Evropa

Průvodce pro Itáli

21°C
Aktuálně
15.5°C
Průměrně

Itálie

Hodnocení průvodce: 9.3

Itálie se rozkládá na jihu Evropy na Apeninském poloostrově a patří k zemím mnoha tváří, které nadšené turisty vítají nejenom rozlehlými písečnými plážemi. To je pouhá kapka v moři při poznávání Itálie. Země je totiž protnuta kombinací lahodné gastronomie, italského temperamentu, originální architektury a bohatého kulturního dědictví. Země odlišných podob nab&iacu

Itálie se rozkládá na jihu Evropy na Apeninském poloostrově a patří k zemím mnoha tváří, které nadšené turisty vítají nejenom rozlehlými písečnými plážemi. To je pouhá kapka v moři při poznávání Itálie. Země je totiž protnuta kombinací lahodné gastronomie, italského temperamentu, originální architektury a bohatého kulturního dědictví. Země odlišných podob nabízí každému něco – lyžování v Itálii, teplé italské moře, ale také italskou módu a možnost poznat jedno z největších kulturních dědictví světa. Pokud to toho zahrnete ještě různorodou krajinu a její úchvatnou rozmanitost, budete potěšeni ve všech směrech.

Dovolená v Itálii může nabývat libovolných forem, a to především díky celkové pestrosti země. Na jedné straně se vám dostanou členité zálivy, pobřeží, na té druhé zase hornatý povrch ve velké nadmořské výšce. Není se proto čemu divit, že pýchou Itálie jsou například Alpy, jezero Lago di Garda, ale také Pádská nížina, souostroví Lipari nebo druhý největší ostrov ve Středozemním moři, který se nazývá Sardinie. Pokračovat by šlo Sicílií, Kalábrií i Messinskou úžinou. Přesně taková je Itálie.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Řím
Úřední jazyk italština
Rozloha 301 338 km2
Oficiální měna euro, švýcarský šilink
Hlavní náboženství křesťanství, katolictví
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo středozemní klima
Létá přímá linka z Prahy? Ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Itálie

Co lze dělat v Itálii

Při plánování cesty do Itálie se připravte na možnost bohatého vyžití. Italové milují pohybové aktivity, takže jich v turistických letoviscích naleznete více než dost. K dispozici je hodně sportovišť a multifunkčních hal. U moře jednoznačně vedou vodní sporty, potápění a jim příbuzné činnosti. Populární je také bujarý noční život, protože spousta restaurací a klubů ožívá právě v noci. Do Itálie byste se však měli vydat i za poznáním. Když se podíváte na mapu Itálie, jistě nám dáte za pravdu, že obdivuhodných míst je hodně.

Navštívit byste měli určitě Koloseum v Římě, které patří k dominantám hlavního města Itálie. Pokud už se v něm budete nacházet, zajděte se podívat i na chrám Pantheon. Okuste romantickou atmosféru italských Benátek a kanálu Grande, ve Vatikánu nahlédněte na Baziliku svatého Petra a nevynechte ani Katedrálu Narození Panny Marie v Miláně. Lákat vás bude také sopka Vesuv, hrad Castel Nuovo v Neapoli nebo proslulé Gardské jezero. Dovolenou v Itálii můžete zakončit návštěvou Turínské katedrály.

Místní kuchyně

Italská kuchyně je mnohými lidmi a gastronomickými odborníky označována, jako nejlepší na světě. Mohou za to především používané ingredience a výsledná chuť pokrmů. Ať už si dáte cokoliv, nejčastěji narazíte na sýry, těstoviny, rýži, olivový olej, maso, ryby a doplňky, jakými jsou například rajčata a prosciutto. Pokud se vydáte na dobrou večeři, určitě vás nemine věhlasná italská pizza, například oblíbená Marherita, Pizza al Funghi nebo Marinara. Nejvíce populární je telecí a kuřecí maso, z mořských plodů jednoznačně vedou raci, krabi, ústřice a humři. A co je specialitou italské kuchyně? Tím jsou jistě zmiňované těstoviny všeho druhu a připravované na mnoho způsobů – špagety, fusilli, torthellini, farfalle, bucatini, penne, cavatelli, ravioli a další.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Itálie

 • od 3 390 Kč
  8,6Skvělé
  Giardini Di Altea
  Itálie - Veneto (Benátská riviéra)
 • od 576 Kč
  8,3Skvělé
  Residence La Pigna S Bazénem
  Itálie - Veneto (Benátská riviéra)
 • od 4 940 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Le Blanc
  Itálie - Monte Bondone
 • od 1 782 Kč
  8,6Skvělé
  Villaggio Lido Del Sole - Bibione Lido Del Sole
  Itálie - Bibione
 • od 3 760 Kč
  8,7Skvělé
  Chata Dolomia
  Itálie - Arabba/Marmolada
 • od 3 850 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Zanon Pig- Ziano Di Fiemme
  Itálie - Dolomity Superski
 • od 9 900 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Alpen Village***
  Itálie - Livigno
 • od 2 729 Kč
  8,8Skvělé
  Camping Village Pino Mare - Lignano Riviera
  Itálie - Lignano
 • od 10 850 Kč
  8,2Skvělé
  Hotel Old River
  Itálie - Lignano
 • od 1 120 Kč
  8,1Skvělé
  Hotel La Limonaia
  Itálie - Lago di Garda
 • 8,3Skvělé
  Hotel Italia
  Itálie - Aprica
 • od 6 939 Kč
  8,8Skvělé
  Hotel Bolivar
  Itálie - Lido di Jesolo

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé
9.3Výjimečné