Průvodce pro Itálii - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Evropa

Itálie: průvodce

31°C
Aktuálně
15.5°C
Průměrně

Itálie

Hodnocení průvodce: 9.3

Itálie se rozkládá na jihu Evropy na Apeninském poloostrově a patří k zemím mnoha tváří, které nadšené turisty vítají nejenom rozlehlými písečnými plážemi. To je pouhá kapka v moři při poznávání Itálie. Země je totiž protnuta kombinací lahodné gastronomie, italského temperamentu, originální architektury a bohatého kulturního dědictví. Země odlišných podob nabízí každému něco – lyžování v Itálii, teplé italské moře, ale také italskou módu a možnost poznat jedno z největších kulturních dědictví světa. Pokud to toho zahrnete ještě různorodou krajinu a její úchvatnou rozmanitost, budete potěšeni ve všech směrech.

Dovolená v Itálii může nabývat libovolných forem, a to především díky celkové pestrosti země. Na jedné straně se vám dostanou členité zálivy, pobřeží, na té druhé zase hornatý povrch ve velké nadmořské výšce. Není se proto čemu divit, že pýchou Itálie jsou například Alpy, jezero Lago di Garda, ale také Pádská nížina, souostroví Lipari nebo druhý největší ostrov ve Středozemním moři, který se nazývá Sardinie. Pokračovat by šlo Sicílií, Kalábrií i Messinskou úžinou. Přesně taková je Itálie.

Průvodce pro oblíbené destinace: Itálie

Co navštívit v Itálii

Při plánování cesty do Itálie se připravte na možnost bohatého vyžití. Italové milují pohybové aktivity, takže jich v turistických letoviscích naleznete více než dost. K dispozici je hodně sportovišť a multifunkčních hal. U moře jednoznačně vedou vodní sporty, potápění a jim příbuzné činnosti. Populární je také bujarý noční život, protože spousta restaurací a klubů ožívá právě v noci. Do Itálie byste se však měli vydat i za poznáním. Když se podíváte na mapu Itálie, jistě nám dáte za pravdu, že obdivuhodných míst je hodně.

Navštívit byste měli určitě Koloseum v Římě, které patří k dominantám hlavního města Itálie. Pokud už se v něm budete nacházet, zajděte se podívat i na chrám Pantheon. Okuste romantickou atmosféru italských Benátek a kanálu Grande, ve Vatikánu nahlédněte na Baziliku svatého Petra a nevynechte ani Katedrálu Narození Panny Marie v Miláně. Lákat vás bude také sopka Vesuv, hrad Castel Nuovo v Neapoli nebo proslulé Gardské jezero. Dovolenou v Itálii můžete zakončit návštěvou Turínské katedrály.

Místní kuchyně

Italská kuchyně je mnohými lidmi a gastronomickými odborníky označována, jako nejlepší na světě. Mohou za to především používané ingredience a výsledná chuť pokrmů. Ať už si dáte cokoliv, nejčastěji narazíte na sýry, těstoviny, rýži, olivový olej, maso, ryby a doplňky, jakými jsou například rajčata a prosciutto. Pokud se vydáte na dobrou večeři, určitě vás nemine věhlasná italská pizza, například oblíbená Marherita, Pizza al Funghi nebo Marinara. Nejvíce populární je telecí a kuřecí maso, z mořských plodů jednoznačně vedou raci, krabi, ústřice a humři. A co je specialitou italské kuchyně? Tím jsou jistě zmiňované těstoviny všeho druhu a připravované na mnoho způsobů – špagety, fusilli, torthellini, farfalle, bucatini, penne, cavatelli, ravioli a další.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Itálie

 • 8,5Skvělé
  Hotel Aurora
  Itálie - Lignano
 • 8Skvělé
  Fiesta Garden Beach
  Itálie - Sicílie
 • 8,5Skvělé
  San Marco
  Itálie - Ischia
 • 9Výjimečné
  Hotel Sigmunderhof
  Itálie - Kronplatz / Plan de Corones
 • 8,2Skvělé
  Hotel Posta
  Itálie - Aprica
 • 8,9Skvělé
  Club Hotel Dante
  Itálie - Emilia Romagna
 • 8,4Skvělé
  Hotel San Lorenzo E Santa Caterina
  Itálie - Toskánsko
 • 9,4Výjimečné
  Sporthotel Obereggen
  Itálie - Trentino
 • 8,1Skvělé
  Hotel Augustus
  Itálie - Monte Bondone
 • 8,6Skvělé
  Le Corti Del Lago
  Itálie - Lago di Garda
 • 8Skvělé
  Hotel San Pietro
  Itálie - Sicílie
 • 8,4Skvělé
  Hotel Delle Palme
  Itálie - Sicílie

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé