Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Kostarika Puntarenas 2024

Nejlevnější dovolená Kostarika Puntarenas 2024

od 84 349 Kč
Kostarika - Puntarenas
14. 11. 2024 - 10. 12. 2024 (12 dní)
Snídaně
od 90 179 Kč
6. 12. 2024 - 17. 12. 2024 (12 dní)
Snídaně
od 89 749 Kč
5. 2. 2025 - 16. 2. 2025 (12 dní)
Snídaně
od 96 519 Kč
Zobrazit další termíny (4)
od 71 649 Kč
Kostarika - Puntarenas
11. 12. 2024 - 19. 12. 2024 (9 dní) -3 %
Polopenze
od 71 649 Kč
12. 2. 2025 - 27. 2. 2025 (16 dní)
Polopenze
od 125 669 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Puntarenas: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město San José
Úřední jazyk španělština
Rozloha 51 100 km²
Oficiální měna kostarický colón
Hlavní náboženství římští katolíci, evangelíci
Časové pásmo UTC-6
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? Ne
Počasí v Kostarice
Počasí v Kostarice
Kostarika je státem ležícím v tropickém podnebném pásmu, což je zárukou poměrně vysokých celoročních teplot. Vzhledem k tomu, že se v zemi střídá období sucha a dešťů, je zapotřebí rozmýšlet o tom, kdy budete plánovat svou cestu. Chcete-li natrefit na příjemné počasí v Kostarice, pak vyrazte v obdob
Více informací
Měna v Kostarice
Měna v Kostarice
Pozor si dejte především při používání bankovek vyšší nominální hodnoty. V zemi dochází často k pašování peněz, takže se může stát, že byste obdrželi falešnou bankovku. A vzhledem k tomu, že většina obchodníků je při placení velice bedlivá, mohli byste se dostat do problémů. Proto je vhodné používat
Více informací
Vízum do Kostariky 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Kostariky 2024 - jaké doklady potřebuji
Hlavním a nepostradatelným dokladem při cestě na Kostariku je samozřejmě cestovní pas. Ten by měl být ještě 6 měsíců po plánovaném opuštění země a musí jím disponovat nejenom dospělé osoby, ale také děti. Pokud jde o vízum, tomu se celkem bez problému vyhnete, pakliže v zemi budete trávit maximálně
Více informací

Dovolená v Puntarenas

Hlavní kostarický přístav a město Puntarenas jsou velkým lákadlem turistů. Vynikající rekreační střediska, překrásný výhled na moře a spousta dlouhých písečných pláží. Taková je dovolená v Puntarenas, kde nechybí zázemí kvalitních hotelů a mnohé další služby. Je to polopenze, all inclusive a možnost realizovat nejrůznější výlety po okolí. Zájezd do Puntarenas vás vymaní z nudy a nabídne vám nezapomenutelnou zábavu, objevování významných objektů a dokonalou přírodu.

Město s vlastní duší je plné radosti, vynikající gastronomie a zábavy. Základem pro vás bude kvalitní ubytování v Puntarenas, kde si každý přijde na to své. Od bazénů pak můžete dělat výlety k moři, kde se budete věnovat nejrůznějším vodním aktivitám. Vyberte si nejlevnější dovolenou v Puntarenas, která se může týkat celé vaší rodiny.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, americkým dolarem budete schopni zaplatit na řadě míst. Před cestou do odlehlejších destinací je však vhodné americké dolary směnit na kostarický colón.
Dá se platit eurem?
Euro není využívanou měnou, dokonce není ideální ani pro směnu, protože má méně výhodný kurz oproti americkému dolaru.
Dá se domluvit anglicky?
I když je úředním jazykem španělština, anglicky se bez sebemenšího problému domluvíte na většině míst. Hlavně v turisticky vyhledávaných lokalitách.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejběžnějším a cenově nejdostupnějším způsobem přepravy bude pravděpodobně městská doprava a dálkové autobusy. Tyto dopravní prostředky jsou na vyšší úrovni a nabízí patřičný komfort. Ten můžete ještě zvýšit tím, že budete jezdit mini dodávkami v omezenějším počtu lidí. U nich si však trochu připlatíte. Alternativou je půjčení automobilu. V tomto případě však počítejte s tím, že budete platit vyšší zálohu, a ne do všech míst Kostariky se jednoduše dostanete. Kromě běžných místních silnic narazíte často na zpevněné cesty. Poslední možností jsou dvě vnitrostátní aerolinky, které využívají hustou letištní síť. Jde sice o nejrychlejší, ale zároveň i nejdražší způsob dopravy vůbec.
Jaká je dostupnost internetu v Kostarice?
Bezdrátové připojení k Wifi upotřebíte především v hotelích, kde je mnohdy nabízeno i připojení přes kabel. Alternativou je zahraniční roaming od českých operátorů. Se signálem je to však horší v odlehlejších oblastech, jakými jsou například národní parky.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná délka letu se odvíjí od toho, kde všude přestupujete, ale obvykle to bývá kolem 14 hodin.