Bezpečnost ve Spojených arabských emirátech (SAE) | cKlub.cz
Asie

Bezpečnost ve Spojených arabských emirátech

Je destinace bezpečná?

Spojené arabské emiráty patří k bezpečným zemím. Je to dáno do jisté míry vyššími tresty za nejrůznější prohřešky. U drog a podobných látek to platí dvojnásob, takže na to pozor. I když je SAE bezpečnější než naše česká metropole, přesto si hlídejte své věci. Především v turisticky bohatších lokalitách byste o ně mohli přijít. Nejideálnějším místem z tohoto pohledu bude město Abú Dhabí.

Na druhou stranu Abú Dhabí a Dubaj patří k oblastem, kde je poměrně rušný provoz. V tomto směru buďte opatrní, ať už se pohybujete pěšky nebo využijete půjčovnu některého z dopravních prostředků.

Na si dát v dané zemi pozor?

Při poznávání Spojených arabských emirátů dbejte na to, že se nacházíte v muslimské zemi. To platí především pro ženy, které by neměly chodit příliš vyzývavě oblékané. Týká se to oblastí mimo hotelová a turistická střediska. I pánové by při večeři měli vsadit spíše na kalhoty a košili než na kraťasy a tílko.

Pohlídat si musíte také období Ramadánu. Pokud do SAE vyrazíte v tomto čase, rozhodně se vyhněte konzumaci jídla a pití na veřejnosti. To je přísně zakázáno. Mezi lidmi byste se neměli oddávat ani intimnějším chvilkám a líbání.

Postoj k alkoholu

Pití alkoholu se ve Spojených arabských emirátech nesetkává s moc velkou oblibou. Obecně je pití na veřejnosti zakázáno a mnohdy i v barech. O Ramadánu to platí dvojnásob. Věkový limit pro pití alkoholu je 21 let. Pokud byste jej chtěli držet doma, musíte na to mít dokonce povolení. Je ale pravdou, že velká města jako jsou Dubaj a Abú Dhabí jsou v tomto směru trochu otevřenější. Pokud tedy vyloženě nepoutáte pozornost a viditelně nekonzumujete alkohol na veřejnosti, pravděpodobně si vás nikdo nevšimne. Moc na to ale raději nespoléhejte a když si chcete dát trochu alkoholu, počkejte si raději na hotel nebo pijte na vhodných místech.

Podmínky vstupu do země a další opatření související se šířením Covid-19

Po příletu do země budete muset předložit negativní PCR test, který není starší než 72 hodin, nebo podstoupit test nový. Výjimku mají děti do 12 let a osoby s postižením. Kromě testu je nutná registrace a stažení aplikace al Hosn. 

Podmínky v jednotlivých emirátech se však mohou lehce lišit.

 • Abú Zabí – Abú Zabí vede ČR jako zemi s vysokým rizikem nákazy. Proto musí čeští občané po příletu podstoupit povinnou desetidenní karanténu, nasadit si elektronický náramek pro sledování pohybu a 6. a 12. den podstoupit další testy na koronavirus. 
 • Dubaj – Před cestou do Dubaje stačí předložit negativní PCR test ne starší než 96 hodin. Po příjezdu se provádí náhodné prohlídky a testování cestujících. V případě pozitivního testu jsou cestující umístěni do karantény. 
 • Šardžá – Rovněž při cestě do emirátu Šardžá stačí předložit PCR test ne starší než 96 hodin. Po příjezdu je ale nutné se podrobit dalšímu testu a setrvat v izolaci do obdržení výsledků.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Abú Dhabí

Marina Village, Villa A09,

Breakwater Area, Abú Dhabí

P.O.Box 27009

Te.: +971 2 6782800

Email: abudhabi@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Spojené arabské emiráty

 • 8,8Skvělé
  Citymax Hotel Al Barsha At The Mall
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,8Skvělé
  Nassima Royal Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,3Skvělé
  Marco Polo Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 9Výjimečné
  Flora Grand Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 9,1Výjimečné
  Ramada Plaza Jumeirah Beach Residence
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,1Skvělé
  Versailles
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 24 300 Kč
  Ramada Corniche
  Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi
 • od 19 900 Kč
  Admiral Plaza
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 22 600 Kč
  Avenue Dubai
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 18 100 Kč
  Howard Johnson
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 33 700 Kč
  Best Western Plus Pearl Creek
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 27 100 Kč
  Baity
  Spojené arabské emiráty - Dubai