Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Spojené arabské emiráty

Adžmán: průvodce

45°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Adžmán

Adžmán je názvem emirátu Spojených arabských emirátů a zároveň hlavním městem této lokality. Počet obyvatel kolem 250 tisíc staví Adžmán na pátou příčku z pohledu nejlidnatějších měst SAE. Toto souměstí se nachází na jihozápadě země u Perského zálivu.

Založení města Adžmán proběhlo v roce 1816 za vlády Nuaimi. Město se pyšní přístavem, Ajman Free Zone a také svým komerčním pojetím. Nachází se zde řada bank a společností. V letech 2007 až 2008 postihla toto město finanční krize, z níž se vzpamatovává.

K rozvoji městu Adžmán velkou měrou pomáhá turistický ruch. Město jako takové toho má hodně co nabídnout. A to nejenom dospělým, ale také rodinám s dětmi.

Jaké nabízí Adžmán památky a zajímavosti?

Co navštívit v Adžmánu

Adžmán, to jsou nejenom dlouhé písečné pláže s bílým pískem a překrásné moře, jak by si mohl, kdo myslet. Toto město je spojeno především s řadou nejrůznějších památek a míst v okolí, které rozhodně stojí za návštěvu.

A začít můžete třeba moderními objekty nacházejícími se v Adžmánu, jež vypovídají o rozvoji tohoto města. Jde o místo zvané Ajman City Centrer, kde se nachází jemné písečné pláže a monumentální budovy. Tuto lokalitu lze označit názvem Al-Zorah District neboli jachetní přístav, kde rostou hotely, golfová hřiště a všechny ostatní vymoženosti pro náročného turistu. Zde najdete své zázemí ve městě Adžmán a můžete se vydávat za tím podstatným.

Bude to například Umm Al-Quwain Fort nad Museum. Dříve šlo o strážný objekt hlídající vchod do starého města. Dnes zde můžete nalézt expozice s archeologickými vykopávkami, které pochází ze známého Al-Dur. Právě Al-Dur jsou v podstatě dvě veřejné památky, jež zahrnují jak malou čtvercovou pevnost, tak malý čtvercový chrám.

O historii tohoto města se mnohé dozvíte v Adžmánském muzeum, které pochází z 18. století a dříve šlo o speciální tvrz. Místní exponáty potěší milovníky historie a zároveň jasně poukáží na specifický životní styl místních obyvatel. Zajímavostí města Adžmán je i speciální loděnice Ajman Dhow Building Yard, kterou najdete v severní části. Zde vznikají lodě vytvářené prostřednictvím tradičních nástrojů a díky manuální zručnosti místních pracovníků. Tato starověká plavidla jsou zde značně oblíbená.

Podívat byste se měli také k okrajové části města, kde je situováno archeologické naleziště Mowaihat. To bylo objeveno v roce 1986 při budování nové kanalizace. Na tomto místě se nalezly nejrůznější historické nádoby, pečetidla, korálky a spousta dalších věcí. Vše bylo přepraveno do hlavního muzea Adžmán. Významná je i mešita Al-Noam situovaná na jihu Adžmánu. Vícestupňový minaret a arabská architektura jistě stojí za podívanou.

Vyrazit můžete také do blízkého okolí města. Vaším cílem se stane přírodní rezervace Al Naseem nebo horské městečko Masfutu a Hajar. Místa, která vybízí k turistickým výšlapům a k poznávání krásného okolí. Ochuzovat se nemusíte ani o skvosty situované na moři, včetně toho dominantního s názvem Seneyah Island. Je to kousek od Um Al-Quwain, kde se nachází mangrovové lesy a z pohledu přírody jde o důležité místo pro stěhovavé ptáky.

Nakonec si nechte třeba ony opěvované pláže Adžmánu, které se nachází pod luxusními hotely u moře. Obvykle jsou přístupné za drobný poplatek, pokud tedy nejste ubytováni v daném hotelu. Spoustu zábavy vám nabídne komplex zvaný Dreamland Aqua Park, kde se vyřádí především milovníci vody. Nachází se zde více jak 25 atrakcí. Kulturní zážitek čeká na turisty v některém z místních divadel a odpočinek v městském parku. Vyhledávané jsou také minerální prameny v této oblasti, velbloudí závody, rybolov a výlety na lodích. Cestu si naplánujte také do pouštní safari.

