Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Spojené arabské emiráty

Umm al-Kuvajn: průvodce

40°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Umm al-Kuvajn

Umm al-Kuvajn je městem Spojených arabských emirátů situovaným u Perského zálivu. Jde o desáté nejlidnatější město v zemi a zároveň hlavní město stejnojmenného emirátu Umm al-Kuvajn, jež má celkovou rozlohu 755 kilometrů čtverečních.

Na území tohoto arabského města byly objeveny vzácné archeologické důkazy o sáhodlouhé minulosti města Umm al-Kuvajn. Například to, že kontakt s Mezopotámií byl už v 5. století před naším letopočtem nebo třeba to, že keramický průmysl se zde objevil až po 3. století před naším letopočtem. Nálezy se týkají Ed-Dur a Tell Abraq.

I v tomto městě převládá kulturní zájem v podobě tradičního islámského náboženství a arabských zvyklostí. Díky tomu je zde řada minaretů. Kromě turistického ruchu zde převládá rybolov a jiné obchodní aktivity. Tomuto emirátu vládne Saud bin Rashid Al Mualla.

Jaké nabízí Umm al-Kuvajn památky a zajímavosti?

Co navštívit v Umm al-Kuvajn

Arabské město ležící na západním pobřeží si vás podmaní nejenom dlouhými čistými plážemi, ale také uzavřenou lagunou a několika významnými památkami. Ty se nachází nejenom v samotném městě Umm al-Kuvajn, ale také v blízkém okolí díky krátké vzdálenosti od ostatních významných arabských měst.

Začít můžete třeba návštěvou pevnosti Umm Al Quwain Fort, která byla v dřívějších dobách domovem mnohých vládců. Takový pomyslný vchod do starého města, kde se dnes nachází muzeum s řadou zajímavých artefaktů. Tato pevnost je situována poblíž mešity zvané Masjid v Umm Al Quwain Bazaar. Svoji stanici zde má i místní policie.

Staré město Umm al-Kuvajn je překrásné a jeho nedílnou součástí je starý přístav Old Harbour. Zde můžete pozorovat korálové kamenné domy, sochařské omítky, ale také výstavbu tradičních lodí. To vše v kouzelném mořském oparu. Cestu byste si měli udělat také do Al-Dour, kde se nachází dvě veřejné památky. Toto místo bylo v dřívějších dobách důležitým obchodním přístavem.

V okolí arabského města Umm al-Kuvajn se nachází i několik zajímavých ostrovů, jež jsou pokryty hustými mangrovovými lesy. Z těch větších ostrovů lze jmenovat Al Keabe, Al Sinniyah a Al Ghallah. K menším ostrůvkům patří Al Harmada, Al Sow, Al Humaidi a Al Qaram.

Jen asi 50 kilometrů od Umm al-Kuvajn se nachází místo zvané Falaj Al Mualla, a to směrem do vnitrozemí. Zde narazíte na čisté ulice, milé lidi a možnost absolvovat řadu sportů realizovaných na písečných dunách, což se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Výzvou je například Falaj Al Mualla Garden Park, kam směřuje spousta rodinných výletů. Podívat se můžete na velbloudí závody v Lubsahu nebo kilometr od tohoto místa navštívíte starou pevnost Old Fort. Její součástí jsou staré věže a její úkol v dřívějších dobách byl celkem zřejmý. Strážný charakter objektu.

Město Umm al-Kuvajn je krásné a jeho okolí zkrátka vybízí k realizaci nejrůznějších činností. Pokud máte rádi vodní sporty, zavítejte do Umm al-Kuvajn Marine Club, kde se můžete věnovat plachtění, vodnímu lyžování nebo windsurfingu. Pořádnou dávku adrenalinu vám mimo jiné přinese také Emirates Motorplex, kde si budete moci zazávodit. Situován je zde také Aero Club, Shooting Club a poznávat můžete spoustu zvířat, ať už na souši, tak pod mořskou hladinou.

Ujít byste si neměli ani návštěvu jednoho z největších vodních parků ve Spojených arabských emirátech. Je to Aquapark Dreamland nacházející se na ploše 250 tisíc metrů čtverečních. Objevit zde můžete desítky originálních atrakcí.

Specifika místní kuchyně

Na lahodné stravování si ve městě Umm al-Kuvajn rozhodně nebudete stěžovat. Tradiční pokrmy jsou nedílnou součástí mnohých restauračních zařízení. Vybrané podniky vám dají ochutnat typických arabských jídel, jakými jsou například Ghuzi, Foul, Kofta, Logaimat a Esh Asaryu. Pochutnáte si samozřejmě i na zahraniční gastronomii, která se vlivem přistěhovalců rozšířila do všech částí Umm al-Kuvajn. V každém případě si po dobrém jídle neodpusťte lahodou kávu Kahwa nebo místní čaj Shai.

