Evropa

Průvodce pro Francii

4°C
Aktuálně
12.4°C
Průměrně

Francie

Hodnocení průvodce: 9.6

Francie je hotovým rájem všech cestovatelů. Nabízí nespočet krásných a zajímavých míst, výborné víno a lahodné sýry. Francie byla již v minulosti významným uměleckým a kulturním centrem. Svojí rozmanitostí inspirovala mnoho slavných spisovatelů a umělců. Úchvatné architektonické stavby, významná umělecká díla, čistá alpská příroda i azurově modré moře. Francie u

Francie je hotovým rájem všech cestovatelů. Nabízí nespočet krásných a zajímavých míst, výborné víno a lahodné sýry. Francie byla již v minulosti významným uměleckým a kulturním centrem. Svojí rozmanitostí inspirovala mnoho slavných spisovatelů a umělců. Úchvatné architektonické stavby, významná umělecká díla, čistá alpská příroda i azurově modré moře. Francie umí být nejen krásná, ale i zábavná a chutná. Chcete-li zažít neopakovatelný gastronomický zážitek, nemůžete vybrat lepší místo. Ačkoliv se Francouzi zprvu zdají chladní, když je poznáte blíže, najdete v nich zábavné elegantní společníky.

Francouzská republika se nenachází pouze na Evropské pevnině, ale patří k ní také území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu, Oceánii a ostrov Korsika. Také tyto oblasti nabízí mnoho možností trávení dovolené. Francie zkrátka uspokojí téměř každou cestovatelskou duši.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Paříž
Úřední jazyk francouzština
Rozloha 643 801 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické, islám (menší zastoupení)
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Francie

Co lze dělat ve Francii

Francie nabízí turistům nekonečné možnosti. Její krásy můžete poznávat v létě i v zimě. Na své si přijdou milovníci umění, kultury, zábavy i přírody. Nejoblíbenějším místem Francie je bezesporu Paříž. Kdo nenavštívil Eiffelovu věž nebo muzeum umění Louvre, jako by nebyl. Azurové pobřeží (známé také jako Francouzská riviéra) nabízí průzračné moře, nádherné pláže, malebná městečka i romantické přístavy.

Francouzské Alpy jsou oblíbené především v zimě díky skvělých lyžařským střediskům, ale i v létě mají co nabídnout – jezera, soutěsky, alpské louky a dokonalé výhledy. Čistou zelenou přírodu nabízí také Bretaň. Z procházek po divokých útesech na vás budou dýchat mýty a legendy, které se k této oblasti vážou. Podobně vás okouzlí také oblast Provence plná voňavých levandulových polí. S dětmi navštivte zábavní parky Disneyland nebo Asterix. A když už budete mít cestování plné zuby, skočte na nákupy, francouzská móda patří mezi nejvyhlášenější.

Místní kuchyně

Každý region Francie má své vlastní speciality. Mezi nejznámější francouzská jídla jistě patří slané koláče nazývané quiche, boeuf bourguignon (hovězí dušené na červeném víně), galettes (v podstatě slané omelety) či plnění šneci. Francie také umí připravit ta nejlepší husí játra tzv. foie gras. Jih Francie potom nabízí lahodnou rybí polévku bouillabaisse nebo zeleninové ratatouille. Zmínit musíme také francouzské pečivo a dezerty– čerstvou bagetu, croissant, pain au chocolat (něco jako croissant s čokoládou), brioche (na způsob naší vánočky), créme brulée nebo makronky. Co se týče stolování, je jídlo pro Francouze téměř obřadem. Často trvá oběd třeba i 1-2 hodiny. Obvykle se totiž jídlo skládá z několika bohatých chodů např. předkrm, hlavní chod, desert a sýr.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Francie

 • od 6 170 Kč
  9,4Výjimečné
  Usa, Honduras, Belize, Mexiko, Bahamy Z Miami Na Lodi Msc Divina - 394106512P
  Francie
 • 8,7Skvělé
  Moulin Plaza
  Francie - Paříž
 • od 10 040 Kč
  9,5Výjimečné
  Španělsko, Francie, Itálie Z Palma De Mallorca Na Lodi Msc Fantasia - 394032235P
  Francie
 • od 6 680 Kč
  8,6Skvělé
  Charlemagne
  Francie - Paříž
 • od 6 170 Kč
  9,3Výjimečné
  Německo, Francie, Velká Británie, Belgie, Nizozemsko Z Hamburku Na Lodi Msc Preziosa - 393845547P
  Francie
 • od 7 200 Kč
  9,2Výjimečné
  Usa, Dominikánská Republika, Bahamy Z Miami Na Lodi Msc Meraviglia - 394106739P
  Francie
 • od 8 305 Kč
  8,3Skvělé
  Camping Les Praires De La Mer
  Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)
 • od 6 890 Kč
  8,3Skvělé
  Hotel Ibis Porte De Orleans
  Francie - Paříž
 • 8,7Skvělé
  Rezidence Marina Corsa - Ghisonaccia
  Francie - Korsika
 • 8,6Skvělé
  Bungalovy Marina D`oru
  Francie - Korsika
 • od 2 594 Kč
  8,7Skvělé
  Camping International
  Francie - Provence
 • od 2 801 Kč
  8,5Skvělé
  Rezidence Le Golfe Bleu
  Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Průvodce pro Bosnu a Hercegovinu
9.7Výjimečné
8.5Skvělé