Průvodce pro Maďarsko | cKlub.cz
Evropa

Maďarsko: průvodce

22°C
Aktuálně
10°C
Průměrně

Maďarsko

Hodnocení průvodce: 8.2

Maďarsko je vnitrozemním státem střední Evropy, který láká turisty na spoustu unikátních zajímavostí. Od svérázné a nepřehlédnutelné architektury, přes termální maďarské lázně, až po nesmazatelné lidové umění. Jedná se o destinaci, jež si vás podmaní také svými jedinečnými scenériemi vznikajícími díky rozmanitosti přírody. Vedle bezpočtu horkých pramenů si budete moci užívat jednu z nejsložitějších evropských kuchyní. Ta obohatí vaše chuťové buňky. Vydat se můžete nejenom do velkých a překrásných měst, přednost můžete dát i venkovským tradicím, přívětivosti místních lidí a přirozenosti jejich nátury.

Tato destinace vám dává na výběr, jak může proběhnout vaše nezapomenutelná dovolená v Maďarsku. Vedle Panovské nížiny si můžete užívat Zadunajského středohoří, ale také pověstného Bakoňského lesu. Maďarsko je spojeno i s řadou bohatých vodních ploch, mezi které se rozhodně řadí známá jezera Balaton a Velence. K nim lze připočíst i hlavní vodní tok, řeku Dunaj. Různorodost reliéfu zpozorujete při projíždění všech odlehlejších částí Maďarska.

Průvodce pro oblíbené destinace: Maďarsko

Co navštívit v Maďarsku

Dovolená v Maďarsku jednoznačně vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit. Velkým lákadlem jsou například pláže u Balatonu, kde můžete nejenom relaxovat, ale věnovat se i řadě sportovních činností. A to nejenom vodního, ale i suchozemského charakteru. Vedle toho se vám nabízí termální lázně, jimiž je Maďarsko doslova proslulé. Jmenovat lze kupříkladu lázně Széchenyi, Hévíz, Gellért nebo Mosommafyaróvár. Lákavá je cykloturistika, protože v zemi máte opravdu kam vyjet. Za zmínku stojí i noční život ve větších městech.

Při cestě do Maďarska se určitě zastavte v hlavním městě Budapešti, kde se nachází Bazilika sv. Štěpána, Hradní vrch, Parlament nebo Velká synagoga. Velkou zajímavostí je i Katedrála svatého Petra a Pavla ve městě Pécs. Pokud vám jde především o přírodní skvosty země, rozhodně neopomeňte na stepy v Národním parku Hortobágy nebo se vydejte na nejoblíbenější vinice Maďarska u města Tokaj.

Místní kuchyně

Maďarsko se prezentuje klasickou domácí kuchyní, která mnohdy vychází z běžného venkovního stylu života. Používány jsou základní dostupné ingredience, větší množství vepřového a hovězího masa, paprika a podobné typy koření, ale i takové věci, mezi něž patří lahodný chléb. Při hledání nejtypičtějšího maďarského pokrmu narazíte určitě na Gulyás, za nímž se neskrývá plnohodnotný guláš, jak by si mohl, kdo myslet, ale spíše hustá polévka s hovězím masem. K prověřeným maďarským specialitám patří Szegedínský guláš a Pörkölt, jež mají pro nás Čechy gulášový charakter. Jmenovat bychom mohli ještě zeleninový pokrm Lescó, chutnou rybí polévku Halászlé, placku z kynutého těsta Lángos a piškotový dort Dobos-torta. Jak správně můžete tušit, řada těchto jídel se počeštila a našla si u nás spoustu příznivců.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maďarsko

 • 8,1Skvělé
  Balaton, Siofók - Hotel Móló
  Maďarsko - Balaton
 • 9,2Výjimečné
  Harkány - Hotel Platán*** 4Dny/3Noci
  Maďarsko - Termální Lázně
 • 9,4Výjimečné
  Apartmanhotel
  Maďarsko - Západ od Dunaje
 • 8,6Skvělé
  Belenus Thermal Hotel
  Maďarsko - Zalakaros
 • 9,3Výjimečné
  Hotel Millennium
  Maďarsko - Budapešť
 • Ubw448
  Maďarsko - Balaton - jižní pobřeží
 • od 5 355 Kč
  Rudolf
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 1 302 Kč
  Fried Kastélyszálló
  Maďarsko - Severní Dolní Zem
 • od 2 480 Kč
  Apollo Thermal Hotel & Apartements
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 1 570 Kč
  Mediterrán
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 2 400 Kč
  Magistern
  Maďarsko - Balaton
 • od 2 800 Kč
  Vily Mercurius
  Maďarsko - Termální Lázně

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé