Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Itálie

Capri: průvodce

18°C
Aktuálně
15.5°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Capri

Capri je označení italského ostrova, který leží u poloostrova Sorrento. Konkrétně v regionu Kampánie na jižní straně Neapolského zálivu. Jde o poměrně malou součást Kampánského souostroví. Ostrov dosahuje rozlohy pouhých 10,4 kilometrů čtverečních. O to větší představuje atraktivitu pro turisty. Hlavní město má stejnojmenný název jako samotný ostrov. Kromě něco zde můžete narazit ještě na přístav Marina Grande a obec Anacapri.

Ostrov v dřívějších dobách sloužil jako místo pro výstavbu vil římských císařů. K jeho obývání s největší pravděpodobností došlo už v době paleolitu. Mnohé historické exponáty pochází ze 14. století. Význam samotného pojmenování ostrova je ještě v současné době záhadou. Domněnky jsou díky překladům různé – skalnatý, divoké prase nebo kápros. Délka ostrova je 6,7 kilometrů a jeho šířka je 2,7 kilometrů. Nejvyšším vrcholem je Monte Solaro Co navštívit na Capri.
 
    

Jaké nabízí Capri památky a zajímavosti?

Co navštívit na Capri

Ostrov Capri je sice malý, o to více je však malebný. Mnohými je považován za luxusní turistické středisko. Najdete zde totiž spoustu krásného a romantického. Spojení italské architektury s úchvatnou přírodou vytvoří jedinečný celek obohacený o tradiční atmosféru a pohostinnost místních lidí.

Když se vypravíte na ostrov Capri, udělejte si zastávku u vily San Michele, která byla vybudována koncem 19. století. Nachází se ve výšce 327 metrů nad mořem, a právě její zahrady přináší nezaměnitelný panoramatický výhled. Vidět můžete třeba na Vesuv, poloostrov Sorrentine a přístav ostrova Capri. K vidění jsou zároveň umělecká díla ze středověkého Egypta a řada relikvií. Podobných vil je na ostrově více než dost. Je to například vila Lysis z roku 1905, u níž převládají primárně neoklasicistní a secesní prvky. Další působivou stavbou je vila Jovis. Ta je spíše bývalým římským palácem. Jeho situování je na severovýchodě ostrova na vrcholu Monte Tiberio. K jeho vybudování došlo v roce 27.

Během návštěvy ostrova Capri neopomínejte ani na malebné náměstí Piazza Umberto I., které je situováno v historickém centru stejnojmenného města. Pomyslnou dominantou náměstí je věž s hodinami, radnice s nádvořím a několik pamětních desek. Když se přesunete k východní části ostrova, neminete dům na Punta Massullo, který nese název Casa Malaparte. Architektonicky zajímavý objekt pochází z roku 1937. Dále stojí za návštěvu starověká věž přestavěná na vilu zvaná Torre Materita. Pořádný kus do historie vás navrátí kartuziánský klášter Certosa di San Giacomo založený v roce 1363. Jeho součástí je také muzeum a často se tu pořádají různé kulturní akce. Mezi významné objekty ostrova patří maják Punta Carena fungující od roku 1867. Osmiboká hranolová věž se tyčí do výšky 73 metrů nad mořem.

Prahnete-li také po přírodních zajímavostech, vydejte se po historické zpevněné stezce Via Krupp. Je však pravdou, že od roku 1976 bývá pravidelně uzavírána kvůli nebezpečí padajících kamenů. Ostrov ukrývá i pozoruhodné botanické zahrady s názvem Augusta. Terasovité zahrady s výhledem na moře jsou dechberoucí a umožní vám vidět třeba přístav Marina Piccola. V okolí ostrova můžete postřehnout i skály vyčnívající z moře. Tyto útvary jsou označovány jako Faraglioni. Mají názvy Stella, Mezzo a Scopolo. Jejich výška je od 82 do 109 metrů. Na okraji města Anacapri pak navštivte Capri Philosophical Park, který byl založen v roce 2000. Přečíst si tu můžete na šedesát citátů slavných filozofů.

Na ostrově Capri si mimochodem užijete i přemíru zábavy a bohatý kulturní program. V průběhu celého roku jsou tu pořádány akce nejrůznějšího typu – Festival San Costanzo, Capri Art Film Festival, Capri Hollywood, Settembrata Anacaprese, Maraton del Golfo Capri a další. Pomyslným středobodem cestovního ruchu je místní přístav Marina Grande ležící na severu na úpatí hory Solaro. Právě odsud můžete vyrážet na výlety po moři, například k Modrým jeskyním Blue Grotto. Jeskyně je asi 150 metrů hluboká a zasazená v útesu s písečným dnem. Věřte, že ostrov Capri si rychle zamilujete.

