Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Malajsie Borneo 2024

Nejlevnější dovolená Malajsie Borneo 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Borneo: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Kuala Lumpur
Úřední jazyk malajština
Rozloha 330 803 km²
Oficiální měna malajský ringgit
Hlavní náboženství muslimské
Časové pásmo UTC+8
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Malajsii
Počasí v Malajsii
Počasí v Malajsii je spojeno s tropy, které jsou znatelné především u pobřeží a v nížinách. Vysoká tepla a velká vlhkost, která mimochodem nahrává deštným pralesům. Příjemné na Malajsii je to, že je její průměrné celoroční teploty se pohybují mezi 26 °C až 31 °C, takže nikdy vám nebude zima. A to an
Více informací
Vízum do Malajsie 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Malajsie 2024 - jaké doklady potřebuji
Cesta do Malajsie bude pro české turisty spojena s jednou velice příjemnou záležitostí. Využít můžete bezvízový styk, který má platnost dokonce až tři měsíce v rámci turistického pobytu. Jediným potřebným dokladem je samozřejmě platný cestovní pas. Ten by vám měl platit alespoň 6 měsíců ode dne návr
Více informací
Očkování do Malajsie
Očkování do Malajsie
Malajsie je zemí bez povinného očkování. Takže při vstupu do země se nemusíte zaobírat ničím podobným. Jde však o exotickou destinaci, takže je vhodné zvážit alespoň doporučená očkování, mezi která určitě patří očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B a břišnímu tyfu. Očkování proti tetanu
Více informací

Dovolená na Borneu

Podlehněte kouzlu největšího ostrova Velkých Sund. Zájezd na Borneo vám to umožní v plné míře. Vydejte se ke krásám tohoto tropického ráje v Malajsii, kde na vás čekají pralesy, rozvodněné řeky, tisíce druhů rostlin a vzácní živočichové. Tohle všechno vám nabízí dovolená na Borneu určená nejenom pro vášnivé dobrodruhy a cestovatele. Na své si pochopitelně přijdou i milovníci krásných pláží a podmořského světa. Užívat si budete nekonečných vodních hrátek a dalších aktivit.

Nejlevnější dovolená na Borneu je přímou cestou do ráje, ze kterého si každý náruživý turista uzme to své. Volit můžete například z mnoha ubytovacích zařízení, jež vám přijdou vhod. Ubytování na Borneu je spojeno se službami jako polopenze, plná penze nebo rovnou all inclusive. Volte levný zájezd na Borneo za skvělé ceny.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar upotřebíte jen výjimečně na některých turistických místech, jakými jsou letiště nebo hotely. Lepší je výměna amerického dolaru za malajský ringgit, se kterým zaplatíte kdekoliv v zemi.
Dá se platit eurem?
Euro není vhodným platidlem v Malajsii. Raději jej vyměňte za místní měnu malajský ringgit.
Dá se domluvit anglicky?
Díky velkému rozmachu turistů v zemi se anglicky domluvíte na řadě míst. Jsou to především vyhledávané a turistické lokality a služby typu hotely, restaurace, letiště a podobně.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při cestování po Malajsii máte hned několik možností dopravy. Oproti jiným zemím světa zde lze využívat poměrně levné letecké přepravy, která samozřejmě patří k těm nejrychlejším. Narazit však můžete i na nejrůznější alternativy. Od minidodávek, přes džípy, až po čluny. Pokud chcete upotřebit železnici, máte tuto možnost pouze na ostrovní části Malajsie. Jinak jsou hodně využívanou variantou autobusy. Ty jsou sice levné, ale musíte počítat s trochu omezenějším komfortem a někdy poměrně riskantní jízdou řidičů. Využít lze i půjčení automobilu, jež se řadí také k levným způsobům přepravy. Pozor si však dejte na hustší provoz kolem větších měst a na to, že v Malajsii se jezdí vlevo. Ve městech pak funguje klasická městská doprava, včetně taxi služeb.
Jaká je dostupnost internetu v Malajsii?
Internet je v Malajsii dostupný především v hotelích a na letištích. Ve větších městech pak naleznete é internetové kavárny. Pokud chcete internet i mimo města, je nejlepší pořídit si SIM kartu s datovým balíčkem od místního operátora.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
V závislosti na cílovém letišti v Malajsii se bude doba letu pohybovat mezi 15,5 až 19 hodinami.