Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Malajsie: průvodce

31°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
MY flag

Malajsie

Hodnocení průvodce: 9.3

Malajsie je zemí, která dokonale charakterizuje Asii. Kulturní rozmanitost, deštné pralesy, idylické pláže a divoká města. Tuto cestovatelskou pestrost máte nyní na dosah. Země spojená s významným kulturním dědictvím a hlavně divokostí. Příroda nabízí možnosti sledování divokých zvířat a ochutnání toho pravého exotična. Malajsie je fascinující nejenom těmito skvosty, ale i gastronomií, přívětivostí místních obyvatel a ve své podstatě nejstarším ekosystém na planetě Zemi. Biologická všestrannost může být nahrazena rušností hlavního města, procházkami, ale také vrcholky hor, které k Malajsii neodmyslitelně patří.

Není to jen hlavní město Kuala Lumpur, kam budou směřovat vaše cestovatelské kroky. Tento jihovýchodní stát Asie rozprostírající se na severu ostrova Borneo a jihu Malajského ostrova skrývá přemíru hor, jež směrem k jihu postupně ustupují a mění se v nížiny a bažinaté oblasti. Malajsie je tropickým rájem, který si svou vzácností podmaní naprosto každého cestovatele.

Průvodce pro oblíbené destinace: Malajsie

Co navštívit v Malajsii

Mapa Malajsie je spojena především s vrcholky nejrůznějších hor, které doslova vybízí k dobrodružným a poznávacím trekům. Pro dlouhé procházky a výpravy můžete samozřejmě využívat i deštných pralesů, kde je možné pozorovat přemíru flóry a fauny. Typickými tvory pro Malajsii jsou orangutani. V okamžiku, kdy se přiblížíte k přímořským oblastem, máte možnost relaxovat na plážích nebo dáte přednost potápění a šnorchlování. Oblíbenou činností jsou také návštěvy domorodých kmenů, u kterých okusíte opravdového ducha tradic a minulosti. Výjimkou nejsou ani nákupy ve velkých a rušných městech. I ty mají svou atmosféru.

Velkým lákadlem Malajsie je bezpochyby hlavní město Kuala Lumpur, kde se nachází nejrůznější hinduistické chrámy a mešity, náměstí Dataran Merdeka nebo populární mrakodrap Petronas Towers. Mezi významná města patří také to historické s názvem Malakka. Mezi ty největší skvosty Malajsie se řadí příroda, jíž můžete pozorovat na libovolných místech a v odlišných formách. Typickými příklady jsou Národní park Taman Negara, Národní park Kinabalu a Národní park Gunung Mulu. Ryze charakteristickou záležitostí pro Malajsii jsou i čajové plantáže nacházející se v Cameron Highlands.

Místní kuchyně

Malajská kuchyně patří k těm hodně pestrým a rozmanitým. Vychází trochu z jihočínských specialit a nejčastěji je spojována s ingrediencemi, jakými jsou nudle, maso, zeleninové pokrmy a třeba i napařované plněné knedlíky. Setkat se samozřejmě můžete s velice oblíbenou vegetariánskou kuchyní a nejrůznějšími omáčkami. Mezi tradiční jídla patří laksa, což jsou nudle v kari omáčce. Ochutnat byste měli samotné smažené nudle Mee goreng či smaženou rýži Goreng. Jestliže dostanete chuť na kokosovou rýži s masem a ančovičkami, pak hledejte pokrm s názvem Lemak. Rýže je dokonce používána i v rámci desertů, což dokazuje Cendol neboli desert z rýžových nudlí, ledu, cukru a kokosového mléka. Určitou změnou od rýže bude polévka Daal.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Malajsie

 • 8,9Skvělé
  Damai Beach Resort
  Malajsie - Borneo
 • 7,9Dobré
  Nexus Karambunai
  Malajsie - Borneo
 • Bubu Island Resort
  Malajsie
 • od 62 780 Kč
  Westin Langkawi Resort & Spa
  Malajsie - Langkawi
 • Meritus Pelangi Beach Resort & Spa
  Malajsie - Langkawi
 • Berjaya Tioman Beach Resort
  Malajsie - Tioman
 • Vivanta By Taj - Rebak Island Resort
  Malajsie - Langkawi
 • Pangkor Laut Resort
  Malajsie
 • Federal Villa Beach Resort Langkawi - Adults Only
  Malajsie - Langkawi
 • od 101 650 Kč
  The Datai (Langkawi)
  Malajsie - Langkawi
 • od 99 230 Kč
  Four Seasons Resort Langkawi
  Malajsie - Langkawi
 • Berjaya Langkawi Resort
  Malajsie - Langkawi

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré