Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Itálie Santa Caterina 2024

Nejlevnější dovolená Itálie Santa Caterina 2024

od 16 090 Kč
Itálie - Santa Caterina
9. 3. 2024 - 16. 3. 2024 (8 dní)
Polopenze
od 16 800 Kč
25. 3. 2024 - 30. 3. 2024 (6 dní)
Polopenze
od 16 090 Kč
Zobrazit další termíny
od 6 600 Kč
Itálie - Santa Caterina
9. 3. 2024 - 16. 3. 2024 (8 dní)
Bez stravy
od 6 600 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Santa Caterina: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Řím
Úřední jazyk italština
Rozloha 301 338 km2
Oficiální měna euro, švýcarský šilink
Hlavní náboženství křesťanství, katolictví
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? Ano
Bezpečnost v Itálii
Bezpečnost v Itálii
Itálie je bezpečnou zemí s běžnou kriminalitou, jako kdekoliv jinde. Ničeho neobvyklého se proto nemusíte obávat. Pozor si dejte pouze na klasické kapesní zloděje. Z toho plyne jediné, nenosit sebou vyšší finanční hotovost a cennosti. To se týká hlavně frekventovanějších míst s větším výskytem turis
Více informací
Očkování do Itálie
Očkování do Itálie
Itálie nevyžaduje při vstupu do země žádné speciální očkování. Tato prevence je pouze na samotném cestovateli. Záleží na vás, zda se necháte očkovat proti žloutence typu A a B či jiným nemocem. Základní tetanus by však měl mít každý občan, ať už jede do Itálie nebo se pohybuje po Česku. Jediné co, t
Více informací
Vízum do Itálie 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Itálie 2024 - jaké doklady potřebuji
Itálie je zemí Evropské unie, což vám výrazně usnadňuje návštěvu této destinace, minimálně z pohledu cestovních dokladů. Při cestě do Itálie si sebou vezměte buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Jejich platnost musí trvat alespoň po dobu pobytu v zemi. Platné cestovní doklady je třeba vystavit
Více informací

Dovolená v Santa Caterině

Zájezd v Santa Caterině vás zavede do blízkosti známého Bormia. Do italské oblasti jako stvořené pro zimní sporty. Zasněžené svahy, spousta lanovek, upravené lyžařské trasy a sjezdovky odlišné obtížnosti. Když se vaším cílem stane dovolená v Santa Caterině, určitě si přijdete na své. Údolí Valfurva, ale i sedlo Passo Gavia. Tohle všechno nyní můžete mít na dohled se všemi krásami těchto míst.

Ubytování v Santa Caterině je základem úspěšné dovolené s rodinou nebo s přáteli. Vyberte si stylový nocleh libovolného charakteru. Zabydlete se v letovisku ve výšce 1 500 metrů nad mořem a stoupejte až k samotným vrcholkům Cresta Sobretta do výšky 2 725 metrů nad mořem. Zájezd do Santa Cateriny je unikátem svého druhu a poodhalí vám nové možnosti italského lyžování. Využijte některou z last minute nabídek.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar není používanou měnou v Itálii, takže s ním jen stěží někde zaplatíte.
Dá se platit eurem?
Ano. Euro je hlavní oficiální měnou Itálie, takže platit s ním budete všude.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, Itálie je turisticky vyhledávanou destinací, takže lidé v hotelích, restauracích a ve navštěvovaných lokalitách porozumí angličtině. Někdy taková domluva bude bez problému, jindy může být komplikovanější. To je už otázka toho, v jaké oblasti Itálie se budete nacházet.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Itálie nabízí hned několik způsobů cestování po zemi. Vedle nejdražší letecké dopravy je to i železniční síť na hlavních tazích. Její alternativou jsou klimatizované dálkové autobusy, popřípadě ty městské na kratší vzdálenost. Velice často vítězí pronájem automobilu nebo skútru. Tento dvoukolý dopravní prostředek je v Itálii rozšíření a narazíte na něj na každém kroku. Přispívá k tomu určitě jeho mobilita, skladnost a relativně nízké ceny za pronájem. Opomínat bychom neměli ani na zmínku o trajektové dopravě na moři. Vzhledem k tomu, že spousta turistů cestuje do Itálie po své ose, vzniká tím výhoda vnitrostátní dopravy, k níž můžete využít vlastní automobil.
Dostupnost internetu v Itálii
S přihlédnutím k tomu, že Itálie patří mezi evropské destinace, nebudete mít problém díky zrušenému roamingu s využíváním vlastních datových tarifů od českých operátorů. K dispozici vám samozřejmě budou i tamní italští operátoři. Na mnoha místech lze využívat bezplatných Wifi sítí – jsou to hotely, věhlasné památky, turistická centra vybraných měst, restaurace apod.
Průměrná délka letu z letiště Václava Havla
Doba letu do Itálie trvá necelé dvě hodiny.