Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Litva

Nejlevnější dovolená Litva

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Zimbabwe: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Vilnius
Úřední jazyk litevština
Rozloha 65 300 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství katolické, pravoslavné
Časové pásmo UTC +2
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Litvě
Počasí v Litvě
Litva je země, bez extrémních výkyvů teplot. V létě se teploměr drží většinou kolem 20 °C a v zimě klesá k -5 °C. Tropická horka jsou zde výjimečná.
Více informací
Vízum do Litvy 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Litvy 2024 - jaké doklady potřebuji
Litva je součástí Schengenského prostoru, vstup do země je pro Čechy tedy možný pouze s občanským průkazem. Je možné zde pobývat bez povolení nebo nahlášení 3 měsíce. Při delším pobytu je nutné nahlásit se na místním imigračním úřadě. Poplatek za vstup do země Za vstup do Litvy se žádný poplat
Více informací
Očkování do Litvy
Očkování do Litvy
Před cestou do Litvy se nemusíte o žádná očkování starat. Jedete do země s vysokým hygienickým standardem, kde vás nepřekvapí choroby, které bychom neznali. Zdravotní rizika v Litvě Než vyrazíte, je dobré sjednat si cestovní pojištění a mít s sebou kartičku pojištěnce. Zdravotní rizika jinak n
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
V turistických destinacích by vám mohli platbu dolarem akceptovat, není to však rozšířené. Lepší je proměnit dolary na eura nebo platit kartou. Se směnou nebude problém.
Dá se platit eurem?
Ano. Euro je obecně přijímaná měna.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou byste v Litvě neměli mít problém. Většinou se někdo najde, kdo s vámi promluví anglicky. Ještě lépe byste ale pochodili s ruštinou.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pro přesuny mezi městy můžete využít autobusové spoje. Jezdí často a přesně. Přehled spojů je také možné vyhledat na internetové stránce. Pokud byste chtěli využít pro dopravu vlaky, železniční síť není tak hustá jako u nás, možná tedy budou některé spoje komplikovanější. Zvláštním způsobem dopravy jsou zde tzv. maršrutky. Jsou to mikrobusy, které mají za předním sklem napsanou svou trasu. Pokud se vám trasa hodí a mikrobus má volno, sveze vás. Můžete si zde také půjčit automobil. Osobní auta a motorky nemusí platit na dálnicích mýtné.
Jaká je dostupnost internetu v Litvě?
S připojením k internetu není v Litvě problém. V hotelích nebo na veřejných místech se můžete připojit na Wi-Fi. Můžete zde také využívat mobilní data ve svém telefonu bez příplatků za roaming.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Let z Prahy do Vilniusu trvá průměrně 4 hodiny.