Evropa

Průvodce pro Maďarsko

11°C
Aktuálně
10°C
Průměrně

Maďarsko

Hodnocení průvodce: 8.2

Maďarsko je vnitrozemním státem střední Evropy, který láká turisty na spoustu unikátních zajímavostí. Od svérázné a nepřehlédnutelné architektury, přes termální maďarské lázně, až po nesmazatelné lidové umění. Jedná se o destinaci, jež si vás podmaní také svými jedinečnými scenériemi vznikajícími díky rozmanitosti přírody. Vedle bezpočtu horkých pramenů si bud

Maďarsko je vnitrozemním státem střední Evropy, který láká turisty na spoustu unikátních zajímavostí. Od svérázné a nepřehlédnutelné architektury, přes termální maďarské lázně, až po nesmazatelné lidové umění. Jedná se o destinaci, jež si vás podmaní také svými jedinečnými scenériemi vznikajícími díky rozmanitosti přírody. Vedle bezpočtu horkých pramenů si budete moci užívat jednu z nejsložitějších evropských kuchyní. Ta obohatí vaše chuťové buňky. Vydat se můžete nejenom do velkých a překrásných měst, přednost můžete dát i venkovským tradicím, přívětivosti místních lidí a přirozenosti jejich nátury.

Tato destinace vám dává na výběr, jak může proběhnout vaše nezapomenutelná dovolená v Maďarsku. Vedle Panovské nížiny si můžete užívat Zadunajského středohoří, ale také pověstného Bakoňského lesu. Maďarsko je spojeno i s řadou bohatých vodních ploch, mezi které se rozhodně řadí známá jezera Balaton a Velence. K nim lze připočíst i hlavní vodní tok, řeku Dunaj. Různorodost reliéfu zpozorujete při projíždění všech odlehlejších částí Maďarska.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Budapešť
Úřední jazyk maďarština
Rozloha 93 030 km²
Oficiální měna forint
Hlavní náboženství římsko-katolické a řecko-katolické, kalvínské
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Maďarsko

Co lze dělat v Maďarsku

Dovolená v Maďarsku jednoznačně vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit. Velkým lákadlem jsou například pláže u Balatonu, kde můžete nejenom relaxovat, ale věnovat se i řadě sportovních činností. A to nejenom vodního, ale i suchozemského charakteru. Vedle toho se vám nabízí termální lázně, jimiž je Maďarsko doslova proslulé. Jmenovat lze kupříkladu lázně Széchenyi, Hévíz, Gellért nebo Mosommafyaróvár. Lákavá je cykloturistika, protože v zemi máte opravdu kam vyjet. Za zmínku stojí i noční život ve větších městech.

Při cestě do Maďarska se určitě zastavte v hlavním městě Budapešti, kde se nachází Bazilika sv. Štěpána, Hradní vrch, Parlament nebo Velká synagoga. Velkou zajímavostí je i Katedrála svatého Petra a Pavla ve městě Pécs. Pokud vám jde především o přírodní skvosty země, rozhodně neopomeňte na stepy v Národním parku Hortobágy nebo se vydejte na nejoblíbenější vinice Maďarska u města Tokaj.

Místní kuchyně

Maďarsko se prezentuje klasickou domácí kuchyní, která mnohdy vychází z běžného venkovního stylu života. Používány jsou základní dostupné ingredience, větší množství vepřového a hovězího masa, paprika a podobné typy koření, ale i takové věci, mezi něž patří lahodný chléb. Při hledání nejtypičtějšího maďarského pokrmu narazíte určitě na Gulyás, za nímž se neskrývá plnohodnotný guláš, jak by si mohl, kdo myslet, ale spíše hustá polévka s hovězím masem. K prověřeným maďarským specialitám patří Szegedínský guláš a Pörkölt, jež mají pro nás Čechy gulášový charakter. Jmenovat bychom mohli ještě zeleninový pokrm Lescó, chutnou rybí polévku Halászlé, placku z kynutého těsta Lángos a piškotový dort Dobos-torta. Jak správně můžete tušit, řada těchto jídel se počeštila a našla si u nás spoustu příznivců.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maďarsko

 • od 2 260 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Répce Gold
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 2 630 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Park Inn
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 2 390 Kč
  9,1Výjimečné
  Greenfield Hotel Golf & Spa
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 2 440 Kč
  9,1Výjimečné
  Aquaworld Resort
  Maďarsko - Budapešť
 • od 2 805 Kč
  9Výjimečné
  Bükfürdő, Health Spa Hotel Bük S Bohatým Wellness
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 2 300 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Piroska
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 1 927 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Park Inn Zk - 2020
  Maďarsko - Zalakaros
 • od 1 810 Kč
  9,1Výjimečné
  Wellness Hotel Pelion
  Maďarsko - Západ od Dunaje
 • od 1 890 Kč
  9Výjimečné
  Thermal Hotel Visegrad
  Maďarsko - Sever Maďarska
 • od 2 190 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Ensana Spa Resort Aqua (Danubius)
  Maďarsko - Balaton
 • od 2 990 Kč
  9,4Výjimečné
  Hotel Spirit Thermal Spa
  Maďarsko - Termální Lázně
 • od 1 500 Kč
  8,3Skvělé
  Hotel Répce
  Maďarsko - Termální Lázně

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Průvodce pro Bosnu a Hercegovinu
9.7Výjimečné
8.5Skvělé