Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Maďarsko Jih od Dunaje 2024

Nejlevnější dovolená Maďarsko Jih od Dunaje 2024

od 2 990 Kč
Maďarsko - Jih od Dunaje
22. 2. 2024 - 25. 2. 2024 (4 dny)
Polopenze
od 4 060 Kč
26. 2. 2024 - 2. 3. 2024 (6 dní)
Snídaně
od 6 310 Kč
27. 2. 2024 - 2. 3. 2024 (5 dní)
Snídaně
od 5 050 Kč
Zobrazit další termíny (91)

Dovolená Jih od Dunaje: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Budapešť
Úřední jazyk maďarština
Rozloha 93 030 km²
Oficiální měna forint
Hlavní náboženství římsko-katolické a řecko-katolické, kalvínské
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Maďarsku
Počasí v Maďarsku lze s naprostou jistotou přirovnat k tomu, jaké panuje v České republice. To znamená přiměřeně teplá léta a žádné extrémní zimy. Dokazují to i průměrné teploty v daných ročních obdobích. Například v létě se díky kontinentálnímu podnebí můžete těšit na teploty přesahující hranici 30
Více informací
Měna v Maďarsku
Při návštěvě restaurací neopomínejte na to, že slušností je nechat spropitné ve výši 10 – 15 % z útraty. To platí nejenom v restauracích, ale také například u řidičů taxi služeb, v kadeřnictví nebo v kosmetických salonech. Dostupnost bankomatů Bankomaty jsou velice často vyhledávaným zdrojem m
Více informací
Vízum do Maďarska 2024 - jaké doklady potřebuji
Cestování do Maďarska není rozhodně spojeno s žádným vízem, ba naopak. Vzhledem k tomu, že je Maďarsko nedílnou součástí Evropské unie, vyhnete se složitému papírování. Do země lze vycestovat buď s cestovním pasem nebo občanským průkazem. Stačí jeden z těchto dokladů platný po celou dobu pobytu v ze
Více informací

Dovolená na jihu od Dunaje

Okuste prostředí na jihu od Dunaje. Vyrazte do Maďarska a dopřejte si spousty nevšedních zážitků. Ty vám v plném rozsahu přinese dovolená na jih od Dunaje. Ta bude směřovat do vinného ráje, ale také k pohoří Mecsek. Poznat můžete přírodní skvosty i historii tohoto kraje, třeba na hradu Siklós. Zájezd na jih od Dunaje bude plný profesionálních služeb, čistého vzduchu a termálních pramenů. Ty pomohou vašemu tělu i mysli. Užívat si budete nejrůznějších procedur.

Vydejte se do Maďarska a rezervujte si to správné ubytování na jihu od Dunaje. Volte přidružené služby nejrůznějšího charakteru, kam spadá třeba polopenze, plná penze nebo all inclusive. Na své přijde doopravdy každý. Naplánujte si nejlevnější dovolenou na jihu od Dunaje mezi pahorkatinami, lesy, ale také zajímavými městy s poutavou historií.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar se v Maďarsku k placení nevyužívá.
Dá se platit eurem?
Ano, některé hotely, restaurace nebo větší tržnice jsou schopny přijímat platby v eurech. Ty je však lepší směnit na forinty, protože bez nich se v odlehlejších oblastech neobejdete. To je totiž základní měna Maďarska.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu upotřebíte spíše na vybraných místech ve větších městech, jakým je například Budapešť, popřípadě ještě v oblasti Balatonu. V ostatních lokalitách si raději připravte základní fráze v maďarštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při cestě do nedalekého Maďarska volí stále více lidí vlastní dopravní prostředek. Pokud se tak rozhodnete, počítejte s dálniční známkou do Maďarska. Na druhou stranu budete moci k pravidelným výletům a poznávání této země využít svůj automobil. Dálniční a silniční síť je zde dovedena k určité dokonalosti. Díky tomu se alternativním přepravním prostředkem stávají také autobusy, ať už jde o ty městské nebo dálkové. V Maďarsku je rozšířená i železniční přeprava, popřípadě máte možnost využít služeb taxi, jež jsou však z výše uvedených varianta pravděpodobně tou nejdražší.
Jaká je dostupnost internetu v Maďarsku?
V Maďarsku si můžete užívat svůj český datový tarif bez jakéhokoliv omezení, protože v nedávné době byly zrušeny všechny roamingové poplatky. Alternativou jsou maďarští operátoři, jež mají také zajímavé datové nabídky. Ve frekventovanějších a na turisticky vyhledávanějších místech pak využijete bezplatné Wifi sítě.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z České republiky do Maďarska trvá přibližně 1,5 hodiny.