Z pestrého výběru tamních restaurací lze jmenovat několik, jež stojí za návštěvu. Je to například Sikkat Beirut Restaurant and Cafe, Bai al Mandi, Pizza Hut Umm Al Quwain, Al Safa Eggs, Sea Corner Cageteria a Aloberge Restaurant nad Cafeteria. Některé cestovatele můžeme uklidnit také tím, že se zde nachází podniky KFC a McDonald ‘s.

Počasí

Počasí v Umm al-Kuvajn je opravdu horké. Počítat musíte s tím, že letní teploty se šplhají ke 40 °C. Jediným příjemným faktorem je to, že od moře přichází na pobřeží chladivý mořský vzduch. Trochu mírnější teploty jsou pak v období od listopadu do března, kdy ty průměrné klesají k 27 °C. V noci je teplota cca 15 °C. To vše doprovázeno trochu zvýšenou vlhkostí vzduchu. Se srážkami v arabském městě Umm al-Kuvajn moc nepočítejte. Za rok zde spadne kolem 42 milimetrů dešťových srážek.

Bezpečnost

Umm al-Kuvajn je turistickým centrem, kde je dbáno na patřičnou bezpečnost návštěvníků. Přesto byste si měli dávat pozor na místech s větším počtem lidí, jakými jsou třeba tržnice, zábavní parky nebo památky, kde mohou hrozit krádeže osobních věcí. V nočních hodinách je vhodnější pohybovat se spíše v turisticky vyhledávaných lokalitách nežli v odlehlejších částech města.

Určitým nebezpečím v Umm al-Kuvajn je sama příroda, a to v podobě vysokých teplot. Rozhodně nepodceňujte pitný režim, dostatečnou pokrývku hlavy a při relaxaci na pláži volte opalovací krémy s vyšším faktorem. Uvědomit si musíte i to, že se nacházíte v zemi s islámským náboženstvím, které je zapotřebí ctít. Vyhnete se tím zbytečným problémům.

Měna

Ceny za zboží a služby jsou ve městě Umm al-Kuvajn přijatelné. Dražší je zde alkohol, který je konzumován spíše ve vybraných restauracích nebo těch hotelových, protože místní jej nepijí. Z níže uvedených příkladů si můžete udělat představu o průměrných cenách.

 • Voda 1,5 litru = 15 Kč
 • Chleba = 25 Kč
 • Láhev vína 0,7 litru střední kategorie = od 250 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 15 Kč
 • Cappuccino = 95 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 180 Kč
 • Espresso = 65 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 95 Kč
 • Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu = od 1 300 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 15 Kč

Doprava

Do arabského města Umm al-Kuvajn se musíte přepravit prostřednictvím letadla. Blízké letiště Rás al-Chajma se nachází jen kousek od města a z letiště Václava Havla sem létají přímé linky. Doba letu je kolem šesti hodin a náklady se šplhají k 9 000 Kč. Z letiště do města Umm al-Kuvajn jezdí pravidelné autobusové linky. Cena za dopravu vás vyjde na 10 AED. Pokud byste využili taxi služeb, náklady budou pochopitelně vyšší. A jak cestovat ve městě Umm al-Kuvajn?

 • Ve městě a v jeho okolí lze využívat místní autobusovou dopravu.
 • Cena jízdného se pohybuje od 3,5 AED.
 • Užít lze i taxi služeb. Nástupní taxa je kolem 10 AED a cena za ujetý kilometr je cca 2 AED.
 • Podél pobřeží je možné cestovat lodí.
 • Pokud se chcete stát vlastními pány času, využijte pronájmu automobilu. Své služby zde poskytují i světové autopůjčovny.
 • Náklady na pronájem jsou od 750 Kč na den.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Spojené arabské emiráty

 • 8,8Skvělé
  Citymax Hotel Al Barsha At The Mall
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,8Skvělé
  Nassima Royal Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,3Skvělé
  Marco Polo Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 9Výjimečné
  Flora Grand Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 21 576 Kč
  Sandy Beach Resort
  Spojené arabské emiráty - Fujairah
 • od 22 400 Kč
  Ramada Corniche
  Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi
 • od 22 600 Kč
  Gloria
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 23 800 Kč
  Admiral Plaza
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 20 400 Kč
  Avenue Dubai
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 18 000 Kč
  Howard Johnson
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 20 100 Kč
  Best Western Plus Pearl Creek
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 22 000 Kč
  Cosmopolitan
  Spojené arabské emiráty - Dubai

Asie - další destinace

6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré
8.7Skvělé