Průvodce pro Francii - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Evropa

Francie: průvodce

24°C
Aktuálně
12.4°C
Průměrně

Francie

Hodnocení průvodce: 9.6

Francie je hotovým rájem všech cestovatelů. Nabízí nespočet krásných a zajímavých míst, výborné víno a lahodné sýry. Francie byla již v minulosti významným uměleckým a kulturním centrem. Svojí rozmanitostí inspirovala mnoho slavných spisovatelů a umělců. Úchvatné architektonické stavby, významná umělecká díla, čistá alpská příroda i azurově modré moře. Francie umí být nejen krásná, ale i zábavná a chutná. Chcete-li zažít neopakovatelný gastronomický zážitek, nemůžete vybrat lepší místo. Ačkoliv se Francouzi zprvu zdají chladní, když je poznáte blíže, najdete v nich zábavné elegantní společníky.

Francouzská republika se nenachází pouze na Evropské pevnině, ale patří k ní také území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu, Oceánii a ostrov Korsika. Také tyto oblasti nabízí mnoho možností trávení dovolené. Francie zkrátka uspokojí téměř každou cestovatelskou duši.

Průvodce pro oblíbené destinace: Francie

Co navštívit ve Francii

Francie nabízí turistům nekonečné možnosti. Její krásy můžete poznávat v létě i v zimě. Na své si přijdou milovníci umění, kultury, zábavy i přírody. Nejoblíbenějším místem Francie je bezesporu Paříž. Kdo nenavštívil Eiffelovu věž nebo muzeum umění Louvre, jako by nebyl. Azurové pobřeží (známé také jako Francouzská riviéra) nabízí průzračné moře, nádherné pláže, malebná městečka i romantické přístavy.

Francouzské Alpy jsou oblíbené především v zimě díky skvělých lyžařským střediskům, ale i v létě mají co nabídnout – jezera, soutěsky, alpské louky a dokonalé výhledy. Čistou zelenou přírodu nabízí také Bretaň. Z procházek po divokých útesech na vás budou dýchat mýty a legendy, které se k této oblasti vážou. Podobně vás okouzlí také oblast Provence plná voňavých levandulových polí. S dětmi navštivte zábavní parky Disneyland nebo Asterix. A když už budete mít cestování plné zuby, skočte na nákupy, francouzská móda patří mezi nejvyhlášenější.

Místní kuchyně

Každý region Francie má své vlastní speciality. Mezi nejznámější francouzská jídla jistě patří slané koláče nazývané quiche, boeuf bourguignon (hovězí dušené na červeném víně), galettes (v podstatě slané omelety) či plnění šneci. Francie také umí připravit ta nejlepší husí játra tzv. foie gras. Jih Francie potom nabízí lahodnou rybí polévku bouillabaisse nebo zeleninové ratatouille. Zmínit musíme také francouzské pečivo a dezerty– čerstvou bagetu, croissant, pain au chocolat (něco jako croissant s čokoládou), brioche (na způsob naší vánočky), créme brulée nebo makronky. Co se týče stolování, je jídlo pro Francouze téměř obřadem. Často trvá oběd třeba i 1-2 hodiny. Obvykle se totiž jídlo skládá z několika bohatých chodů např. předkrm, hlavní chod, desert a sýr.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Francie

 • 8,7Skvělé
  Moulin Plaza
  Francie - Paříž
 • 8,6Skvělé
  Bungalovy Marina D`oru
  Francie - Korsika
 • 8,6Skvělé
  Touraine Opera
  Francie - Paříž
 • 8,8Skvělé
  Rezidence Cime
  Francie - Val Thorens
 • 8,7Skvělé
  Rezidence Colombara – Cargese
  Francie - Korsika
 • 8,5Skvělé
  Art Hotel Lafayette
  Francie - Paříž
 • 8,2Skvělé
  Beau Soleil
  Francie - Languedoc - Roussillon
 • 8,1Skvělé
  Hotel Des Orangers
  Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)
 • 8Skvělé
  Rezidence Castell´ Verde
  Francie - Korsika
 • 7,5Dobré
  Rezidence Le Tanit
  Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)
 • 7,5Dobré
  Art Hotel Eiffel
  Francie - Paříž
 • Soleil Vacances Parc Hotel Residence
  Francie - Serre Chevalier

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé