Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Francie Flaine 2024

Nejlevnější dovolená Francie Flaine 2024

od 4 423 Kč
Francie - Flaine
1. 7. 2024 - 4. 7. 2024 (4 dny)
Bez stravy
od 4 423 Kč
6. 7. 2024 - 12. 7. 2024 (7 dní)
Bez stravy
od 7 964 Kč
16. 7. 2024 - 19. 7. 2024 (4 dny)
Bez stravy
od 4 976 Kč
Zobrazit další termíny (5)

Dovolená Flaine: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Paříž
Úřední jazyk francouzština
Rozloha 643 801 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické, islám (menší zastoupení)
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí ve Francii
Počasí ve Francii
Počasí ve Francii se liší v různých částech republiky. Na severu Francie se často dočkáte vyšších srážek, proto si nezapomeňte vzít deštník nebo pláštěnku. V létě zde bývá poměrně chladněji, za to v zimě je zde oproti Česku tepleji. Východ Francie se počasím nejvíce blíží naší republice. V létě zde
Více informací
Vízum do Francie 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Francie 2024 - jaké doklady potřebuji
Francie je součástí Evropské unie. Pro vstup na její území vám tak postačí občanský průkaz. Pokud máte cestovní pas, můžete jej rovněž použít. Důležité je zkontrolovat platnost cestovního dokladu, jež by měla být ještě šest měsíců poté, co opustíte Francii. Pokud se chystáte navštívit zámořskou část
Více informací
Očkování do Francie
Očkování do Francie
Do Francie nepotřebujete žádná povinná ani doporučená očkování. Zkontrolujte si platnost svých běžných očkování. Zvážit můžete očkování proti spalničkám, které se teď v Evropě rozšířily. Pokud plánujete dovolenou pod stanem či pěší turistiku, může se vám hodit očkování proti klíšťové encefalitidě. O
Více informací

Dovolená ve Flaine

Vydejte se do lyžařské oblasti Grand Massif a užívejte si lyžování ve vyšší nadmořské výšce. Zájezd do Flaine je zárukou toho, že se vám v této lokalitě bude líbit. Dokazuje to vrchol Les Grandes, ale také pohled na legendární Mont Blanc. Tohle všechno můžete mít nyní na dosah, když zvolíte tu správnou dovolenou ve Flaine. Takovou, která bude spjata s krásnými a udržovanými sjezdovkami, profesionálním servisem a přidruženými službami.

V Horním Savojsku nemusíte pouze lyžovat a věnovat se zimním radovánkám. V těchto místech naleznete také klid a relaxaci. Dokazuje to kvalitní ubytování ve Flaine, kde si na své přijde naprosto každý cestovatel. Součástí nabízených služeb je polopenze, plná penze a all inclusive. Tak se nebojte vyrazit za francouzským lyžařským standardem. Nejlevnější dovolená ve Flaine je výzvou pro kohokoliv.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Na platbu americkým dolarem se ve Francii nespoléhejte. Vyměňte jej před cestou raději za euro.
Dá se platit eurem?
Jelikož je euro hlavní měnou, nemusíte se bát ho použít. Naopak.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se samozřejmě domluvíte, ale jelikož jsou Francie a Anglie odvěcí rivalové, Francouzi moc anglicky mluvit nechtějí. Naučte se alespoň pár základních francouzských slovíček a brzy si rezervované Francouze získáte na svoji stranu.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Francouzská dopravní síť patří mezi ty nejlepší. Neváhejte proto využívat autobusovou a železniční dopravu, která poskytuje rychlost, spolehlivost a pohodlí. Někdy je však potřeba vytvořit si rezervaci dopředu. Chcete-li se spolehnout sami na sebe, využijte některou z autopůjčoven. Nezapomeňte na dálniční známku a dodržování dopravních předpisů. Oblíbeným způsobem dopravy po Francii je také tzv. spolujízda. Po větších městech volte jízdu na kole, stojany na půjčení kol najdete u turisticky oblíbených místech.
Jaká je dostupnost internetu ve Francii?
Přístup k internetu je ve Francii téměř na všech místech, především v ubytovacích zařízeních, obchodních centrech, kavárnách a restauracích. Pokud se chystáte spíše do menších venkovských lokalit, můžete se připojit na internet v mobilním telefonu, který vám poskytuje váš operátor.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Letadlem se do Francie dostanete v průměru za 1 hodinu a 45 minut.