Evropa

Průvodce pro Francii

14°C
Aktuálně
12.4°C
Průměrně
Vyhledat zájezdy pro destinaci: Francie

Francie

Hodnocení průvodce: 9.6

Francie je hotovým rájem všech cestovatelů. Nabízí nespočet krásných a zajímavých míst, výborné víno a lahodné sýry. Francie byla již v minulosti významným uměleckým a kulturním centrem. Svojí rozmanitostí inspirovala mnoho slavných spisovatelů a umělců. Úchvatné architektonické stavby, významná umělecká díla, čistá alpská příroda i azurově modré moře. Francie u

Francie je hotovým rájem všech cestovatelů. Nabízí nespočet krásných a zajímavých míst, výborné víno a lahodné sýry. Francie byla již v minulosti významným uměleckým a kulturním centrem. Svojí rozmanitostí inspirovala mnoho slavných spisovatelů a umělců. Úchvatné architektonické stavby, významná umělecká díla, čistá alpská příroda i azurově modré moře. Francie umí být nejen krásná, ale i zábavná a chutná. Chcete-li zažít neopakovatelný gastronomický zážitek, nemůžete vybrat lepší místo. Ačkoliv se Francouzi zprvu zdají chladní, když je poznáte blíže, najdete v nich zábavné elegantní společníky.

Francouzská republika se nenachází pouze na Evropské pevnině, ale patří k ní také území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu, Oceánii a ostrov Korsika. Také tyto oblasti nabízí mnoho možností trávení dovolené. Francie zkrátka uspokojí téměř každou cestovatelskou duši.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Paříž
Úřední jazyk francouzština
Rozloha 643 801 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické, islám (menší zastoupení)
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo subtropické a mírný
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Francie

Co lze dělat ve Francii

Francie nabízí turistům nekonečné možnosti. Její krásy můžete poznávat v létě i v zimě. Na své si přijdou milovníci umění, kultury, zábavy i přírody. Nejoblíbenějším místem Francie je bezesporu Paříž. Kdo nenavštívil Eiffelovu věž nebo muzeum umění Louvre, jako by nebyl. Azurové pobřeží (známé také jako Francouzská riviéra) nabízí průzračné moře, nádherné pláže, malebná městečka i romantické přístavy.

Francouzské Alpy jsou oblíbené především v zimě díky skvělých lyžařským střediskům, ale i v létě mají co nabídnout – jezera, soutěsky, alpské louky a dokonalé výhledy. Čistou zelenou přírodu nabízí také Bretaň. Z procházek po divokých útesech na vás budou dýchat mýty a legendy, které se k této oblasti vážou. Podobně vás okouzlí také oblast Provence plná voňavých levandulových polí. S dětmi navštivte zábavní parky Disneyland nebo Asterix. A když už budete mít cestování plné zuby, skočte na nákupy, francouzská móda patří mezi nejvyhlášenější.

Místní kuchyně

Každý region Francie má své vlastní speciality. Mezi nejznámější francouzská jídla jistě patří slané koláče nazývané quiche, boeuf bourguignon (hovězí dušené na červeném víně), galettes (v podstatě slané omelety) či plnění šneci. Francie také umí připravit ta nejlepší husí játra tzv. foie gras. Jih Francie potom nabízí lahodnou rybí polévku bouillabaisse nebo zeleninové ratatouille. Zmínit musíme také francouzské pečivo a dezerty– čerstvou bagetu, croissant, pain au chocolat (něco jako croissant s čokoládou), brioche (na způsob naší vánočky), créme brulée nebo makronky. Co se týče stolování, je jídlo pro Francouze téměř obřadem. Často trvá oběd třeba i 1-2 hodiny. Obvykle se totiž jídlo skládá z několika bohatých chodů např. předkrm, hlavní chod, desert a sýr.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Francie

 • od 5 262 Kč
  9,5Výjimečné
  Itálie, Španělsko, Portugalsko, Barbados, Martinik, Svatý Martin, Usa, Jamajka, Kolumbie, Panama, Kostarika, Mexiko, Bahamy Z Janova Na Lodi Msc Divina - 393912785
  Francie
 • od 9 070 Kč
  9,6Výjimečné
  Itálie, Francie, Španělsko Z Neapole Na Lodi Msc Fantasia - 393918941
  Francie
 • od 5 930 Kč
  9,3Výjimečné
  Guadeloupe, Svatá Lucie, Barbados, Trinidad A Tobago, Grenada, Svatý Vincenc A Grenadiny, Martinik, Britské Panenské Ostrovy, Svatý Martin, Dominika, Svatý Kryštof A Nevis, Antigua A Barbuda Z Pointe-
  Francie
 • od 4 383 Kč
  9,3Výjimečné
  Německo, Dánsko, Finsko, Estonsko, Rusko Z Kodaně Na Lodi Msc Meraviglia - 393905590
  Francie
 • od 1 591 Kč
  8,7Skvělé
  Bungalovy Marina D`oru
  Francie - Korsika
 • od 1 738 Kč
  8,7Skvělé
  Rezidence Marina Corsa - Ghisonaccia
  Francie - Korsika
 • od 9 775 Kč
  8,1Skvělé
  Hotel Paris Louis Blanc
  Francie - Paříž
 • od 2 519 Kč
  8,8Skvělé
  Camping International
  Francie - Provence
 • od 8 698 Kč
  9,2Výjimečné
  Pavilony Moby Dick
  Francie - Korsika
 • od 12 038 Kč
  8,7Skvělé
  Dream Castle Hotel
  Francie
 • od 1 978 Kč
  9,2Výjimečné
  Les Parcs De Grimaud
  Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)
 • od 2 102 Kč
  8,4Skvělé
  Rezidence Le Golfe Bleu
  Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)

Evropa - další destinace

9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé
9.3Výjimečné