Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Spojené arabské emiráty: průvodce

36°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
AE flag

Spojené arabské emiráty

Hodnocení průvodce: 9.2

Spojené arabské emiráty jsou pýchou Blízkého východu a nabízí cestovateli pohled na řadu rozdílných míst. Není to pouze nezapomenutelná Dubaj, která okouzluje svou mocností, rozmanitostí a originálními typy mrakodrapů a staveb. Spojené arabské emiráty dokáží poodkrýt i mnohé další tváře, jež zaujmou například turisty prahnoucí po objevování a poznávání. V tomto segmentu mají Spojené arabské emiráty jinak označované jako SAE určitě hodně co nabídnout.

Při plánování výletů se můžete zaměřit například na centrum kultury země nacházející se v hlavním městě Abú Dhabí. Opakem toho budou překrásná pouštní místa v lokalitě Al Gharia. Teprve tam okusíte, jak dokáží být Spojené arabské emiráty tiché a obdivuhodné. SAE, to jsou také pamětihodnosti, umění, ropná pole nebo mohutné hory, například ty hajarské. Spojené arabské emiráty jsou poutavé v tom, že dokáží skloubit exotično s komfortem, pohodlím a maximální relaxací, jíž si budete užívat například při potápění v Ománském zálivu. Tak může vypadat dovolená ve Spojených arabských emirátech.

Průvodce pro oblíbené destinace: Spojené arabské emiráty

Co navštívit ve Spojených arabských emirátech

Jestliže nevíte, co v SAE podniknout, přinášíme vám další informace týkající se Spojených arabských emirátů. Mezi velice oblíbené aktivity patří bezpochyby výlety na lodích. Ty lze samozřejmě spojit se šnorchlováním a potápěním. Organizovány jsou dokonce rybářské výpravy po okolí. Někoho však mohou zaujmout zcela opačné aktivity spíše ve vnitrozemí. Výlety na motocyklech a čtyřkolkách v poušti a prohlídky zajímavostí.

Ne nadarmo jsou Spojené arabské emiráty synonymem jistého luxusu. A ten bude všude kolem vás. Nejvíce si toho pochopitelně všimnete v hlavní metropoli. V Dubaji stojí za podívanou například tzv. Věž Arabů, která nese název Burj al Arab. Jde o jeden z nejluxusnějších hotelů světa. Vydat se zároveň můžete k nejvyšší budově světa, jíž tvoří stavba zvaná Burj Khalifa. A v podobném duchu netradičních objektů by šlo jistě pokračovat. Je to například obchodní centrum Mall of the Emirates, místní trhy, přístav nebo obří Aquapark Aquaventure, kde jistě naleznete příjemné zchlazení.

V rámci SAE, potažmo Dubaje lze vypíchnout i řadu ostatních míst, která stojí za návštěvu. Co takhle Dubai Miracle Garden, kde se mimochodem nachází více, jak 45 milionů květin? Na své si přijdou i ti, kdo nehledají jen luxus, ale i pořádný kus historie. Tím je Muzeum islámské civilizace.

Dovolená ve Spojených arabských emirátech ostatně nemusí probíhat pouze v Dubaji. Zavítat můžete také do Abu Dhabi, kde stojí kupříkladu Velká mešita šejka Zayeda, kam se vejde až 40 tisíc věřících. V mešitě je umístěn jeden z největších lustrů světa. Působivým zážitkem je i návštěva pevnosti Fujairah, kde se nachází archeologické naleziště. Dále je to mešita Al Bidyah pocházející z roku 1446.

Spojené arabské emiráty, to samozřejmě není jen přepych, slavné Palmové ostrovy v Dubaji a historické objekty. Poznávat můžete i některé přírodní klenoty. Je jím pohoří Al-Hadžar představující jedinečnou scenérii na ploše pokryté pouští. Zároveň se vám odsud dostane znamenitého výhledu. Vyrazit můžete také k přírodní laguně Umm al-Quwain, kde si přijdou na své primárně milovníci ptáků. Výzvou je arabská poušť, ať už se ji budete snažit pokořit jakýmkoliv dopravním prostředkem.

Když se řekne Spojené arabské emiráty, každý si určitě představí i překrásné písečné pláže, teplé moře a dech beroucí okolí. Jestliže v tomto směru cílíte na ty nejlepší pláže v SAE, máme pro vás několik praktických tipů. Patří mezi ně pláž Al Mamzar, Jumeirah, Al Corniche, Saadiyat, Kite Beach s jasně vypovídajícím názvem, Al Khan a Nasimi. Je neoddiskutovatelné, že pobyt ve Spojených arabských emirátech si užije naprosto každý.

Místní kuchyně

Když se zahledíte na národnostní mapu Spojených arabských emirátů, zjistíte, že místní kuchyně nemusí být pouze arabská, ale také polynéská, marocká a íránská. Ve všech směrech převládá čerstvá zelenina. Ta je následně doplňována libovolnými druhy ryb a masa. Vepřové maso byste ale hledali marně. To spíše narazíte na to velbloudí. Opomíjeno není na nejrůznější koření, jakými jsou ambra, koriandr, šafrán a jim podobné směsi. Ty mají ve Spojených arabských emirátech poměrně dlouhou historii. Tradičním jídlem SAE je Shawarma, což je opečené maso se zeleninou a dresinkem zhotoveným z česnekové omáčky. Popřípadě můžete dát zelenou dýni plněné jehněčím masem. K tomu si pak přikousnete vynikajícího arabského chleba. Pomyslnou třešničkou na dortu bude oblíbený pudinkový dezert.

Jestliže dáváte přednost tradiční arabské kuchyni, potom ve vašem jídelníčku rozhodně nebude chybět ani pověstný Hummus. Vyzkoušet můžete třeba Maklubu, což je směs masa, zeleniny a rýže. Pokud si objednáte jídlo zvané Kabsa, dostanete na talíř rýži posypanou rozinkami. Obě ingredience ostatně hrají celkem významnou roli v případě dalšího arabského pokrmu, jímž je Quzi. Tyto prvky jsou však navíc zkombinovány s ořechy a jehněčím masem. Poměrně netradiční může být pro turisty jídlo Haréz. Maso ve spojení s kaší z másla a mouky je však lahodným zážitkem. Nakonec se nebraňte ani něčemu sladkému. Co byste řekli na sladké pečivo z oleje a mouky? Tomu se ve Spojených arabských emirátech říká Chabéz. V rámci nápojů jednoznačně vede tradiční káva, ovocné šťávy, jogurtový nápoj Ayran, ale také čaje na hodně způsobů.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Spojené arabské emiráty

 • 8,8Skvělé
  Citymax Hotel Al Barsha At The Mall
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,8Skvělé
  Nassima Royal Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,3Skvělé
  Marco Polo Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 9Výjimečné
  Flora Grand Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 21 576 Kč
  Sandy Beach Resort
  Spojené arabské emiráty - Fujairah
 • od 24 200 Kč
  Ramada Corniche
  Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi
 • od 22 600 Kč
  Gloria
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 24 500 Kč
  Admiral Plaza
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 20 400 Kč
  Avenue Dubai
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 18 000 Kč
  Howard Johnson
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 20 100 Kč
  Best Western Plus Pearl Creek
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 22 000 Kč
  Cosmopolitan
  Spojené arabské emiráty - Dubai

Asie - další destinace

6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré
8.7Skvělé