Specifika místní kuchyně

Ve městě Adžmán si pochutnáte především na tradiční gastronomii. Kromě toho můžete okusit kuchyni lisabonskou, marockou, čínskou nebo mexickou. Vlivem přistěhovalců dochází k prolínání všeho dohromady. Ochutnat byste měli rozhodně pokrmy jako Hareis v podobě pomalu vařené kukuřice s jehněčím masem, chlebový puding Umm Ali nebo plněnou dýni Mashi. Takových pochutin bude více než dost. K alkoholickým nápojům se zde dostanete pouze ve specializovaných prodejnách nebo v hotelových restauracích.

V Adžmánu si určitě pochutnáte v restauracích, jakými jsou Impero Restaurant, India House Veg. Restaurant, Themer Al Bahar Restauratnt, Al Multan Restaurant & Kitchen, Seascape Restaurant Ajman a v Al Jazair Restaurant.

Počasí

Při návštěvě Adžmánu se připravte na pořádně horké klima. Léto v tomto městě trvá od května až do září, kdy se průměrné teploty pohybují mezi 30 °C až 40 °C. Ty nejnižší teploty se nedostanou pod hranici 26 °C. Během léta nespadne více jak 30 milimetrů dešťových srážek, takže deště jsou zde opravdu výjimečné. Ani zimní období neodpovídá tomu, na co jsme zvyklí z evropských měst. Průměrné teploty jsou kolem 20 °C, a i v této době si užijete sluníčka až osm hodin denně. Teplota moře se v létě přibližuje k hranici 30 °C.

Bezpečnost

Město Adžmán se prezentuje průměrnou kriminalitou. Určitě byste si měli dávat pozor na své osobní věci a cennosti, které je lepší nenechávat bez dozoru, třeba na pláži. Na přeplněných místech mohou řádit kapesní zloději. Vzhledem k tomu, že je zde vyznáváno muslimské náboženství, dodržujte některé z místních zvyklostí. To se týká třeba zákazu popíjení alkoholu na veřejnosti nebo zahalování žen. Pokud se budete vydávat mimo město Adžmán, vyrážejte raději s průvodcem nebo se na konkrétní cíl a samotnou cestu dobře informujte. V noci je lepší nechodit do odlehlejších částí města.

Měna

Dovolená v Adžmánu bude spojena s průměrnými cenami. V porovnání s Českou republikou jsou náklady obdobné, jen za některé služby si můžete trochu připlatit. Kvůli omezení alkoholu se to bude týkat primárně jeho. Zde je několik příkladů orientačních cen.

 • Voda 1,5 litru = 12 Kč
 • Chleba = 25 kč
 • Láhev vína 0,7 litru střední kvality = od 250 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 180 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 15 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 100 Kč
 • Espresso = 60 Kč
 • Cappuccino = 95 Kč
 • Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu = od 1 000 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 15 Kč

Doprava

Z Prahy do Adžmánu se dostanete nejlépe prostřednictvím letecké dopravy. Nejbližší je pravděpodobně letiště v Dubaji, které se od Adžmánu nachází asi 35 kilometrů. Přímé lety lze zakoupit rovnou z letiště Václava Havla. Délka letu je kolem šesti hodin a ceny letenek se pohybují mezi 8 až 10 tisící korun. Z letiště do Adžmánu vyrazíte buď autobusem nebo taxíkem.

 • Místní veřejnou dopravou se vám stanou autobusy. K dispozici jsou také dálkové autobusy do velkých měst.
 • Jízdné se pohybuje od 3,5 AED.
 • Dražší alternativou jsou místní taxi služby. Je to například Cars Taxi, Emirates Cab Ajman a Sharjah Taxi.
 • Cena za kilometr je cca 2 AED, nástupní taxa vychází na 10 AED.
 • Využívat můžete i námořní dopravy po okolí, protože ve městě je přístav.
 • Pronájem vozů zde zajišťuje několik světových půjčoven.
 • Cena za půjčení automobilu vychází od 1 000 Kč na den.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Spojené arabské emiráty

 • 8,8Skvělé
  Citymax Hotel Al Barsha At The Mall
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,8Skvělé
  Nassima Royal Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 8,3Skvělé
  Marco Polo Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • 9Výjimečné
  Flora Grand Hotel
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 21 576 Kč
  Sandy Beach Resort
  Spojené arabské emiráty - Fujairah
 • od 22 400 Kč
  Ramada Corniche
  Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi
 • od 22 600 Kč
  Gloria
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 23 800 Kč
  Admiral Plaza
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 20 400 Kč
  Avenue Dubai
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 18 000 Kč
  Howard Johnson
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 20 100 Kč
  Best Western Plus Pearl Creek
  Spojené arabské emiráty - Dubai
 • od 22 000 Kč
  Cosmopolitan
  Spojené arabské emiráty - Dubai

Asie - další destinace

6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré
8.7Skvělé