudete mít v Chorvatsku pravděpodobně žádný problém. Bankomaty jsou součástí nejenom větších měst, ale také těch menších a mnohdy na ně narazíte dokonce i na ve
Více informací
Cestovní doklady do Chorvatska
Cestovní doklady do Chorvatska
Díky tomu, že je Chorvatsko od 1. 1. 2023 součástí Schengenu, je tedy vstup bez hranic - tzn. bez kontrol a dokladů.  Pro jistotu u sebe ale vždy mějte na cestách svůj občanský průkaz. Pokud s sebou berete svého čtyřnohého miláčka, je třeba mít příslušné doklady, psa očkovaného a očipovanéh
Více informací

Zaton. Vyrazte za písčitou pláží a za zábavou

Zaton je vyhledávaným prázdninovým letoviskem, míří sem páry za zábavou a rodiny s dětmi. Jistě proto, že v Zatonu je rozlehlý prázdninový resort s kempem, kde nechybí bazénový komplex a nespočet atrakcí pro děti. Městečko Zaton má zajímavé starobylé jádro a prohlédnete si i typické dalmatské domky. K vidění jsou pozůstatky římského přístavu a zbytky středověkého kostela. Hezká procházka je ke zřícenině obranné věže Kaštelina na západ od centra města. Město je poměrně klidné, za zábavou a velkým počtem pamětihodností můžete vyrazit do blízkého Zadaru. Zaton si oblíbíte pro dlouhou a rozlehlou pláž, povrch je směsicí hrubého písku, štěrku a drobných oblázků. Má mírný vstup do vody a pobyt na ní je vhodný i pro nejmenší děti. V Zatonu je velká nabídka sportovních aktivit, věnovat se můžete tenisu, volejbalu, stolnímu tenisu nebo projížďkám na koni. V místě je potápěčská škola a děti můžete zapsat do kurzu plavání. A pro milovníky adrenalinových aktivit nabízí Zaton možnost skoku bungee z mostu Maslenica. 

Zaton, Chorvatsko klidné i zábavné

Zaton je proslulý pro velký, moderně zařízený a kvalitně vybavený prázdninový resort, ale ubytování nabízí i soukromé apartmány a vyhledávaný kemp. Ubytovat se můžete i v pohodlných rodinných hotelech. Na Zatonu je příjemné, že si můžete zvolit mezi klidnou dovolenou a dovolenou plnou vzruchu a zážitků. V Zatonu je velké množství malých zákoutí a zátok, kde budete mít přes den naprosté soukromí, ale zázemí města plného zábavy pro děti a dospělé budete mít na dosah. 

Pláže Zaton

Pláž Zaton má délku více než 1,5 km, je upravená a částečně stíněná vzrostlými stromy. Je písčitá a z drobných oblázků, není nutné na ni mít boty do vody. Děti ji milují, protože je vybavená tobogánem, skluzavkami a dalšími zábavnými prvky. Čistota pláže, zázemí a nabídka služeb byla oceněna modrou vlajkou. Další nádhernou pláží je soukromá pláž vyhrazena Zaton Holiday resortu. 

Zaton Holiday resort, kemp v Zatonu

Zaton Holiday resort je prázdninovým městečkem s krásnou soukromou pláží a bazénovým komplexem. V rozlehlém areálu jsou nízké moderní prázdninové domy, které uvnitř ukrývají komfortně vybavené apartmány. Ke každému apartmánu je k dispozici balkon nebo terasa. Na moderní apartmány navazuje kemp, který nabízí cenově příznivé ubytování v mobilních domcích a karavanech. V resortu je veškerá nabídka služeb, nechybí restaurace, kavárny, obchody, občerstvení. Pro děti je zde nespočet atrakcí a aktivit. 

Zaton výlety

Jen pár kilometrů od Zatonu najdete královské město Nin. Při prohlídce města můžete narazit na nejmenší katedrálu na světě a na další významné památky. Den v Ninu zakončete na jedné z rozlehlých písečných pláží s léčivým bahnem. Na prohlídku historických pamětihodností můžete vyrazit i do blízkého Zadaru, nenechte si ujít Mořské varhany. Jednodenní výlety jsou z místa realizovány do národních parků, projít si můžete Plitvická jezera, prohlédnout ostrovy Kornati, vypravit se k vodopádům Krka nebo vyrazit na trek do pohoří Paklenica nebo Severní Velebit. Příjemná plavba lodí může být zakončena na kouzelném ostrůvku Vir.

 


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Dolar není v Chorvatsku rozšířenou měnou, takže s ní nikde nezaplatíte. Maximálně jej směníte za chorvatskou kunu.
Dá se platit eurem?
Ano, ve větších a turisticky navštěvovanějších místech to opravdu jde, ale není to výhodné vůči kurzu. Lepší je eura směnit na kuny. A tou nejideálnější variantou je přivést si do země kuny z České republiky. Eura využijete spíše při projíždění okolními státy, než se dostanete na chorvatské území.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, Chorvatsko je nedílnou součástí Evropy a zároveň turistickou velmocí, takže na většině míst se domluvíte anglicky celkem bez problému. Jen v odlehlejších vnitrozemních lokalitách, kde žije především starší generace vám jinak, než chorvatsky pravděpodobně neporozumí.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že do Chorvatska cestuje spousta turistů vlastním automobilem, využívá jej také při jízdě do vybraných lokalit. Při cestě po vlastní ose počítejte s dálničními poplatky v Chorvatsku. Spolehnout se můžete i na jiné typy dopravy. Vedle pronájmu automobilu jsou to motocykly a skútry, které slouží pro kratší výlety. Delší vzdálenosti můžete absolvovat prostřednictvím autobusových linek. Mezi ostrovy naopak jednoznačně vedou lodě a vodní plavidla. Při přesunech ve velkých městech lze vsadit na městskou hromadnou dopravu, ale také na taxi služby.
jaká je dostupnost internetu v dané lokalitě?
Bezplatný internet je přístupný v mnoha hotelích a turisticky vyhledávaných resortech. Stejně tak na tom jsou kavárny, restaurace a významná místa. Pokud někde nenarazíte na bezplatné Wifi, vystačíte si s vlastním datovým tarifem u svého českého operátora, a to díky zrušení roamingových poplatků. Alternativou jsou pak služby chorvatských operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Pokud využijete přímou linku do Splitu, bude let trvat zhruba 1,5 hodiny. S mezipřistáním se doba prodlouží na 2,5 – 3 hodiny.