Specifika místní kuchyně

Na ostrově Capri se setkáte primárně s italskou kuchyní. Ostrovní gastronomie je v tomto směru spojena s jednoduchostí, lahodností a pestrostí. Ne nadarmo, jsou italské pokrmy považovány za ty nejlepší na světě. V každém případě narazíte na velké množství těstovin, jak už je u Italů zvykem. Další často používanou ingrediencí jsou vzhledem k ostrovnímu charakteru Capri ryby. Výjimkou není ani maso a zelenina. Doporučit lze italské pokrmy jakými jsou polévka Acquacotta, těstoviny Pappardelle a Strascinati, tradiční italskou pizzu nebo salám prosciutto a sýry Grana Padano, Riccota a Parmezán.

Když se budete toulat po malém ostrově Capri, zavítejte do vyhlášených restaurací. Těch se tu nachází hned několik. Populární jsou kupříkladu podniky jako La Palette Ristorante, Lo Sfizio, Ristorante Panorama Capri, Ziqu Terrace Restaurant s překrásným výhledem a v neposlední řadě i podnik Ristorante Pizzeria Verginiello. Všude si jistě pochutnáte.

Počasí

Počasí na ostrově Capri je typické svými horkými léty. Středomořské klima si nejvíce užijete od dubna do října. Jaro a podzim jsou spojeny s teplotami kolem 17 °C až 23 °C. Nejteplejší je pochopitelně léto, kdy teploty v červenci a v srpnu sahají k hranicím 29 °C. Nejvíce dešťových srážek spadne v listopadu a pak v lednu a únoru. I přes zimu jsou však teploty více než příznivé, protože dosahují hodnot kolem 12 °C až 14 °C. Teplota moře je v létě naprosto ideální z pohledu koupání a vodních hrátek. Počítejte s teplotou 28 °C. Vlhkost vzduchu se pohybuje v rozmezí 71 % až 73 %.

Bezpečnost

Na ostrově Capri se při své letní dovolené budete cítit určitě bezpečně. Jde o civilizované evropské letovisko, kde se nemusíte bát opravdu ničeho. Jak ve dne, tak v noci, i když je pochopitelně vhodnější pohybovat se spíše v lidnatějších částech měst. Do neprobádaných a zakázaných oblastí raději nevcházejte, a to z pohledu nebezpečí úrazu. Při návštěvě ostrova Capri a jeho měst stačí dodržovat obvyklé cestovatelské zásady.

Měna

Na italském ostrově Capri budete platit eury stejně, jako kdekoliv jinde v Itálii. Volit můžete mezi hotovostními a bezhotovostními platbami. V tomto směru nebude nikde zásadně omezováni. Co se týče cenových nákladů na dovolenou na ostrově Capri, jsou spíše vyššího charakteru. O tom se můžete přesvědčit v následujících příkladech.

 • Tříhvězdičkový hotel = Od 4 500 Kč za noc
 • Jídlo v levné restauraci = Od 270 Kč
 • Točení pivo = 90 Kč
 • Voda 0,33 litrů v restauraci = 23 Kč
 • Jídlo pro dva v restauraci střední kvality = Od 1 400 Kč
 • Chleba = 27 Kč
 • Voda 1,5 litrů v obchodě = 11 Kč
 • Láhev vína 0,75 litrů v supermarketu = Od 120 Kč

Doprava

Ostrov Capri je dostupný pouze lodní dopravou. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na tomto místě, v první řadě se porozhlédněte po letenkách z Prahy do Neapole. Letenka stojí od 2 500 Kč. Alternativou je letiště Salerno-Pontecagnano. Z těchto dvou míst se pak vydáte trajektem nebo lodí na ostrov.

 • Z Neapole trvá plavba trajektem 80 minut a rychlejší lodí 40 minut.
 • Ze Sorrenta se na ostrov Capri dopravíte za polovinu času.
 • Využívat lze i přístavy Positana a Amalfi.
 • Lodě obvykle připlovají ráno a odplouvají odpoledne.
 • Lodní doprava je řešena prostřednictvím přístavu Marina Grande.
 • Odtud jezdí lanovka do města Capri.
 • Další lanovka směřuje z Anacapri na Monte Solaro.
 • Po ostrově jezdí autobusové spoje mezi městy a významnými turistickými cíli.
 • Cena jízdenky začíná na 1,3 EUR.
 • Dražší alternativou jsou místní taxi služby. Ty si účtují cca 1 EUR za kilometr.
 • K přepravě můžete využívat půjčovny vozů a skútrů.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Itálie

  Nenalezeny žádné záznamy.

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé