Dovolená Irsko Dublin - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Irsko Dublin 2023

Nejlevnější dovolená Irsko Dublin 2023

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Dublin: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Dublin
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 70 273 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+0
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Irsku
Počasí v Irsku je celkem specifické a do značné míry ovlivněné oceánským podnebným pásem. Pro tuto zemi jsou charakteristické nižší teploty a častější dešťové přeháňky. Těm se nevyhnete v podstatě v žádném ročním období a měsíci. K Irsku vítr a déšť jednoduše patří a možná právě to vyvolává cenné ko
Více informací
Vízum do Irska 2023 - jaké doklady potřebuji
Irsko neboli Irská republika je nedílnou součástí Evropské unie. Na druhou stranu nemá podepsanou platnou Schengenskou dohodu. To však nic nemění na tom, že do této země můžete vycestovat nejenom s platným cestovním pasem, ale také s platným občanským průkazem. Vízum do Irska Výše uvedené řádk
Více informací
Očkování do Irska
Irsko je bezpečnou zemí, kde se nemusíte obávat atypických nemocí. To znamená, že není nutné řešit ani jakékoliv očkování. Jestliže v tomto směru patříte mezi hodně důsledné cestovatele, využít můžete pouze obecně doporučovaná očkování, která zahrnují žloutenku typu A, žloutenku typu B a tetanus.
Více informací

Dovolená v Dublinu

Chcete vědět, co skrývá největší hlavní město Irska? Spoustu krásných památek, kulturní a zábavní zážitky, včetně přírodních klenotů. Dovolená v Dublinu vás nasměruje do velkoměsta s řadou lákavých unikátů. Je to například Dublinský hrad, katedrála sv. Patrika, nejstarší irská univerzita Trinity College nebo oblíbená ulice Grafon Street, kde o zábavu jistě nebude nouze. Zájezd do Dublinu je výzvou pro aktivní i pohodové turistky. Všichni si zde přijdou na to své.

Vyberte si ubytování v Dublinu, které bude vašim potřebám vyhovovat do nejmenšího detailu. Třeba v kombinaci s polopenzí nebo all inclusive servisem. Naplánujte si objevování krás hlavního města Irska za výhodné ceny a nechte na sebe dýchnou příjemnou atmosféru tohoto místa. Nejlevnější dovolená v Irsku je určena nejenom pro jednotlivce, ale také rodiny s dětmi.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar není vhodnou měnou pro placení za služby a zboží v Irsku. Směňte jej raději za oficiální měnu, kterou je euro.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je hlavní měnou Irska, tudíž s ní zaplatíte na spoustě místech.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je úředním jazykem v zemi, takže ji můžete použít v podstatě v libovolné lokalitě. Občas lze narazit také na irštinu, kterou hovoří asi třetina obyvatelstva.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Za nejlepší způsob dopravy v Irsku je považován automobil, který vám umožní zajet si kam chcete. V tomto případě musíte počítat s tím, že v Irsku se jezdí vlevo. Také nebuďte zaskočeni některými užšími silnicemi především na vesnicích a v odlehlejších oblastech. Kvalita silnic je na dobré úrovni. Jediným překvapením může být snad trochu rychlejší provoz. Alternativou půjčovny automobilů jsou autobusy. S těmi se lze pohybovat nejenom v rámci městského provozu, ale také v případě dálkových spojů. Pohodlná a cenově dostupná přeprava bez starostí, která vás ale bohužel nezaveze na spoustu překrásných míst, jako to umožňuje automobil. Třetím využitelným dopravním prostředkem je železniční přeprava. U ní budete omezeni menším množstvím spojů a rozlehlostí tratí.
Jaká je dostupnost internetu v Irsku?
Internet je v Irsku naprosto běžně přístupný. Bezplatně se k němu připojíte na spoustě míst, od hotelů, přes kavárny, až po restaurace a významné turistické cíle ve velkých městech. Mimo ně pak můžete čerpat datového balíčku svého českého operátora. Ti totiž v Irsku podporují zahraniční roaming za stejné ceny, jako v ČR.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Irska z letiště Václava Havla doletíte zhruba za 1,5 hodiny.