Evropa

Průvodce pro Irsko

8°C
Aktuálně
9.8°C
Průměrně

Irsko

Hodnocení průvodce: 9.5

Irsko se po návštěvě mnohých turistů stává jejich nejkrásnější zemí světa. Malý ostrov s velkou pověstí. Tak by šel charakterizovat druhý největší Britský ostrov, jehož scenérie jsou jako vystřižené z pohlednice. S touto zemí se pojí dlouhá historie sehrávající významnou roli. Taková pomyslná kulturní studna, do níž s velkou radostí spadnete. Dovolená v Irsku se pro vás sta

Irsko se po návštěvě mnohých turistů stává jejich nejkrásnější zemí světa. Malý ostrov s velkou pověstí. Tak by šel charakterizovat druhý největší Britský ostrov, jehož scenérie jsou jako vystřižené z pohlednice. S touto zemí se pojí dlouhá historie sehrávající významnou roli. Taková pomyslná kulturní studna, do níž s velkou radostí spadnete. Dovolená v Irsku se pro vás stane zážitkem. Tradiční slavnosti, jedinečná nátura místních obyvatel, spousta oblastí s překrásnými pamětihodnostmi a příroda. Rozmanitá, posetá nejrůznějšími ruinami a dech beroucí. Irsko si pro vás připraví ty nejkrásnější výhledy pod sluncem, jež budou doplněny o mořskou hladinu.

A té je kolem Irska více než dost. Dokazuje to Atlantický oceán, Svatojiřský průliv, Irské moře a Keltské moře. Na většině území Irska najdete především vřesoviště. Nechybí však ani spousta vodních ploch. Typicky řeka Shannon a jezero Lough Ree. Mezi významná pohoří tohoto ostrova patří Wicklow Mountains a Macgillycuddy´s Reeks. Nejvyšším vrcholem je Carrauntoohil se svou výškou 1 041 metrů nad mořem. Irsko je zemí, která rozšíří vaše cestovatelské obzory.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Dublin
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 70 273 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC0/UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Irsko

Co lze dělat v Irsku

Do Irska můžete vyrazit za nejrůznějšími cíli. Jedním z nich bude například zábava. Zajít si můžete do některé z pověstných irských hospůdek, kde načerpáte tu správnou atmosféru a poznáte opravdový charakter Irů. Hodně oblíbené jsou slavnosti, ať už jde o kulturní, společenské nebo hudební akce. Při cestách do Irska jednoznačně vede poznávání této úchvatné země. To znamená nejrůznější turistické výlety, cyklistické toulky a treky.

Je to mapa Irska, která vám prozradí, kam byste se měli nejprve podívat. A začít můžete například u charizmatického hlavního města Dublin. Tam se nachází Katedrála Christ Church, Katedrála sv. Patrika, největší park v Evropě zvaný Phoenix Park a Národní muzeum. Pokud si chcete vychutnat typickou atmosféru Irska, zavítejte do uliček města Galway. Z pohledu historických objektů jasně vede hrad Bunratty a hrad Glenveagh nacházející se ve stejnojmenném národním parku. V těchto místech jsou zajímavostí i pozůstatky klášterního komplexu. Jestliže toužíte po scenériích a přírodě, navštivte věhlasné Moherské útesy, hrobky v Brú na Bóinne, Národní park Killarney a ostrov Skellig Michael. Spousta historicky významných působišť je i v okolí města Sligo.

Místní kuchyně

Pokud se zahledíte do nabídky irské kuchyně, jistě vaší pozornosti neujdou takové ingredience, jakými jsou kapusta, brambory, zelenina a výběr ze skopového, hovězího a jehněčího masa. Vzhledem k tomu, že je Irsko omíláno také několika moři, jasně vedou mořské plody. Nejznámějším irským pokrmem bude pravděpodobně Irish stew, což je speciální guláš z jehněčího masa. Hodně populární je také bramborová kaše s mladou cibulkou Champ, vařené brambory s kapustou Colcannon, jehněčí kotlety s mátovou omáčkou a směs brambor, klobás, cibule a slaniny označovaná jako Coddle. V Irsku byste neměli zapomínat ani na originální pochoutky, jež tvoří kvasnicový chléb se sušeným ovocem Barm brack a tradiční irský chléb Soda bread. V tomto ohledu si každý přijde na to své.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Irsko

 • od 16 690 Kč
  Brooks
  Irsko - Dublin
 • od 11 096 Kč
  Hilton Garden Inn Dublin Custom House
  Irsko - Dublin
 • od 10 157 Kč
  Cassidys Hotel
  Irsko - Dublin
 • od 12 588 Kč
  Jurys Inn Parnell Street Hotel
  Irsko - Dublin
 • od 10 320 Kč
  The Belvedere Hotel
  Irsko - Dublin
 • od 8 566 Kč
  Castle Hotel
  Irsko - Dublin
 • od 16 648 Kč
  Buswells Hotel
  Irsko - Dublin
 • od 11 523 Kč
  The Croke Park Hotel
  Irsko - Dublin
 • od 19 390 Kč
  The Westin Dublin
  Irsko - Dublin
 • od 12 690 Kč
  Clontarf Castle Hotel
  Irsko - Dublin
 • od 13 390 Kč
  Staunton´s On The Green
  Irsko - Dublin
 • od 9 369 Kč
  Maldron Hotel Parnell Square
  Irsko - Dublin

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Průvodce pro Bosnu a Hercegovinu
9.7Výjimečné
8.5Skvělé